Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Párom azt mondja, hogy a két...

Párom azt mondja, hogy a két és fél éves gyerekünk nem változtathatja meg a döntését. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Például ma hazafelé jöttünk ketten és megbeszéltük többször is, hogy nem akar játszóra menni, hanem haza. Otthon levettem magamról és róla a cipőt és mondta, higy játszó. Úgy voltam vele, hogy jólvan menjünk, nekem is jó ha tovább vagyunk kint. Van hogy két óráig is kint vagyunk, most meg egy óráig se voltunk kb. Mondtam neki, hogy azt mondtad nem akarsz oda menni, hanem haza, biztos játszóra akarsz menni? Erre a párom, hogy ha megbeszéltük, hogy haza, akkor már ne is menjünk el. Mondtam, hogy de szívesen elmegyek vele, de azt mondta meg kell tanulnia, hogy nem csinálhatja ezt az emberekkel.

Én úgy vagyok vele, hogy ha majd lesz ilyen helyzet, akkor majd ott az emberekkel együtt megbeszéljük, és ha úgy érezzük, nem változtatunk, és megmondanám neki, hogy már döntött korábban, most nem lenne már jó változtatni. És van, hogy ezt kettesben is, csak általában hagyom, hogy a gyerek döntsön mit csináljunk.


Mit gondoltok?



2021. márc. 5. 11:19
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Mindenki főnök, de én vagyok a kompetensebb, tapasztaltabb.
2021. márc. 6. 07:36
 22/26 anonim ***** válasza:
27%
Érdekes ,hogy ismét azok lettek le pontozva,akik nem egy diktátor anyukák😅 Hát igen...látom is az ilyen szülők gyerekei mindig vergődnek a boltban, játszótéren! Vajon miért??? Azért mikor az ilyen szülő is megváltoztatja a döntését,kíváncsi lennék mit szólna chat neki is oda álna valaki és azt mondaná "Már pedig nem csibalhatod ezt,így döntöttél és kész!" Tudom le leszek pntozva🤷‍♀️😅
2021. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
63%
22 most akkor mi is mondjuk, hogy ismerjük a te fajtád gyereket, akik mindig kihisztizik maguknak, hogy az legyen, amit ők akarnak, mert a szüleik félnek nemet mondani vagy lusták nevelni? Hat pedig... mi is ismerjük. Légy nyugodt.
2021. márc. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
64%

Diktátor = a szülő opciókat kínál a gyereknek, aki eldöntheti mit szeretne. Ha meggondolja magát akkor nem ugrik azonnal a szülő, hanem megbeszéli vele hogy esetleg később, vagy másnap.

Rettenetes lehet így felnőni, szegény elnyomott gyerekek.

2021. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Ne offoljátok már szét akérdésemet a fogyatékos szélőségesítésetekkel. Mindkét oldalnak mondom. Ne legyetek már szánalmasak.
2021. márc. 7. 16:04
 26/26 anonim ***** válasza:
34%
23 -24 akkor olvassátok el az első válaszom! ;) Aztán legyetek okosak! Le írtam a 3 év alatt max 2x volt ilyen. Lehet a tiétek olyan ,mint amit írtatok,hisz mindenki magából indul ki... Gondolom a kérdező gyereke se minden nap csinálja!viszont Kérdező ...te sem vagy százas az is biztos!😅
2021. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!