Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális? Eddig nem csinált...

Ez normális? Eddig nem csinált ilyet.Meddig fog ez tartani?

Figyelt kérdés
Fiam 2.5 éves eddig ha vásároltunk semmi probléma nem volt.Na de most már másodszor csinálja hiszti a boltba ő nem akarja fel próbálni a cipőt. Neki minden játék kell(1 kisautot kaphat). Ki jövünk a boltból visit mint akit bántanak. Beültetem a kocsiba semmi baja. Inkább már nem is viszem vásárolni mert bár milyen boltba megyünk ez van .
2021. márc. 5. 12:07
 1/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Üdv a dackorszakban.
2021. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pàr èv, meg par ősz hajszàl (a reszedről) ès kinövi.
2021. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányom még csak kétéves, de már most ezt csinálja. Szerencséd van, hogy a fiad tovább bírta. Igen, ez a dackorszak.
2021. márc. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom egyszer próbálkozott neki minden kell, mondtam egyet vagy nincs semmi, hát a semmi lett, következő alkalommal már ő mondta tudom 1😂😂

No de majd most a fiam, majd bepótolja, ahogy elnézem a természetét most lesz 2. A vásárlás még kimaradt a covid miatt, de nem egy egyszerű eset.

2021. márc. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban 😂
2021. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És ti hogy kezelitek ezt a hisztit? Nem tudok vele mit kezdeni ilyenkor. Probálok nyugodt maradni kisebb nagyobb sikerrel.

Úgy néznek rám az emberek, mintha bántanám.

2021. márc. 5. 17:47
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Határozottan, terelve. A lényeg, hoy nem engedek a hiaztijének.
2021. márc. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Hogyan oldd meg? Kompromisszum és következetesség, a következőképpen: eldöntöd, mit tiltasz és mit engedsz neki, lehetőleg alaposan fontold meg, mert később nehéz változtatni, ha rájössz, hogy tévedtél ebben. Következetesen, határozottan, de általában szelíden, halkan elmondod neki, hogy nem szabad, amit nem szabad (ebben az életkorban a magyarázat még hosszútávon se ad különösebb eredményt, hanem majd 3 éves kortól). Ehhez tartod magad, ugyanakkor a legtöbb ilyen esetben hozzáteszed, hogy mi mást szabad neki - ez utóbbi a kompromisszumos vonatkozás. Az értelmes kompromisszum által csökken a dac intenzitása, ugyanakkor mégis megéli, ami fontos, hiszen a dackorszak az én-tudat érése-keresése, az akarat első megjelenése (ami még nem alakult ki ekkorra). A dackorszak által tanul meg a későbbiekben nem-et mondani, nem lesz annyira kihasználható mások által, szóval örülni is kell tudni a dackorszaknak, az árnyoldalai mellett. :)

Az ovis korra egészen más attitűd jelenik meg, tehát legkésőbb 2 és fél éves korig tart a dackorszak, másoknál meg addig, amíg kb a hármat be nem tölti. Legkorábban 12 hónapos korban jelenik meg.

Óvodás korban már egészen más a dac oka és jellege (ez már egy másik történet...)

2021. márc. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen következtes vagyok amit nem azt nem. Csak fura nekem hogy ilyen mert eddig utcán szépen sétált fogta a kezem. Most meg menne rohan nem akarja fogni a kezem. De itthon nincs gond csak ha megyünk valahova.
2021. márc. 5. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!