Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi volt a legdemotiválóbb...

Mi volt a legdemotiválóbb dolog, amit gyerekkorodban a szüleid mondtak neked?

Figyelt kérdés

2021. márc. 7. 09:21
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
85%
Nem konkrét mondat volt, de állandóan azt hallgattam, hogy ha ezt vagy azt csinálom, akkor majd mások mit gondolnak rólam, meg hogy majd ha munkahelyem lesz, mit fog szólni a leendő főnököm. Ez nekem annyira bevésődött, hogy amikor elkezdtem dolgozni, az ég világon semmiért nem mertem szólni, de még a hajszinemet sem mertem megvaltoztatni, mert hátha a főnöknek nem tetszik és kirúg miatta. Tudom, röhejes, de valamiért ez nekem ennyire betalált, hiszen állandóan ezt hozták fel a szüleim, bármi olyat csináltam, ami nekik nem tetszett.
2021. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem volt mindenben az isten.

Sosem érsz fel hozzá. - anyám- és ilyenkor elkezdte sorolni mi mindenben vagyok más mint a 9 évvel idősebb nővérem.

Sose szülj, ha tehetném és visszamehetnék az időben nem szülnék, pláne kettőt nem!

Ezzel mindig úgy éreztem, hogy én egy hiba vagyok. Holott én voltam a tervezett. Nővérem a becsúszott.

Fiút vártunk, de csak te jöttél..

És még nagyon sok hosszú a lista. A legdurvább ami szíven ütőtt nem is gyerekkoromból van.


Első gyerekünknél (akire 2 évet vártunk) minek akarsz gyereket?

Másodiknál, minek még egy?

Harmadiknál: nem akarok tudni róla, nem érdekel! - mind ezt anyám szájából.

🤷‍♀️ Van saját házam, autónk 3 szép gyermekünk. Rendezetten élünk.

Nővérem - az agyon sztárolt- mai napig nem tud érdemben semmi kézzelfoghatót felmutatni. 1x már elvált, a gyerekét szüleim nevelték, kifolyik a pénz a kezéből..

2021. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
55%

"Ha megbuksz az érettségin, ide haza se gyere!" vágta anyám a fejemhez, mikor gimiben kaptam valamibôl egy négyest. Négyest! Úgy, hogy négyesem alig volt, színötös voltam mindenbôl.


"Jól van, változtasd meg a nevedet, de akkor utána haza se gyere!" volt a felcsattanás, mikor egyszer mondtam, hogy szerintem a keresztnevem ronda. Nem is mondtam, hogy megváltoztatanám, fel se merült ilyesmi, ezt csak anyám képzelte hozzá.


Úgy tûnik ez a "haza se gyere" volt a mániája. De úgy is járt. Elhúztam külföldre, 2-3 évente egyszer látogatok csak haza.

2021. jún. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!