Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők kisebb gyerekekkel,...

Szülők kisebb gyerekekkel, "Mancs őrjárat" rajzfilm miért kaphatta meg ezt?

Figyelt kérdés

Egy filmekkel valamilyen szinten professzionálisan foglalkozó apuka szájából hallottam ezt azzal kapcsoaltban hogy a gyereke miket nézhet:

"Mancsőrjárattól el van tiltva kategórikusan, az egy iszonyat debil hülyeség, attól a gyerek csak hülyébb lesz".


Nekem nincs gyerekem, erről a rajzfilmről is csak azt tudom hogy létezik meg kisebb gyerekeknek szól, de miért válthatta ki az illetőből ezt a reakciót?


2021. márc. 13. 10:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Laikusként is azt mondom hogy nagyon debil egy rajzfilm. Bár nem tiltom tőle a lányom. Egy végtelenül buta polgármester asszony aki kutyákra meg egy kisfiúra támaszkodik ha valami nevetséges problémája akad. Túlságosan elrugaszkodik a valóságtól. Bár sok mese ilyen, ez valamiért kiveri a bíztositékot nálam is. De a Thomas mozdony ennél is rosszabb.
2021. márc. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
Idegtépő heavy metál dalbetetek vannak benne, valamint teljesen életszerűtlen cselekmények és szereplők. Konkrétan előbb néznék meg egy régi orosz filmdramat engem annyira bosszant az a mese :D
2021. márc. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Az én fiam szerette egy időben, nem lett debil tőle. A cselekményeket hagyjuk, mert a legtöbb mese ilyen. Persze, én is elterveztem, mit nézzen a gyerek, mert az olyan jó, hát neki pont az nem tetszett. Spongyabobnál nagyobb ökörség nincs, mégis 2 gyerekes anyaként simán leköt engem is és azon kapom magam, hogy nevetek rajta. Ezek a mesék szórakoztatóak, nem a gyerek fejlesztésére vannak. Apuka vegyen a kezébe könyvet és olvasson a gyerekének, ha ilyen kritikus.
2021. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Persze a legtöbb mese egyszerű vagy akár bugyuta de egy bogyó és babocatol mégsem borzong úgy az agyam. Nekem amúgy ilyen elveim sem voltak előre, hogy csak a BBC híradót nézhetik majd.
2021. márc. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%
Erről a meséről lemaradtam, de belőlem a Kerekmese váltotta ki ugyanezt a reakciót. Kategorikus tiltás a magyartalan sortörések, hangsúlyozások miatt, brrrrr.
2021. márc. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Bing nyuszinál sokkal jobb amiben nagy állatoknak amigurumi figurák a szülőnek nem nevezhető akárkijük
2021. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
A Mancsőrjárattal nincs bajom. Egy darabig Dóra volt a sláger. Attól a hajamat téptem.
2021. márc. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
A legtöbb mese egy nagy debilség 🤷🏼‍♀️
2021. márc. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A fiam nagyon szerette egy időben, nem volt vele bajunk azon kívül, hogy napközben is sokszor a zenéjét dúdoltuk, annyit hallottuk nap mint nap 😃

Életszerűtlen?? Mert melyik mese nem az? A Bogyó és Babóca a focizó meg hóembert építő rovarokkal? Dóra a felfedező, aki kb 10 évesen egy beszélő majommal bejárja a világot, és mindenféle varázslót, szörnyet, akármit győz le a barátság erejével, a szülei meg sehol? Nella, a hercegnő, aki varázsütésre lovag lesz? A beszélő és mindenféle más járművé átalakuló autók a Láng és a szuperverdákban? Tényleg lehetne sorolni holnapig, ha életszerűség kell, nézess dokumentumfilmeket a gyerekkel 😃

2021. márc. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem az életszerűtlenség a baj. Hiszen manapság már a Jancsi és Juliskának sincsen semmi hétköznapi életünkre vetíthető cselekménye. Hanem amikor a szokásos kis bugyuta mesék között megjelenik egy-egy, amitől égnekáll a hajad, mert beszédhibás az előadó, vagy tényleg semmi pozitív üzenete nincs az egésznek, vagy olyan dolgokat közvetít, amit elvből elítélsz.
2021. márc. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!