Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem fura ez a nevelés?

Csak szerintem fura ez a nevelés?

Figyelt kérdés

Igazából nekem nincs gyerekem és még fiatal vagyok, de ismerősöm kicsit furán neveli a gyerekeket.


Egy 5 éves (fiú) gyerekről van szó. Szeretek sokat játszani. Ugrál, hangoskodik. Mikor anyja telefonál akkor ő is részt szeretne venni. Mindig bele köszön. Van mikor ki pakolja a szekrényekből a ruhákat. Vagy nehezen pakolja el maga után a játékait. Szeret rombolni.


Az anyja azt mondja neki mindíg hogy buta vagy és hogy nagyon rossz gyerek vagy. A gyerek pedig sír hogy ő már pedig nem buta. Minden nap elmondja neki hogy buta vagy. Mikor én vigyázok a gyerekére akkor nincsennek ilyenek. Én vele együtt ugrálok, játszok és hangoskodok a szobába. Jól érzi magát velem nagyon. Ha rosszat csinál akkor feljebb emelem a hangom vele és elmagyarázom hogy miért nem jó amit csinált. Majd ezek után elterelem a figyelmet egy játékkal és vége is a hisztinek. Ma is telefonon beszéltem az anyjával és a háttere ordibalt a gyerekkel hogy milyen rossz gyereke van.


Viszont facebookra meg rakja ki a képeket hogy drága kisfiam és hogy miket rajzolt.


Ezt nem értem.


2021. márc. 20. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Együtt ugrálsz és hangoskodsz vele? Akkor te is buta vagy! Komolyra fordítva így lehet önbizalomhiányos felnőttet nevelni. minden nap el kell mondani5-ször, hogy buta, mihaszna, semmirekellő, rossz... Aztán majd lehet csodálkozni, ha vagdossa magát, vagy hozzácspódik egy zűrös társasághoz, csak hogy elfogadják.
2021. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván veled jól elvan mert te kvázi a társa vagy. Ettől függetlenül az anyja egy idióta.
2021. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Nem jól csinálja, igazad van ebben.

De azért a bezzeg Te vele ugrálsz rész igazságtalan. Egy anya lehet fáradt játszani vagy ugrálni vagy figyelmet elterelni a hisztiről. Lehet olyan típus, aki nem tud jól együtt játszani egy ötévessel, ettől sem lesz rossz anya. (Lehet, hogy pl együtt rajzolni meg mesélni szeret.) Ha nem szereti, hogy hangoskodik a gyereke, attól sem rosszabb.

Persze, nem szabadna azt mondania, hogy buta meg rossz, ez egyértelmű. Valószínűleg neki is ezt mondták a szülei. Ha vagytok olyan viszonyban, esetleg mondd neki, hogy mennyire káros lehet. És adj alternatívát.

2021. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden csak nem nevelés.
2021. márc. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!