Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire lenne nehéz két...

Mennyire lenne nehéz két kicsi gyerekkel szinte segítség nélkül a mostani helyzetben, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom összefoglalni a jobb érthetőség kedvééért. Nem tudom, hogy megtartsam-e a babát, nagyon nehéz döntés, szívem szakad meg.


Nem rég töltötte be a két éves kort a lányom. Most ment volna bölcsődébe, de kiderült, hogy terhes vagyok és így nem is vennék be, pedig nagy szükség lenne neki közösségre, mivel szinte csak velem és az apjával találkozik, anyós nem nagyon van oda a gyerekekért, inkább csavarog, családom pedig messze lakik. Nem beszél még, csak 5-6 szót mond, de egyébként mindent megért, de szeretném elvinni kivizsgáltatni. Mivel évvesztes, csak jövő év szeptemberében tudna oviba menni.

Most mentem volna vissza dolgozni, mivel már vagy 3 éve nem dolgozom és megmondom őszintén, hogy néha kicsit mintha bekattannék itthon, főleg a járvány miatt nem tudunk elmenni sehova. Nincs közelben unokatesó, testvérek, barátnők, nagymamama, szóval nem olyan anyuka vagyok, aki számíthat a párján kívül másra, mint körülöttem majdnem mindenki. Ráadásul ugye egy fizetésből élünk jelenleg, nem éhezünk, nem putriban élünk, de elég puritán módon.


Nem tudom, hogy ebben a helyzetben megtudnék-e bírkózni két gyerekkel. Tudom, hogy nekem kell eldönteni, de gondoltam kiírom a kérdést vállalva a különböző véleményeket. Fizikailag nem vagyok túl erős, a lányom mellett mikor kicsi volt viszont tudtam pihenni napközben mikor aludt, de mivel nem mehet bölcsibe a nagyobbik így napközben sem tudnék aludni és nem tudom anyukámat áthívni, hogy egy órát vigyázzon a picire míg alszom.

Attól is tartok, hogy nem kaphatok védőoltást a Covidra, pedig állítólag a terhesekre nagyon veszélyes lehet, de ez csak egy mellékes izgalom.


Ugyanakkor lelkiismeret-furdalásom van, hogy kezdődik egy új élet bennem és a gyerekemet megfosztanám egy testvértől, magunkat pedig egy új kis élettől.



2021. márc. 16. 09:58
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
55%
Ezek olyan problémák, amik covid nélkül is jelen vannak. Kicsit mintha az okokat keresnéd, hogy miért ne tartsd meg. Férjednek mi a véleménye róla egyébként? Mert csak Ti tudtok dönteni, nem mi, a gyakori népe.
2021. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
35%
Miért ne mehetne bölcsibe? Miért ne mehetnél vissza dolgozni? Menj vissza egy fél évre dolgozni, hátha jót tesz a lelkednek, aztán elmész táppénzra, a lányod attól még járhat majd bölcsibe. Én biztos nem vetetném el ilyen élethelyzetben.
2021. márc. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
54%

Az enyém is évvesztes és elég nagy városban is élünk,de bevették volna 2.5 évesen oviba ha szobatiszta.Igy utólag nem bánom hogy nem ment,mert idén itt értelmesen beszoktatott ovis tuti nincs.2.5 éves kora után kezdett egyik napról a másikra mondatokban beszélni, elmúlt 3 éves és feszt mondja+pont úgy viselkedik mint egy közösségbe járó gyerek, holott alapvetően én meg az apja vagyunk csak neki az inger.Amugy én is azt gondoltam még jó fél, háromnegyed éve is hogy majd kára származik abból, hogy nem kerül közösségbe,most már látom, hogy nem.

Ez a testvertől megfosztom nem igazán érthető a számomra.Ti tudjátok hogy érzelmileg, anyagilag bele fér e még egy gyerek.

2021. márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
36%

Nem tartanám meg. A helyzeted csak rosszabb lesz egy dackorszakossal meg egy picivel. Utána mire az új gyerek lesz 1.5 éves akkor kezdi az ovit a nagyobb, cipelheted magaddal mindenhova, a kicsit reggel délután. Dupla gond.

Jelenleg a világban hatalmas problémák vannak, a meglevő gyerekeddel már nem tudsz mit kezdeni, ebben nő fel, de a másikon még tudsz változtatni.

Semmiképp se tartanám meg, szerintem vetesd el, vidd bölcsibe a lányod és menj dolgozni.

Már most látszik az írásodon, hogy belebolondulnál a helyzetbe.

Én lányom is most kedzte a bölcsit, megyek dolgozni pár hét múlva. Ha még évekig itthon kellene ülnöm meg 2 gyerekkel dupla macerázni szerintem kiugranék az IC elé xd

2021. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
34%

A baba már ott van,akkor is ha a kifogásokat gyártod. Nem a gyerekednek van szüksége bölcsire, hanem neked. Igaza van annak aki írta,add be es menj egy fel.evre dolgozni.

Ha ezert elveteted,akkor nem vagy normális ne haragudj.

2021. márc. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
53%

Jó várható volt hogy itt mindenki lepontoz, ha nem azt írom hogy tartsd meg mert az Istenke csodája és minden rendben lesz, mosolyogva fogsz 2 gyerekkel kínlódni majd és minden tökéletes lesz..

Nem mindenkinek való a több gyerek, el kellne fogadni ezt. A kérdező írásából is látszik hogy neki sem. Nekem sem, magamról tudom, egy mellett súlyos pszichés gondjaim voltak vannak, kettő mellett szerintem tényleg kinyírnám magam, akinek nem való több nem kell ráerőltetni..

2021. márc. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
67%
Jó az tény hogy védekezni kellene én meg is teszem, el is köttettem volna magam, csak az orvos nem ment bele. Én is azt mondom védekezni kell, de ha már úgy esett hogy nem tették vagy becsúszott akkor van választási lehetősége nem? Egyáltalán nem köteles megtartani, és senkinek semmi köze hozzá.. Itt gyakorin a 14 éves gyereklányokra is rá van beszélve a gyerek, ez aaaaaanyira uncsi már. Annak is mindig ilyenek vannak írva, tartsd meg, majd lesz ruha a védőnőtől meg szülők biztos segítenek meg ilyenek, áltatják mindenféle hülyeséggel és tönkremegy minimum 2 élet ha nem több... Fejezzétek már be ezt az abortusz ellenes szövegelést folyton, magánügye, miért kell neki ilyet írni, hogy nem vagy normális ha elveteted?
2021. márc. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Azért nem mehet bölcsibe, mert annak feltétele volt, hogy találjak 3 hónapon belül munkát, de mivel terhesen már nem mehetek dolgozni (egészségügyis vagyok, szóval nem home office) és ha találnék is máshol pár hónapra nem fognak alkalmazni terhes nőt. Szóval nem régi munkahelyre mennék, hanem újat keresni kell.
2021. márc. 16. 10:38
 9/55 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontoz le, de én senkit sem pontozok, mert "meghallgatok" minden véleményt anélkül hogy értékelném pontszámozással.
2021. márc. 16. 10:40
 10/55 A kérdező kommentje:
Írtam már a kérdésben, hogy azért is írtam ki a kérdést, mert ki akartam adni magamból ezt. A párom rám bízta a döntést, mégpedig azért, mert ahogy ő mondta, az ő élete olyan sokban nem változna, mint az enyém. Ő ugyanúgy eljár majd dolgozni, ugyanúgy kimozdul, neki mint általában a férfiaknak nem kell annyi mindenről lemondania. Ő egyedül ellenérvként azt hozta fel, hogy az én idegrendszerem bírja-e, mennyire viselem majd az elszeparálást, hogy megint nem dolgozom, hogy sokan leszek itthon stb.
2021. márc. 16. 10:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!