Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik sosem kiabálnak a gyerekk...

Akik sosem kiabálnak a gyerekkel, hogyan oldják meg ezt a szituációt?

Figyelt kérdés
Egy éves a lányom. Nem szoktam vele kiabálni, mert nem szokott olyan dolgokat csinálni, ami indokolná. Egy kivétellel: a sütő gombját élvezettel tekergeti, amikor meglátja, hogy sütök. Minden alkalommal. Pedig minden alkalommal odamegyek, elveszem a kezét, megmondom, hogy nem szabad. Ha vissza akar nyúlni megint elveszem. Ez addig megy amíg meg nem unja. Ennek ellenére mindig eljátssza ezt, neki ez játék, hogy én tiltom, így igen, tegnap már kiabáltam vele, gyorsan le is ült és arrébbmászott... tudja, hogy rosszban sántikál, mégis csinálja. Hogyan lehetne ezt máshogy kezelni?
2021. márc. 25. 00:58
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Egyébként én is eléggé meglepődtem, hogy egy k*rva drága sütőt vettünk, és hiába van a főzőlapon gyerekzár, meg elzárt állapotban a sütőn is, de amikor megy a sütő, ugye kijönnek a gombok, és azt csak akkor lehet visszadugni, ha elzártad a sütőt. Erre kéne valami gyerekzár, hogy visszanyomja addig, nem tudom. Amúgy az értelmes válaszokat köszönöm, nem vagyok szent anyuka, na de az biztos, hogy veszélybe nem sodrom a saját gyerekemet... 🤦‍♀️ Csak és kizárólag a kaja van veszélyben ilyenkor, de az nagyon! 🙄 Még nem történt egyébként meg, amit felvázoltam, eddig mindig láttam, hogy mit csinál, és minden alkalommal elvettem a kezét, arrébb raktam, de eddig esélytelen. Ezért félek, hogy mi lesz ha egyszer nem veszem észre.
2021. márc. 25. 10:51
 22/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem a kerdesedre valaszolok, csak segiteni szeretnek. Nem tudom ugyan milyen sutotok van, de létezik ilyen tuzhelygomb gyerekzar(fogalmam nincs mi a pontos neve sajnos), de a lényeg h azt ra tudod rakni a gombokra es akkor a gyerek nem tudja eltekergetni.
2021. márc. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
75%

"Pont ez a lényeg, hogy én meg akarom tanítani rá, hogy a sütőt nem szabad tekerni, és nem még 5 évesen is őt pesztrálni meg bujócskázni amikor ki-be pakolok a sütőből."

Az 1 éves még nem tudja megtanulni, mert túl kicsi és még érdekli a tűzhely gombja. Nekem egy gyerekem van, úgyhogy nem tudom a többi mit csinál, de 3 évesen már nem tekerte el a tűzhely gombját. Ez nem nevelés kérdése, hanem kinövik az ilyen kisbaba dolgaikat. Megnézel egy macskát az is csak pár hónapig játszik mindennel, utána abbahagyja.

2021. márc. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Oké, akkor veszek egy ilyen cuccot, és nem várok el irreális dolgokat. 💁‍♀️
2021. márc. 25. 12:25
 25/26 anonim ***** válasza:
53%

En irtam ezt a gyerekzaras gombot.

Szerintem ettől függetlenül ra lehet szolni, hogy nem szabad. Nyilvan ugyis hozza fog erni meg tekergetne, de ha ez a vedogomb vagy mi bevalik akkor rajon, hogy ez mar nem érdekes. Aztan keres mást:D

Mi nem hasznaltunk ilyet egyebkent, de egy baratnomeknel lattam es nekik bevalt:)

2021. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó vagyok, meg valami eszembe jutott. Babakerites? Azt nem hasznaltok? Nekünk a lépcsőnél volt, de a konyhát is elkeritettuk, ezért a gyerek nem tudott a sütő kozelebe menni.
2021. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!