Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldottátok meg amikor...

Gina0905 kérdése:

Hogy oldottátok meg amikor jött a kistesó?

Figyelt kérdés
Lassan gondolkozunk belevágunk a második gyerek projektbe, de van bennem egy kis félsz, hogy hogyan fogok el írni két kisgyerekkel. Ami a legjobban aggaszt az az altatás. A fiam egy éves, mindig egyedül aludt a kiságyában azonban egy szobába lennének. Hogyan fogom tudni a két gyereket elaltatni, illetve ha a kisebb sírva felkel éjszaka mondjuk etetésre a nagyobb is fel fog ébredni. Természetesen az elején én is abba a szobába aludnák velük a fiammal is úgy volt 8 hónapos koráig, de nem tudom elképzelni mert még ő is az ölembe alszik el úgy rakom be a kiságyába. Nálatok hogy volt ez megoldva? Szeretnék tesót, de egyenlőre nem költözünk el jelenlegi lakásunkból, 2 év múlva tudjuk lecserélni. Kettős érzés van bennem, mert nagyon szeretném ha jönne a következő gyerek, de közben nagyon rettegek is, hogy a fiamat mennyire viseli meg illetve, hogyan fogom bírni. Nektek mennyire volt nehéz 2 gyerekkel? Az előző terhességem komplikácói és a korom miatt nem nagyon tudunk várni már.
2021. márc. 13. 01:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Ne zavard a nagyot a kicsivel

Tedd másik szobába

2021. márc. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk alig 1 év van a 2 nagy között, ha én (meg még sokan, akik a kis korkülönbséget preferálják) megoldottam, akkor te is meg fogod. 😊 Biztosan nem raktam volna őket egy szobába, akkor sem tettem, amikor már a kicsi is átaludta az éjszakát. A nyugodt nappalokhoz kellenek a nyugodt, önálló éjszakák. Inkább legyen a hálóban a kiságy, ha nincs máshol hely, de ne a nagyot szívassátok vele.


Egyébként nekem sokkal könnyebb volt kettővel, mint amikor még egyedül volt a nagy. 😊

2021. márc. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk is jelenleg közös szobában vannak. 2,5 év van köztük. Mindkét gyerekem úgy altattam, hogy a földre kinyitható kanapén (ez nem magas, nem esik le róla ha legurul) feküdtem mellettük, ameddig elaludtak. Aztán a kicsit áttettem a kiságyba, a nagyot ott hagytam a kanapén,én átmentem az ágyamba. A nagy szokott egyszer ébredni inni, meg pisilni, a kicsi alszik hajnalig. Egyszer olyan is volt, hogy a nagy altatta vissza a picit, olyan cuki volt 😊 simogatta és dúdolt neki altatót. Nekem mindkét gyerekem már itthon átaludta az éjszakát (8tól hajnali 5ig kb), nagyon ritkán ébredtek, persze a fogzás, betegség nehezebb volt. A lányomat nem viselte meg a húga érkezése, pl már terhesség alatt is odafigyeltem, ha valamit nem bírtam, akkor azt nem "a kistesó miatt nem bírom" hanem mert anyu most nem érzi jól magát, amikor megszületett, akkor hozott a baba ajándékot a nővérének és hagytam a nagyot segíteni a kicsi körül, soha nem szóltam rá hogy nem szabad ezt vagy azt.
2021. márc. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

1-essel egyet értek.

Én, ha nincs másik szobája, akkor a sajátombannaltatném, aztán majd 8-11 hónaposan költöztetném.



1,5 év van a gyerekeim közt..

Az első 2 hét necces volt.


A nagyon jó alvó nagy még 3 szobával arrébb is felkelt a kicsire.

Most 2,5 és 1 évesek

Már nem kelnrá


De napközben most is sokkal hamarabb meghallja..


Esti altatás..

félntem nagyon


De a kicsit csak letettem az ágyba.. aludt magától.

Sz éjjeli ébredés volt rázós.

Szinte minden estét egyedül csináltam az elején.

Férjem vagy dolgozott, vagy esti iskolában volt..

2021. márc. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
3 gyerek. Mindhárom lány 6 és 3 éves 3 hónapos. Mindháromnak alkalmazkodnia kell valamennyire a másikhoz.
2021. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
5 miért nem ti alkalmazkodtok a gyerekekhez? Elvégre nem ők vállalták magukat vagy egymást... eszem megáll
2021. márc. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5

Nálunk az is alap hogy nem a nagyot zavarjuk amikor pl. a kicsi sír éjjel, jön a foga, fáj a hasa stb.

Ha nincs elég hely, akkor meg annyi gyereket vállalok amennyi elfér.

Ha nem tetszik hogy valaki véleményt ír, akkor nem kell egy ilyen oldalt használnod. Tudod itt mindenki véleményt/tapasztalatot ír.

2021. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kisszívem. Hol írtam hogy egy szobában van a 3 gyerek? 🤔 Sehol.. Értő olvasás megint 0.

Kérlek ne erőlködj.

Csak magadat járatod..

2021. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#5 Én vagyok a "másik lepontozó", de egyáltalán nem azért pontoztalak le, mint a #6 (őt is lepontoztam amúgy). Mindkettőtöket ugyanazért pontoztalak le: mert nem gondoltam, hogy a válaszotok hasznos a kérdés szempontjából. A tiéd azért nem hasznos, mert ugyan leírtad, hogy nálatok meg van oldva, de a fő kérdésre, hogy "hogyan" nem válaszoltál. Még csak az sem derül ki a válaszodból, amit a többiek pedzegetnek, hogy külön szobába kerülnek a testvérek, vagy sem. Ha én lennék a kérdező, nem érezném magam okosabbnak az #5-ös választól. A #7ben már írtál konkrét szituációkat is, ezért azt felpontoztam.

Tudom, szokatlan, de én valóban az alapján pontozok, hogy hasznos-e szerintem egy válasz. És igen, érzem az iróniát abban, hogy ez a hozzáaszólás sem hasznos a kérdés szempontjából - még csak nincs is benne válasz, mert csak egy gyerekem van - de mivel te is nyilvánosan szólítottál meg, én is nyilvánosan válaszolok. Ha le lesz pontozva, meg fogom érteni :)

2021. márc. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor írom másképp miért írtam csak annyit, hogy alkalmazkodnak egymáshoz.

Felesleges ezen előre agyalni, félni, mi hogyan lesz ha meg lesz a kistesó.

Pl. Hiába tervezi el, hogy egy szobában lesznek, ha a kicsi pokoli hasfájós. Vagy, hiába tervezi el, hogy a kicsi külön szobába fog aludni ha a gyermek igényli a közelséget.

Úgy is akkor és ott fog kiforrni mit hogyan, mikor már meg van a kistesó. A gyerekek (amennyiben természetesen nem speciális gyermekről beszélünk mert akkor nyílván nehezebb, de nem lehetetlen) alkalmazkodnak. Van gyermek ami talán kicsivel nehezebben veszi az új ingereket, az új helyzetet,de ezen is hamar át lehet lendülni.

A nagyobbat is fel lehet készíteni a változásokra,és szépen "be lehet illeszteni" a kistesót a napirendbe, a családba. De ehhez természetesen az kell, hogy mindenki alkalmazkodik a másikhoz.

2021. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!