Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek kellett volna rászólni?

Kinek kellett volna rászólni?

Figyelt kérdés

Tegnap a játszótéren a lányom csinált valamit egy másik gyerek kárára. Mivel én sem pártolom az adott dolgot mindig mikor előfordul rászólok, ha kell oda is megyek, beavatkozok. Ez tegnap is így történt, viszont ezzel egyidőben a másik gyerek anyukája is elkezdte mondani az enyémnek, hogy ezt ne csinálja, nem szabad, stb, tehát ketten osztottuk a gyereket... Nekem ez kicsit fura volt. Én azon az elven vagyok, hogy mindenki a saját gyerekét nevelje, szóljon rá, nem tudom más gyerekére mi hat, mi másnak a módszere. Én mindig rászólok a sajátomra, olyan még sosem volt, hogy máséra szólnék, de eddig (egy-két kivétellel) szerencsére nem is volt ebből konfliktus, ha valaki bántotta valahogy a lányom a másik gyerek szülője mindig egyből beavatkozott. Én ilyen helyzetben inkább a sajátomra szólok (pl. nem a más gyerekének mondom, hogy ne rohangálj az enyém mellett egy hatalmas bottal, hanem az enyémnek szólok, hogy menjünk arrébb, mert véletlen megszúr a másik gyerek, stb.)

Nyilván megértem/érteném a rászólást, ha más vigyázott volna a gyerekemre, mert akkor úgy bízom rá, hogy arra az időre az ő feladata az is, hogy rászóljon, vagy ha én leszrtam volna ezt a tegnapi szituációt és nem szólok egy szót sem, tehát a másik gyereknek az anyja beavatkozása nélkül baja lett volna. Szerintetek mi ilyenkor a helyes, melyik szülőnek kell rászólni a gyerekre?


2021. máj. 5. 15:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván a másik anyukának nem olyan tapasztalatai vannak mint neked. Sajnos én is inkább azzal találkozok, hogy anyukát nem érdekli mit csinál a gyerek. És ha elkezdi egy másik mondjuk lökdösni, igenis rászólok ha nincs anyuka a közelben. Gondolom ő is ehez szokott. Nyugodtan szólhattál volna neki, hogy itt vagy megoldod.
2021. máj. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy az anyja szóljon rá, de ha ő letolja mit csinál a gyereke, akkor nem hagyom, hogy az én fiam járjon rosszul,de én megvárom anyuka reakcióját, ha jön vagy akár később beszél a gyerekkel akkor nem szólok.
2021. máj. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez mondjuk attól függ miről van szó.

De én minden további nélkül rászólok más gyerekére, ha:

-amit csinál attól potenciális veszélybe kerül

-a többi gyerekre jelent potenciális veszélyt


És a saját szülője nem szól rá. Nyilván a helyzet sürgősségétől függ, hogy mennyit várok mielőtt szólnék.

2021. máj. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Én simán rászólok bármelyik gyerekre, bármikor. Ha anyukának nem tetszik, akkor majd leállít. De adott szituban befogtam volna, ott voltál, éppen a saját gyerekedet szabályoztad, ennyivel nekem el is lett volna intézve a dolog.
2021. máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem mindegy, mi volt az a valami. Lerombolta a homokvárát vagy lelökte a mászókáról?
2021. máj. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%
Nekem ugyan nincs gyerekem, de vannak ismerőseim, akiknek van. Ha a közelemben vannak a gyerekek, akkor a saját határaimat betartatom velük, tehát lényegében nevelem őket. De volt már olyan, hogy barátnőm tizenéves elkényeztetett lánya ott nyafogott, meg óbégatott az anyja kezét rángatva, miközben beszélgettünk volna. Barátnőm, a gyerek anyja próbálta lecsendesíteni (jajj cicuka, várj egy picit, mindjárt megyünk és hasonlók), de a gyerek egyre erőszakosabban hisztizett, és amikor én meguntam, akkor elég keményen rászóltam, hogy most már fejezze be a nyafogást, bírja ki azt az 5 percet, amíg anyuval megbeszéljük a dolgainkat, és foglalja el magát addig, ne itt nyafogjon. Erre a gyerek sértődötten elvonult a kocsijukba telefont nyomkodni, az anyja meg megköszönte, hogy leszereltem a gyereket. Nyilván ez elég kirívó eset, de attól, hogy nem az én gyerekem, az általam kijelölt határokat ne lépje át.
2021. máj. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Derjaderja ***** válasza:
91%

Én is rászólok a máséra, ha sürgősen kell szólni, és hirtelen nem világos, kié az adott gyerek. Pl csúszdán rácsúszás.

Másik szempont, hogy néha fontos, hogy a gyerekem lássa, hogx megvédem, és nem egy idegen beavatkozásától függ a sorsa. Pl egx nagyobb gyerek bántaná vagy elvenné ami nála van.

2021. máj. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt látom, hogy az anyuka a füle botját se mozdítja a történtek láttán, akkor igenis rászólok, hiába nem az én gyerekem. A leírt esetben viszont te odamentél, fegyelmezted, tehát nem értem, miért kellett a másik anyukának is beleavatkoznia.
2021. máj. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben en azt szoktam mondani: itt vagyok, innen atveszem, vagy koszonom, megoldom.
2021. máj. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is annak a híve vagyok, hogy mindenki a saját gyerekére szóljon, de már tele a hócipőm, hogy mindig az én gyerekem húzza a rövidebbet, mert más anyuka nem hogy nem szól időben a gyerekére de még büszke is rá, hogy a kis csemetéje jobban tud érvényesülni (lásd mást lelökni a mászókáról, mert irigy és ő akar felmászni)
2021. máj. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!