Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rászólnátok anyósotokra ha...

Rászólnátok anyósotokra ha állandóan a kistesóval "ijesztgetné" a nagyot?

Figyelt kérdés
2 és fél éves a nagy, most várom a kistesót. Bármi olyat csinál ami miatt rá kell szólni anyósom ilyenekkel jön, hogy mit fog ehhez szólni a kistesó, ki fog nevetni a kistesó, stb. Nem szeretném ha már előre megutáltatná vele. Azon vagyunk, hogy megfelelően készítsük fel a testvér érkezésére. De nem tudom, hogy ezzel árt-e vagy túlreagálom?
2017. jan. 31. 18:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem túlreagálod, ettől nem fogja megutálni a kicsit, gondolom nem naponta százszor hallja ezt.
2017. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát ööö... az elmúlt órában kb. ötször mondott ilyet neki.
2017. jan. 31. 18:11
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

De igen, meg fogja utálni és félni fog tőle, hogy mi lesz, ha jön. Attól, hogy még nincs itt, és nem látja, hogy nem neveti ki, pont hogy nagyon félelmetes alakká válik. Én az első alkalom után félrehívtam volna, hogy vigyázzon, miket beszél. (Ne a gyerek előtt!) Sajnálatos, hogy egy felnőtt embernek magától nincs ennyi esze.

A 2,5 éves nem "nagy". Lehet, hogy nagyobb, mint a 0 éves, de attól még kicsit, és még sokáig az is marad.

2017. jan. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem reagálod túl, nekem gyermekem sincs és utálnám és tudom, hogy joggal. Igenis negatív érzéseket kapcsol a kicsihez, pedig ez eleve gyakran jelent némi problémát a nagyobb életében. Megfelelő szülőkkel ez csökkenthető, de egy ilyen nagymama sokat ronthat rajta. Az első alkalom után se lettem volna boldog, de 2-3 után tuti elbeszélgettem volna vele.
2017. jan. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem pedig szólj rá, hogy így nem lesz valami várva várt dolog a kistesó érkezése, mert már előre azon kell szorongania a nagynak, hogy mit fog szólni a kistesó.....

Fejezze be ezt a szövegelést és kész. Nálunk is jön a kistesó, bár nálunk nagyobb a korkülönbség, de nagyon igyekszem nem ilyeneket mondani neki, persze adja magát a helyzet, de nem elvenni a kedvét kell a tesótól.

2017. jan. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem se hagyd. Annyit nyugodtan mondhatsz "enyhe" célzásként frissiben a gyerek előtt is, "ugyan mama, a kistesó egy aranyos picike baba lesz, aki csodálni fogja az ő nagy és okos testvérét".
2017. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem rossz ötlet, lehet, hogy közölném a kedves mamával, hogy egy újszülött nagyjából azzal foglalkozik, hogy legyen mit ennie, hagyják aludni és tegyék tisztába, ezen kívül a világon semmi nem érdekli... nemhogy még hozzá is szóljon!

Nem reagálod túl, amellett, hogy ijesztgeti a gyereket, még hihetetlen ostobaságokkal is tömi a fejét, nekem már ez sok lenne.

2017. jan. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
5%
Ez nem is ijesztgetés. Nálunk mindig mondtak ilyeneket a nagymamák, egy gyerek ezt viccnek veszi, normálisabb felnőttek szintén. Szegény nagyik, semmit nem tudnak jól csinálni szerintetek, utálatosak vagytok. Ja és nekem is mondtak ilyet, mikor az öcsém született, teljesen jó a kapcsolatunk.
2017. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Varga Péte4 ***** válasza:
84%
Ne hagyd. Az idősebb testvérnek eleve van ellenérzése a kicsivel szemben, mivel az újszülöttel többet kell foglalkozni, a rá fordított szülői fiyelem ugye eleve megfeleződik. Ezt a féltéknységet még gerjeszteni is, több, mint hiba. (ötunokás nagyapaként mondom)
2017. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem miért kell ilyeneket mondani, egy meg nem született gyerekkel fenyegetőzni..... miért nem vallja be nagymama, hogy bizony ŐT zavarja amit csinál a nagy gyerek, ne fogja már egy meg nem született babára.....

Szólj rá, nem reagálod túl.

2017. jan. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!