Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy anyuka gyakran bántja...

Ha egy anyuka gyakran bántja a kislányát, jogom van rászólni?

Figyelt kérdés

Szóval van egy anyuka, aki a közelünkben lakik, és gyakran összefutunk boltban, játszótéren vagy utcán.

Már nagyon rég feltűnt, hogy milyen goromba a gyerekével, de próbáltam úgy spekulálni, hogy mindenki szokott fáradt lenni, biztos rossz napja van stb.

De már több tízszer találkoztam vele, és MINDIG ilyen azzal a szerencsétlennel. Kiabál vele, rángatja, perceken keresztül szidja. Rosszabb esetben megrángatja a kis karjánál, meg leken neki egy akkorát, hogy hátratántorodik tőle.

Ebben az a röhejes, hogy a kislány (2 éves) egy melankolikus, nyugis gyerek, ellentétben az én (szintén 2 éves) lányommal, aki energikus és eleven, mindig mozgásban van, és lényegesen több odafigyelést igényel, mint a kérdésben szereplő gyerek, mégis vele bánnak mindig agresszíven, míg én normálisan viselkedem a lányomnal, mert FŐ A PÉLDAMUTATÁS.

De komolyan, olyanokon kapja fel a vizet, hogy csak állok és nézek.

Fut a lány játszótéren, elesik és sírva fakad. Ez egy kétévesnél teljesen hétköznapi, mert még bizonytalan a járásuk. Erre odamegy az anyja, és elkezdi, hogy nem igaz, miért nem tud nézni a lába elé, többet nem jönnek játszóterezni, ha csak összetöri magát, ne bőgjön, mert magának kereste a bajt, és így tovább. Így kiosztani egy bölcsist, mert elesett és fáj neki? Életkori sajátosság, minden két éves végigjárja ezt az utat!

Vagy: Állunk a pénztárnál, a kislány rámutat egy max 100 forintos cukorra, megkérdi, megkaphatja-e, kicsit sem követelőzőn. Erre az anyuka elkezdi, hogy mindig csak követelőzni tud, cserébe két szalmaszálat nem rak keresztbe, de a kérincsélés nagyon megy, akárhova mennek mindig arra hajt, hogy le tudja lejmolni, van fogalma róla, mennyibe kerül így is egy hónapban?! Hogy tud ilyen szöveget levágni egy 70 forintos vacak miatt, amiről csak megkérdezte a kicsi, hogy megkaphatja-e? Én ilyen esetekben annyit mondok, hogy "ezt most nem vesszük meg", s részemről le van zárva a téma. Most attól lesz jólnevelt vagy fogja megtanulni a pénz értékét, ha perceken keresztül ontom magamból a mocskolódást? Max megfélemlítve lesz tőle. És ezek mindennapi esetek, ez a kicsi gyerek örökké így él. EGYETLEN GYEREK SE ÉRDEMLI MEG, HOGY ÍGY BÁNJANAK VELE.

Arra gondoltam, hogy ha legközelebb megint agresszívoskodni kezd a gyerekével, azt nem fogom szó nélkül hagyni. Nem vagyok én senkije, hogy beleszóljak az életébe, de ami sok az sok.

Ha meg nem látok változást, akár valami szervet is bevonok, mert még nézni is fáj, akkor hogy érezheti magát az a csöpp gyerek, aki nap mint nap ebben él? Erre egy cserepesnövényt nem mernék rábízni, nemhogy egy gyereket. Végén még azért kezdené el szapulni szegény növényt, mert lehullott egy levele. Viccen kívül.



2017. ápr. 10. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nyugodtan szolj, bar gondolom teged is csak le fog teremteni. Ar sok esetben az ilyen nok gyava fergek, akik a gyerekukon vezetik le.

Csak sajna hiaba szolsz, valoszinu, hogy nem fog valtozni. Otthon azt csinal, amit akar, nem latja senki.

Viszont ha a te lelkiismeretednek az lesz a legjobb, ha szolsz, akkor nyugodtan. Nyilvan te csak ennyit tehetsz, vagy esetleg jelentheted vedononel is. Ha van mas tanu, akkor kerd meg oket, hogy jojjenek veled. Ha megpofozza vagy veri, akkor annak valoszinu van jele a testen.

2017. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Medvi ***** válasza:
56%
Igen, jól látod, az anyuka valszeg pszichiátriai eset. A kislány pedig a leírtak alapján depressziós lehet. Súlyos korai kötődési problémájuk van, ami a gyerek későbbi életére nézve nagyon rossz következményekkel fog járni, már most is lelki sérült az anyai szeretet hiánya miatt. Nagyon szomorú dolog ez, tényleg rossz lehet nézni. Nem hiszem, hogy elérhetsz valamit is. Ha szólni próbálsz neki, nagyon vigyázz, mit mondasz, mert te is megkaphatod tőle a magadét, megjavulni viszont nem fog egy beszélgetéstől, annál sokkal nagyobb itt a baj. Kezeltetni kéne, mert tönkre teszi egy életre a gyerekét.
2017. ápr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
a előhozom mondjuk a gyámügyet, akkor csak észhez tér. Ez az a fajta mártír szülő, aki hozzávan nőve a gyerekéhez, meghalna érte, de úgy bánik vele mint 1 db ronggyal.
2017. ápr. 10. 17:42
 4/16 A kérdező kommentje:
Biztos megkapom majd, h idióta liberálisszülő vagyok, mert én NEVELEM a gyerekem és nem MEGFÉLEMLÍTEM. De a begyöpösödötteken kívül a vak is látja, hogy igazam van.
2017. ápr. 10. 17:49
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Én nem neki szólnék, hanem a gyámügynek. Ez bántalmazás. Nem hiszem, hogy ennyi miatt elvennék a gyereket tőle, de hátha észhez téríti, hogyha meglátogatják a gyámügyesek.
2017. ápr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Ja, most már veri is, múltkor még csak goromba hangnemben beszélt vele.Bővül a sztori, látom múltkor nem állt mindenki melletted. Unatkozol?
2017. ápr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azt a kérdést nem én írtam ki, mint láthattad a stílusunk is különböző. Ritka sok az idegbeteg szülő. A kérdésre is válaszolhatnál.
2017. ápr. 10. 18:55
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Elég sok az egybeesés, mindkettőtöknek 2 éves lánya van, a boltban nem vesz meg valamit anyuka és utána még bőszen magyaráz a kislánynak. Ja, biztos nem te írtad azt a kérdést, csak már kiszínezve.
2017. ápr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!