Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam egyre agresszív...

2 éves kisfiam egyre agresszívabb a gyerekekkel. Meddig tart ez a korszak? Többi lent

Figyelt kérdés
Eleg temperamentumos kisfu. Amikor jatszoterre megyünk, örül a gyerekeknek, fut utanuk, bekapcsolodik a jatekba, jokedvü. Ha egy masik gyereknel van vmi jatek, eddig megprobalta elvenni töle, de most mar ott tartunk, hogy egyenesen odamegy, elöször lepofozza a kisgyereket es megprobalja elvenni ami epp nala van. Minden kontextusban elmagyaraztuk/meseltük/ el is jatszottuk h ez nem jo, szomoru lesz a masik gyerek stb stb, de ugyanugy csinalja, söt.. ilyenkor elviszem onnan, aminek hatalmas hiszti az eredmenye, majd erzem a megvetö pillantasokat a többi szülötöl. Hozzateszem kiegyensulyozott kisgyerek, kap eleg figyelmet es szeretetet tölünk. A ferjemmel pedig boldog hazassagban elünk. Bölcsibe is jar heti 2 delelöttöt, kerdeztem az ovonöt h hogy viselkedik. Szerinte ez teljesen normalis ebben a korban. Ezt elfogadom, de erdekelne h van/volt-e vki hasonlo cipöben (mert a környezetemben nem latok hasonlo picit) es van-e vmi megoldas? Köszönöm

2021. jún. 5. 22:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ezt a sok értelmes választ! Aki nem tud normálisan válaszolni, inkább ne is írjon semmit, evvel nem segíti a kérdezőt.

Kedves kérdező! Sajnos én sem tudom, ez meddig tart, de az én lányom is ennyi idős és mostanában ő is ezt csinálja. Régebben barátkozó volt, és most is az, de vmkor el akarja venni más játékát (enyém korszak), és vmikor fel is pofozott egy másik kislányt. Természetesen olyankor elviszem onnan és elmondom neki, hogy nem szabad ilyent csinálni, csúnya dolog. Neveljük őt, nem tudjuk miért csinálja ezt, de én is bízom benne, hogy csak egy korszak ez.

2021. jún. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
5-el értek egyet.
2021. jún. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
#12 és #5 Egy 2 éves kisgyereket pszichológushoz vinni azért mert megüt egy másik gyereket? Ha ezt komolyan gondoljátok, akkor sztem inkább nektek kell szakember 🙂
2021. jún. 6. 10:24
 14/19 anonim ***** válasza:
37%

Ennyire megszokott,hogy verekednek a gyerekek? Én 2 évesem is kiveszi a másik kezéből de sosem emelte fel a kezét én pedig ott vagyok és elveszem tőle,hisztizni kezd de kb 2 mp alatt kizökkentem és megy tovább. Én is csúnyán néznék arra a szülőre,akinek a gyereke bántja az enyémet. Ne mondjátok már,hogy minden gyerek ilyen?! Le lehet pontozni, igazából ez engem rohadtul nem érdekel de ez a gyerekkori sajátosság duma,egyszerűen vicc.

Érdekes a környezetemben lévő összes hasonló korú gyerek sem verekedős. Óvónő sógornőm sem ért ezzel egyet

2021. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ne mondjátok már,hogy minden gyerek ilyen?! Le lehet pontozni, igazából ez engem rohadtul nem érdekel de ez a gyerekkori sajátosság duma,egyszerűen vicc."

Komolyan nem értem, az ide írók közül ennyien nem tudnak olvasni??? Senki nem írta, hogy minden gyerek ilyen! Azt próbáltuk itt páran elmagyarázni, hogy előfordul, hogy egy 2 éves gyerek verekedős, ez probléma, kezelni kell, de nem a világ legnagyobb tragédiája, mert szeretettel és következetességgel le lehet róla szoktatni. Ha valaki megkérdezi, hogy hogyan szoktassa le erről a gyerekét, arra nem válasz az, hogy "az enyém ilyet soha nem csinált", mert azzal nem jut előrébb.

Nekem volt verekedős gyerekem, megírtam a Kérdezőnek, hogyan szoktattam le. Viszont például nem válaszolok a "Hogyan szoktassam le a gyerekemet a cumiról" kérdésre, mert az én gyerekeim nem cumiztak, így nincs róla tapasztalatom. Olyan nehéz ezt átlátni?

Problémamentes gyerek pedig nincs. Az egyik nem eszik, a másik nem alszik, a harmadik nem ereszti el egy lépésre sem maga mellől az anyját, a negyedik meg verekszik. Szülőként az a dolgunk, hogy ezeket a nehézségeket józanul kezeljük.

Úgyhogy még egyszer leírom: a verekedés baj, a gyereket le kell róla állítani, de 2 évesen még bőven nem annak a jele, hogy a szülő "nem nevel." Ha nem nevel, akkor még évek múlva is így marad, viszont ha nevel, akkor a gyerek szépen abba fogja ovikezdésre hagyni. Az én fiamat, aki 2 évesen a játszótér réme volt, másfél év múlva az óvónő már "kiemelkedően jól nevelt"-nek nevezte.

2021. jún. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%

Nyugi, ezt pontosan addig csinálja, míg egy másik kölyök vissza nem üt pl. És ő nem fogja majd vissza magát, hanem helyreteszi a gyerekedet :)


Tudom, öcsém is addig verekedett - nevelték, a másik öcsém pl hótt normálisan viselkedett kicsiként is-, míg egyszer meg nem verte egy korabeli kisfiú.

2021. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
#15 #16 köszönöm nektek! 💗
2021. jún. 6. 16:37
 18/19 anonim ***** válasza:
15%

Ott kéne állnod a gyereked mellett, és megakadályozni, hogy más gyereket verjen. Ez lenne a dolgod. Mellette magyarázhatsz neki amit akarsz, de mellette ez lenne a feladatod!

Egyébként a 12 es vagyok, és mivel én pont a másik oldalon vagyok, az én fiam egyáltalán nem verekedős, így nyilván másként látom a dolgokat. Én épp ezert vagyok a fiam mellett, hogy ha kell közbe lépjek, és ha kell megvedjem az ilyen gyerekektol. Mert sajnos, sok ilyen van. Sok jó ötletet írtak itt. Nem csak magyarázni kell, hanem szükség van a tettekre is.

2021. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
#18: Nem ragcsalok popcornt es nezem, ahogy a gyerekem megütné a masikat.
2021. jún. 7. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!