Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt aki azért adta bölcsibe...

Volt aki azért adta bölcsibe a gyerekét, mert nem bírt vele?

Figyelt kérdés

Mondhatjátok, hogy szar anya vagyok, de úgy érzem, ezt már nem bírom tovább. Szeretem, örülök, hogy van, de nagyon sok, amit csinál. Nincs semmi segítségem, nagyszülők messze, apa dolgozik. Tőle mindig megkapom, ha kiakadok, hogy hogy beszélhetek így, menjek el, hagyjam itt a gyereket, gyönyörű anya vagyok stb.

Mióta megszületett csak sír. Jelenleg 15 hónapos.

Sír, üvölt ha nem ér el valamit, ha rá van szólva, ha valami nincs megengedve, ha valamit nem kap meg.

Nem lehet vele sehova, de tényleg sehova menni. Sír az autóban, sír, ha megáll a babakocsi, a bevásárló kocsi, azonnal feszeng, hogy ki akar szállni.

Ha gyalogolunk nem lehet fogni a kezét, mert kitépi magát, ha valamit a fejébe vesz, hogy ő oda megy, akkor arra kell menni, mert különben sír, üvölt, hiába húzom el onnan, terelem a másik irányba, megmakacsolja magát és nem jön, "húzatja" magát.

Mostanában elkezdte azt is, hogy ha az apja elmegy itthonról, torka szakaszából üvölt az ajtó előtt, mintha nyúznák. Nem lehet kizökkenteni, ha sikerül is, vissza-vissza megy és üvölt.

Nem tudok tőle főzni, takarítani, mert mindig az kell, ami nálam van, mindent pakolna le a pultról, nyúlna bele mindenbe. Kihívás mellette egy levest vagy pörköltet felrakni.

Enni-inni sem lehet tőle, egy szendvicset nem lehet megcsinálni, mert akkor is rögtön piszkál, vesz el mindent. Adok neki belőle, de az nem jó, csak az mindig, ami a kezemben van plusz állandóan dobálna bele mindent a kajába, ami éppen a keze ügyében van.

Ha meglát egy poharat vagy üveget, addig üvölt, amíg nem ihat belőle.

Amit leraksz, azonnal ott van érte, és veszi le. Ha valamit visszarakok a helyére, azonnal ledobja a földre. Se kedvem, se energiám este pakolni, mikor már alszik, mellesleg síri csendnek kell lennie, mert minden kis zajra felkel.

WC-re nem tudok nyugodtan elmenni tőle, mert jön, nyúlkál bele, tépi a papírt, piszkálja a wc kefét meg ilyenek

Arra gondoltam, hogy beadnám bölcsibe, hogy most szenvedjen vele más. Az volt a terv, hogy nem megy bölcsibe, hanem 3 éves koráig itthon leszek vele, de ez...sok. Elfáradtam.



2021. jún. 10. 08:48
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
49%

#30 bár nem nekem írtad , de ez nem ennyire egyszerű. 15 hónaposan ez egy csúnya szóval kóros viselkedés,amit a kérdező nem tud kezelni mert arról sem tud,hogy ez nem normális.

Emiatt ki van borulva és elege van . Ezek emberi érzések, nem jelenti,hogy nem neveli vagy ne szeretné. Mellesleg egy 1-1,5 éves gyereknek épphogy "kinyílt a csipája", még idő sem volt elrontani a nevelését ennyire .Van ott valami eü. probléma .

2021. jún. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
0%
Aki szerint teljesen normális dolog egy évet otthon csinálni a nagy büdös semmit, az ugye azt is boldogan fogadná, ha a férje ülne otthon egy évet "pihenni", és zokszó nélkül eltartaná?
2021. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
32%
30 nekem meg lesulne a bor a kepemrol ha igy allnek notarsaimhoz
2021. jún. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
58%

30as,még mindig nem értem honnan veszed azt, hogy el van tartva aki otthon van. Képzeld, rengeteg nő, köztük én is, normális munkaviszony és megtakarítás mellett vállalt gyereket, nem pedig a semmi gyesre, ahogyan gondolom te. Ha 5 évig itthon ülnék és növeszteném a seggem sem okozna anyagi gondot és egy centet sem kell kérnem hozzá a férjemtől. És képzeld, nyugodtan itthon maradhat a férjem is velünk. Sajnálom, hogy neked nem ilyen sors jutott, de tudod a te hibád, a saját körülményeidért te felelsz, te dolgozol meg érte.

Nem mellesleg, ha a Kérdező állami bölcsibe adja a gyerekét, akkor nagyon valószínű, hogy visszamegy dolgozni is, akkor gyede és fizuja is lesz, ha pedig magán, akkor meg nem csóró, ahogyan te és nem hónapról hónapra élnek. Ne irigykedj, hanem javíts a helyzeteden.

És ameddig nincs otthon a gyereke és addig pl kitakarít, finomat főz, rendbe teszi magát, jókedvű lesz, az számomra rohadtul nem a "nem csinál semmit" kategória.

2021. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
36%
Én beadnám bölcsibe …
2021. jún. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
24%

"És ameddig nincs otthon a gyereke és addig pl kitakarít, finomat főz, rendbe teszi magát, jókedvű lesz, az számomra rohadtul nem a "nem csinál semmit" kategória."


Nem az a válaszoló vagyok, de számomra azért a "semmit se csinál"—kategória, mert ennek a gyereknek nem bölcsi, hanem valószínűleg korai fejlesztés kell. Ezt kellene csinálnia az anyjának. Orvoshoz vinni, fejlesztésre hordani, neuropszichológus segítségével nevelési módszert találni, nem pedig az idegeit nyugtatni otthon a gyerek nélkül, "vesződjön vele más".

Mert ha más vesződik vele, neki ugyanolyan nehéz marad a délután és a hétvége és még tovább fog távolodni a gyerektől.

2021. jún. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem csak fáradt vagy. Ha bolcsibe adod dolgoznod kell és hidd el akkor ezeket munka után csinalhatod meg rosszabb lesz.
2021. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
23%

És ameddig nincs otthon a gyereke és addig pl kitakarít, finomat főz, rendbe teszi magát, jókedvű lesz, az számomra rohadtul nem a "nem csinál semmit" kategória.- ja igaz hereverézik otthon meg koptatja a kanapét. Nagy életcél


Lehet meglep de ezt más normális nők munka mellett is megcsinálják.

2021. jún. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
50%

38as, a hiányát bezzeg észrevennéd. Lehet takarítót hívni és naponta étteremből enni, akkor tudnád mi az a heverészés a kanapén.

Lehet meglep, de dolgozó nőként, nekem a férjem is ugyanúgy kiveszi ilyenben a részét otthon és heverészhetek a kanapén. Irigy vagy még mindig 😊😊 pá puszi

2021. jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
38-as, máshol szenvedjél már.
2021. jún. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!