Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt aki azért adta bölcsibe...

Volt aki azért adta bölcsibe a gyerekét, mert nem bírt vele?

Figyelt kérdés

Mondhatjátok, hogy szar anya vagyok, de úgy érzem, ezt már nem bírom tovább. Szeretem, örülök, hogy van, de nagyon sok, amit csinál. Nincs semmi segítségem, nagyszülők messze, apa dolgozik. Tőle mindig megkapom, ha kiakadok, hogy hogy beszélhetek így, menjek el, hagyjam itt a gyereket, gyönyörű anya vagyok stb.

Mióta megszületett csak sír. Jelenleg 15 hónapos.

Sír, üvölt ha nem ér el valamit, ha rá van szólva, ha valami nincs megengedve, ha valamit nem kap meg.

Nem lehet vele sehova, de tényleg sehova menni. Sír az autóban, sír, ha megáll a babakocsi, a bevásárló kocsi, azonnal feszeng, hogy ki akar szállni.

Ha gyalogolunk nem lehet fogni a kezét, mert kitépi magát, ha valamit a fejébe vesz, hogy ő oda megy, akkor arra kell menni, mert különben sír, üvölt, hiába húzom el onnan, terelem a másik irányba, megmakacsolja magát és nem jön, "húzatja" magát.

Mostanában elkezdte azt is, hogy ha az apja elmegy itthonról, torka szakaszából üvölt az ajtó előtt, mintha nyúznák. Nem lehet kizökkenteni, ha sikerül is, vissza-vissza megy és üvölt.

Nem tudok tőle főzni, takarítani, mert mindig az kell, ami nálam van, mindent pakolna le a pultról, nyúlna bele mindenbe. Kihívás mellette egy levest vagy pörköltet felrakni.

Enni-inni sem lehet tőle, egy szendvicset nem lehet megcsinálni, mert akkor is rögtön piszkál, vesz el mindent. Adok neki belőle, de az nem jó, csak az mindig, ami a kezemben van plusz állandóan dobálna bele mindent a kajába, ami éppen a keze ügyében van.

Ha meglát egy poharat vagy üveget, addig üvölt, amíg nem ihat belőle.

Amit leraksz, azonnal ott van érte, és veszi le. Ha valamit visszarakok a helyére, azonnal ledobja a földre. Se kedvem, se energiám este pakolni, mikor már alszik, mellesleg síri csendnek kell lennie, mert minden kis zajra felkel.

WC-re nem tudok nyugodtan elmenni tőle, mert jön, nyúlkál bele, tépi a papírt, piszkálja a wc kefét meg ilyenek

Arra gondoltam, hogy beadnám bölcsibe, hogy most szenvedjen vele más. Az volt a terv, hogy nem megy bölcsibe, hanem 3 éves koráig itthon leszek vele, de ez...sok. Elfáradtam.



2021. jún. 10. 08:48
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
74%
Szakembert keresnek fel, ha kisbaba koratol csak sir, nem jo semmi, ki kellene deriteni mi okozza,a bolcsi csak olyan, hogy homokba dugod a fejed egy idore... Keresd fel a gyerekorvost, szakember hamar felmeri mi a helyzet a gyerekkel s annak fenyeben eliranyitanak majd a megfelelo helyre...
2021. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
48%
20: ha megteheti mert ne hevereszhetne?? Pihenne! Ez ismeretlen fogalom??
2021. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet, hogy benned van valami belső feszültség és azt veszi at - ezért nem csinálja mások jelenlétében. Talán neked (is) érdemes segítséget kérned.
2021. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mennyit foglalkozol csak a gyerekkel, mikor fejben is vele vagy? Mert a leírásodból az jön le, hogy nincs rá időd, szinte mindenben csak akadályoz. Leülsz vele játszani, mondókázni, mesét olvasni, miközben csak rá figyelsz? Beszélsz hozzá mikor mást csinálsz, hogy most épp mi történik, és hogy utána mikor fogsz újra vele játszani? Segítesz neki ilyenkor is játszani, megmutatod hogy épp most segítsen zöldséget adogatni, teregetni, odavinni az asztalhoz a szalvétát, kivenni a polcról az edényt?
2021. jún. 11. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
8%
20as oké, csak akkor ne a férjével tartassa el magát. Abból a max 38 ezerből nehezen tudná állni a saját heverészését meg a gyerek költségeinek a felét.
2021. jún. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
78%
25ös te nem vagy 100as. Mégis honnét tudhatnád, hogy a Kérdezőnek mennyi pénze van? Tudom, hogy magadból indulsz ki, de nem mindenki tartatja el magát mással.
2021. jún. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
74%
25, az megvan, hogy agyerek közös? Az apa dolgozik, de az anya is dolgozik, csak ő otthon és nem fizetik meg. De ez egy 7/24 órás, elég stresszes meló. Megnézném, te hogy heverésznél egy 1,5 éves meg a háztartás mellett. Ha az anyával történne valami és fizetett segítséget kellene fogadni, rögtön látszana pénzben is az anya munkája.
2021. jún. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi rossz a bölcsödében, de a gyereked egyáltalán nem tűnik egészségesnek a leírásod alapján . 15 hónaposan már bőven nem sírnak _állandóan_ ,ok nélkül. Az enyémek is ilyen korban kezdték a hisztit, de közel sem volt ilyen súlyos a helyzet amit te felvázoltál és a környezetemben sem láttam ilyet.

Én orvoshoz vinném,nem bölcsödébe.

2021. jún. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
52%
25 ertjuk hogy szarul keres a ferjed de itt arrol volt szo hogy nem orokre maradna otthon a feleseg hanem pl egy evet hogy rendbehozza magat lelkileg. Miert ne, ha megteheti? Sokan nem akarnak visszamenni a munkahelyukre mert nem osszeegyeztetheto gyerekkel. Egyebkent a bolcsi utan ugyanugy el kell latni a gyerkocot, fozni takaritani stb de mondjuk mig bolcsiben van az anyuka ezeket higgadtan eltudna vegezni, hallana a sajat gondolatait elmenne havi 1x kormoshoz, urambocsa a ferjevel javulna a viszony, nyugisabb legkor stb. De inkabb szakadjon meg mert te is megszakadsz lol. Az ilyen noket de utalom mint amilyen te is vagy... azert mert te nem teheted meg mas se tegye meg!!! Ezert buntudatot keltesz benne mert szerinted hevereszik. Savanyu a szolo nagyon...
2021. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
26%

27es igen az anya otthon dolgozik. Csakhogy ha lepasszolja a gyereket hogy más nevelje, akkor értelemszerűen fizetség se jár érte.


29es ja a heverészésért és inygenélésért még körmös is nem? Amit gondolom a férje fizetne.


És nem, nem savanyú a szőlő, csak én nem azért szültem hogy minél hamarabb megszabaduljak tőle, csak mert alkalmatlan vagyok nevelni.


A kérdezőnek a gyereknevelés a munkája, gondolom ti se kaptok fizetséget ha nem dolgoztok. Gondolom a férje pénzén vett kaja az kéne neki, de a gyerektől szabadulna amint foglalkozni kéne vele.


29es nem keres rosszul a férjem, sőt, de a pofámról lesülne a bőr ha kitartatnám magam a semmiért vele. És nem, nem szakadok meg, én képes vagyok ellátni a gyerekemet idegenek bevonása nélkül is. :-D

Igen sok at ingyenélő HTb aki semmi hasznosat nem vesz csak lehúzzák az államot meg a férjüket. Szerencsére több a normális nem ingyenélő, aki nem csak a markát meg lába közét tartja a pasijának az alamizsnáért.


Aztán meg majd jön sírni miért nem szereti a saját gyereke, miért nem akar majd vele lenni. Mert a böcsiben foglalkoznak vele nem hisztiznek, normálisan elátják és nem megszabadulni akarnak tőle mint a saját "anyja".


Aztán majd a kérdező nézhet ha a gyereke az első alkalommal bevágja valami világ végi elfekvőbe és soha többet rá se néz csak a kötelező pofaviziten, és várja az örökséget.


Szerintetek a gyereknek nem lesz rossz ha a saját anyja inkább hereverézik a kanapén csak mert nem akar vele lenni, inkább szabadul tőle? Persze értem én Az Eszmeralda sokkal élvezetesebb,csak sajnos az ilyen nők nem érnek semmit és a férjük is lelép az első alkalommal amint talál egy normális nem ingyenélőt.

2021. jún. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!