Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a gyereke nagyon anyás...

Akinek a gyereke nagyon anyás volt, mennyire volt nehéz a bölcsibe/oviba szokatás?

Figyelt kérdés

Kisfiam két éves múlt! Lassan szeretnék dolgozni már munkát is keresek Bölcsibe szeretném íratni már van is helye csak a munka kell hozzá és mehet is! De nagyon aggódom... Nagyon anyás! Senki mással nem hajlandó elaludni!! A minap mikor elaludt gondoltam kimegyek gyorsan bevásárolok! Apukája otthon volt! Mire haza értem a gyerek kétségbeesetten sírt a sarokban! Nem volt neki jó senki! Se apa se nagyi! Csak én! Miután felvettem egy perc se kellett már mondta a magáét mintha mi sem történt volna!! Pedig napközben simán el van mással! Persze ritkán hagyom magára csak akkor hagyom otthon ha sietős dolgom van vagy épp olyan helyre megyek!!

Mi lesz ha a bölcsibe alvás időben ez lesz????


2014. júl. 31. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy el kellene kezdeni szép fokozatosan hozzászoktatni,hogy mással is megpróbáljon aludni!
2014. júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg fogja szokni! Az enyém is nagyon anyás. A nagynak bő 1 hónap kellett, mire nem sírt reggel az oviban. A kicsi bölcsis és ő az anyásabb és neki mindössze 1 hét kellett. Igza vannak hullamvölgyek és az sem mindegy neki, hogy melyik gondozónő van, de ha sír is, az esetek többségében hamar megnyugszik.
2014. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semennyire. Ő egy igazi kismajom volt, hozzám/hozzánk (az apukáját is imádja) volt nőve, nagyon-nagyon anyás volt, rettegett az idegenektől. Ő mondjuk sok időt töltött nagyikkal, nagy a családunk, nagybácsik, nagynénik is altatták néha-néha, de akkor is én voltam az első számú. 20 hónaposan került bölcsibe, és bár aludni még nem ott alszik (szeptembertől fog), gyakorlatilag gond nélkül szokott meg mindent. Kb. 2 hétig jártam vele minden délelőtt, olyan helyet választottam, ahol maximálisan megbíztam mindenkiben (ez nagyon fontos - ha a gyereked érzi, hogy parázol, ő is feszült lesz), napközben még most is gyakran küldenek róla képet, ahogy játszik, tornázik, vagy ebédel... Tehát az a fontos, hogy te magabiztos légy, a gondozónők értsenek a kicsi nyelvén (és legyen egy valaki közülük, aki beszoktatja, tehát ne kézről kézre járjon az első időkben), és szerintem semmi gond nem lesz. Beszélgessetek róla sokat, olvassatok mesét, ő is kérdez majd a szituról, te válaszolsz. Nem lesz gond. :)
2014. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom is nagyon anyas, es kicsinek hasfajos volt igy egyutt aludtunk. Mai napig (5 eves less) igenyli h altassam el. Ha nyugos mai napig cask anya jo neki, es en tudom elaltatni. A munkammal kapcsolatosan neha utaznom kell es ha nem vagyok otthon minden gond nelkul nagyi es apa is jo. Megkerdi anya hol van, ekkor mondjak mami dolgozik es elfogadja. En is feltem az ovitol, de nem volt semmi gond. nagyon hamar megszokta. Lettek kis baratai es imad jarni. Delutani alvassal sem volt gond. Szerintem sok fugg az ovodai/boolcsodei kornyezettol is.
2014. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Remélem nem lesz gond! :)
2014. júl. 31. 16:01
 6/6 anonim ***** válasza:
És mindenképp muszáj a bölcsi? 3 éves korára magától változna a helyzet.
2014. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!