Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha a kisfiam...

Mit csináljak, ha a kisfiam nem szeret bent lenni?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk sajnos. Állandóan kint lenne. Ha megy el valaki az ajtó előtt, akkor sír, ha az apja vagy én elmegyünk itthonról sír, meg úgy alapból odamegy az ajtó elé és sír, menne ki. Nem tudok vele folyton kint lenni, főleg ilyen melegben. 15 hónapos. Nem tudom mit tehetnék, hogy ne akarjon mindig kint lenni? Rengeteget játszunk, bevonom mindenbe.

2021. jún. 19. 14:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
87%
Szeretné felfedezni a világot.
2021. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Tudom, de ilyen melegben nem tudunk folyton kint lenni. Meg amúgy sem. Főzni is, mosni is, takarítani is kell.
2021. jún. 19. 14:21
 3/37 anonim ***** válasza:
31%
Pedig a gyerek akarja helyesen. Egy egészséges gyereknek hatalmas mozgásigénye van. Elvileg naponta legalább 3 órát kellene minden embernek a szabadban lennie, időjárástól függetlenül. Nyilván et nem minden élethelyzetben megvalósítható. De ha otthon vagy a gyerekkel, akkor miért ne lehetnétek kint sokat? A házimunka megvár. Ráadásul ha nem vagytok otthon, eleve nem tud akkora kupi kialakulni. Persze, meleg van, tűz a nap, erre valóban oda kell figyelni. De hidd el, nem jobb az átforrósodott panelban, mint kint egy nagy fa alatt.
2021. jún. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Csak nem éppen a fa alatt akar üldögélni, hanem menne, amerre a szeme lát.
2021. jún. 19. 14:32
 5/37 anonim ***** válasza:
43%
Vidd bölcsibe, ott majd kiviszik, te meg takaríthatsz egész nap kedvedre.
2021. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
40%
Én is majd megdöglök kint mégis kimegyek vele. Őt nem zavarja hogy meleg van, le van főve. Had menjen. Órákat vagyunk kint minden nap és tudok főzni, mosni, takarítani
2021. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
95%
Vidd ki rendszeresen ugyanakkor, meg fogja szokni. Mi is paneoban lakunk, de délelőtt 1 órára és délután 2-3 órára (most inkább estefelé) mindig kimegyünk. Időnként csak kivisszük a szemetet ha úgy alakul és sétálunk egy kört a ház körül, megnézzük a postaládát, lépcsőzünk kicsit, ezeknek is szokott örülni a kislányom.
2021. jún. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
74%

Itt kár bármit kérdezni.:D


Teljesen érthető, hogy nem tudtok egész nap kint lenni. És igen, főzni is kell, meg takarítani is. Gondolom ti se éjjel foztok. Mellesleg nem hiszem, hogy negyven fokban, amikor károsak a napsugarak egy apró gyereknek, akiknek gyenge a bőre, jó kint lenni. Nekünk udvarunk van, de emiatt mi se vagyunk egész nap kint.


Kérdező, próbáld meg vonzóvá tenni a lakást is. Szeret rajzolni, gyurmazni? Az én kislányom 15 honaposan imádta egyik talbol a másikba pakolni ezeket a puha golyókat. Lehet kezzel, kanállal. Pancsolo/homokozó asztalkatok van? Az is szuper dolog, ha nem ismered keress rá.

2021. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
71%

Elhiszem, hogy nagyon nehéz. De amit Te szeretnél, hogy a gyerek ne nagyon akarjon kimenni, hosszú távon nem egészséges.

A panel lakás egyáltalán nem rossz dolog, csak nem arra lettek tervezve, hogy az egész napot ott töltsék az emberek. Arra tervezték, hogy a dolgozó embereknek legyen hol aludniuk. Így nyilván megvannak a maga korlátai. Kicsi a hely és csapnivaló a szigetelés. Éppen ezért épültek a lakótelepekre játszóterek.

2021. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
54%
Én sem győzök minden nap kint lenni, mert akkor annyi mindennel elúszok otthon, hogy nem győzöm utolérni a házimunkát. Sokat számít, kinek hogy veszi ki a részét a férje, tud-e haladni alvás időben, stb. Nálunk most már az egyik gyerek nagyon ritkán alszik délután, és a kisebbik is kezd inkább kevesebbszer aludni, mint többször. Korábban az alvás idejükben tudtam főzni, most már nem tudok. Nem is írok többet, mert úgy látom, most épp a mindenhol 1000%-ot teljesítők vannak jelen.
2021. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!