Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jobban szereti a nagyiját,...

Jobban szereti a nagyiját, mint engem?

Figyelt kérdés
Sajnos egyedülálló anya lettem és az anyagi helyzetem miatt haza kellett költöznöm a szüleimhez. Anyukám nagyszerű anya és nagymama, én még tanulom az új szerepet. Sokszor kételkedek magamban, hogy mennyire vagyok elég, mennyire vagyok jó anya egyáltalán jó anya vagyok-e.. A 14 hónapos kisfiam egyre tudatosabban viselkedik és mutatja meg kit szeret. Ha ketten vagyunk hozzám kötődik, de ahogy megjelenik a nagyija engem kb el is felejt és ez nagyon rosszul esik. Többségben mindig alul maradok.. Ehhez még az is hozzátesz, hogy kisbabámnak, babámnak hívja a fiamat. Borzasztó érzés, hogy versenyeznem kéne a saját anyámmal? Teljesen elbizonytalanodok minden téren. Rossz, hogy ez lett belőlem mikor egykor teljesen független nő voltam. :(
2021. jún. 21. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szereti jobban, csak ő érdekes. A te jelenlétét olyan természetes neki, mint a levegő. Nem kell versenyezned vele. Kb. minden nagyszülőre, nagybácsira, nagynénire így reagálnak a totyogók. Akkor is, ha apa-anya neveli őket.
2021. jún. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van...nem kell vele versenyezned, a gyerek képes mindkettőtöket szeretni :) Ezt neked kell fejben helyre tenni... az, hogy aggódsz azon, hogy jó anya vagy-e, épp arra utal, hogy az vagy :)
2021. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányom anyámék "házába" született mert terhességem alatt a férjem összejött egy nővel. A lányom anyám mini-me-je volt,ráadásul annyira mély kötődést érzett a kezdetektől hogy azt mondta hogy nagyi az anyukája, nagyi szülte őt. Aztán helyretettük a dolgokat, később elköltöztünk messzire,még mindig mondja hogy nagyi a legjobb nagymama a világon,de már teljesen jól szétválasztja hogy én pedig az anyukája.

Valószínűleg ti sem itt élitek majd le az életeteket, ez egy átmeneti időszak, próbáld meg ennek az erős köteléknek az előnyeit nézni. Senkivel sem kell versenyezned, a fiad kicsi, próbálj talpra állni minden téren és vedd úgy h anyukád a segítőtársad és nem a vetélytársad ebben. Kitartás, lesz jobb!

2021. jún. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is úgy válaszolok mint egyedülálló, szülőknél élő anya. Szerintem részben normális, amit leírsz, nyilván érdekesebb az, aki nincs vele 0-24-ben (legalábbis csak sejtem, hogy az a helyzet, hogy te vagy vele otthon nap közben és nem anyukád, mert konkrétan nem írtad.) Nálunk pl. apukám a favorit, na ha ő itt van akkor én le vagyok ejtve, meg úgy alapból mindenki más is. Viszont néhány dolgot átgondolnék a helyedben, amitől esetleg kialakulhat egy fura kötődési helyzet: az alap ellátási dolgokat, gyerek körüli feladatokat ki végzi? Gondolok itt pelenkázásra, sétára, fürdetésre, öltöztetésre, etetésre, altatásra. Én úgy gondolom ha ezek nagy részét akár csak jószándéktól vezérelve is főleg anyukád csinálja, az összezavarhatja picit a gyereket. Nálunk pl az a helyzet, hogy ezeket a dolgokat mindig én csinálom (nagyritkán fordul elő, hogy nem), a nagyszülők “dolga” játszani vele vagy ha elugrok valahova rájuk bízom, de akkor is úgy, hogy előtte az alap dolgokat mindig én teszem meg a gyerek körül (tiszta pelusban, megetetve, ha kell elaltatva hagyom rájuk) ehhez tartom magam születése óta. Két éves, sosem volt olyan gondunk, hogy nem tudja hova tenni ki a mamája és ki az anyukája. Szereti a nagymamáját is nyilván, de nem éreztem úgy sosem, hogy jobban szeretné, nem volt erre utaló jel. Olvastam itt egyszer egy kérdést, ott konkrétan megnevezésre is keverte a gyerek mamát egy anyukát, de ott nagymama kb mindent átvett az anyuka feladatköréből, szerintem ebből származott a probléma.
2021. jún. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! 🤗
2021. jún. 22. 20:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Én kisfiam édesanyám lakásába 'született', az első fél évet ott is töltöttük, mert éppen építkeztünk. A mai napig sokat jár hozzánk anyukám, illetve mi is sokat jövünk, bármikor ha meglátja a mamát, mindenki már le van tojva, mászik a nyakába, csak vele van elfoglalva. (Bár egy nap után, amikor ketten vagyunk, jöhet bárki, jobban fogja érdekelni, hiszen engem addigra 'megun' :D )

Én ennek csak örülök, szeretem látni mennyire szeretik egymást, anyukám 'szívem szép szerelmének' hívja a fiam 🙄. Illetve nálunk ez azért is előny, mert bármikor elalszik vele, tehát néha ki tudunk venni a férjemmel 1-1 kettesben töltött 'szabadnapot' és éjszakát :)

2021. jún. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!