Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jó ötlet gyerekvig...

TappancsMancs kérdése:

Szerintetek jó ötlet gyerekvigyázásra?

Figyelt kérdés

Mindig jól tud jönni ugye egy ovis és kisiskolás gyereknél a szülőnek egy-egy gyerekmentes nap, akár ügyintézésre, egyéb teendőkhöz, akár kis lazításhoz. Főként a gyereket egyedül nevelőknek, de nyilván pároknak is. Szóval ez lenne a kiindulás :)


A kicsi barátjával össze lehetne ismerkedni kölcsönös gyerekvigyázáshoz. Mindenkinek jó lenne. A kicsi a barátjával lehet és játszanak és jó nekik. A szülőknek meg ingyenes is, mert hát egy bébiszitter nem olcsó mulatság azért. A szülő beteszi a kaját egy szatyorba esetleg pár játékkal és átviszi a másik szülőhöz, aki amúgy is otthon lenne a saját gyerekével. Neki csak annyi a különbség, hogy eljátszik a gyereke a kis barátjával. A két szülő meg felváltva hívja egymást, egyeztetnek előre. Jó a kicsiknek, jó a szülőknek is.


Szerintetek?



2021. jún. 22. 06:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%

Ja, én arra gondoltam, hogy nyári szünetben be kell osztani, hogy mikor, ki vigyáz a gyerekre, és a táborok, nagymamák stb. után 1-1 hétre fölváltva vigyáznának a gyerekekre a szülők is.

A szekrényajtó nyitogatásból egyébként nem csináltam ügyet, rá se szóltam, csak meghökkentem, sőt gyerekünk is nagyon meghökkent, mert neki elképzelhetetlen lenne ugyanez vendégségben. Beszélgettünk is utólag erről.

Igaz viszont, hogy lehetséges, hogy a másik gyerek hamar megtanulná, hogy itt mások a szabályok, a másik felnőttből nem lehet úgy bohócot csinálni, mint a saját szüleiből (ld. 50 percig tartó hazaindulás), és utána nálunk pikk-pakk működne minden.


Egy-egy nap természetesen kisebb feladat, kevésbé kell foglalkozni ezekkel.

2021. jún. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%

"Ez úgy hangzik mint aki rengeteg ilyennel találkozott"


Valóban, előfordult már pár velem is és a környezetemben is. Anyaként evidensen a saját gyerekedet véded és helyezed előtérbe minden esetben. A barátja az csak a barátja. Ebből rengeteg probléma adódhat, amire nem is gondol az ember.

Jobb a bébiszitter, akinek köze nincs a gyerekekhez, így nincs senki előnyben nála.

2021. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
33%

Nem azt mondtam, hogy puszipajtásoknak kell lennünk anyukával. Meg nyilván tud vigyázni a saját gyerekére. DE ha nem ismerem akkor se szívesen bízom rá. Mi van ha retekben élnek? Pengék vannak elől a házban? Veri a gyerekét? Az enyémnek is odacsapna? Cikorral tömné egész nap?

Nekem fontos lenne hogy ha nem is vagyunk világi barinők azért ne 2 napja ismerjem. Szittert is intrjúztatsz, válogatsz jobbik esetben

2021. jún. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Hááát, szerintem egy szülő nem helyezheti a saját gyerekét sem bármiben előtérbe, mert nincs benne nevelő hatás. Ha valamiben tényleg rosszat tett az kell azért oktatni a gyereknek. Vagy úgy érted az előtérbe helyezést, hogy az odavitt gyerek nem kap csokit?


Nyilván kell valami kölcsönös szimpátia is, de kíváncsi vagyok véleményekre.

2021. jún. 22. 09:42
 15/23 anonim ***** válasza:
27%
Nem. Sztem úgy érti ahogy én is. Tegyük fel az én fiam Józsi a másik anyukáé Pisti. Na mondjuk Józsi ott van. Megfog egy kis autót amivel játszana. Pisti elkezd hisztizni, hogy az övé. Erre anyuka elveszi, odaadja és nem érdekli hogy most meg Józsi sír. Vagy összevesznek a gyerekek. Pisti rávág Józsira mire az vissza. Anyuka a fiát tutujgatja Józsit meg elhordja mindennek. Esetleg meg is üti.
2021. jún. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
42%

Úristen, olvasom ezeket a válaszokat és a kérdező kommentjeit, és nem tudom elképzelni, hol éltek ti? Láttatok már élőben gyereket? Vagy a ti környezetetekben ennyire mindennapos, hogy megütöm más gyerekét?

Igen, minden szülő a saját gyerekét helyezi előtérbe, ez a világ legtermészetesebb dolga. De ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy a vendég gyereknek nem adok csokit, vagy hogy konfliktus esetén megverem (hogy jut ilyesmi egyáltalán bárkinek eszébe???) Ha a két gyerek nem tud normálisan együtt játszani, akkor valahogy végigszenvedem a napot, és többet nem hívom át az illető gyereket. De nem, nem teszek köztük ilyen látványos különbséget, sőt, az illem azt diktálja, hogy inkább a vendég gyerek pártját fogjam.

Vannak olyan jellegű konfliktusok, amiknél egyértelműen a gyerekem oldalára állok, de ezek inkább óvodai-iskolai dolgok szoktak lenni, nem a "ki nyúlt előbb a kisautóhoz" típusú probémák.

2021. jún. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
34%
16 Pedig jobb ha tudod hogy sajnos vannak ilyen anyukák. Épp ezért jobb ha ismered nem csak a gyerekek barik
2021. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Oké, tényleg előfordul, hogy veri a gyereket és látja a másik gyerek. Meg pengék vannak a házban - de ez már horror film kategória. Gyerekhiszti meg hol nincs ahol gyerekvan - előfordulhat.


Azért mondtatok hasznosakat is amikre készülni is jobb.

2021. jún. 22. 12:12
 19/23 A kérdező kommentje:
16-os. Nekem is kicsit meghökkentő a válaszok egy része. :) De felfoghatjuk murisnak is.
2021. jún. 22. 12:15
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem véletlen mondtam a pengét. Egy ismerős mesélte hogy a (már ex) felesége széthagyta a borotvát a házban a gyerek meg összevágta vele a kezét. Sosem lehet tudni. Nekünk van olyan családtag akire nem bíznám. Konkrétan a gyógyszert nem elzárva hanem egy dohányzó asztalon tárolja és nem rakja el ha ott a gyerek sem
2021. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!