Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jól csinálom a szobatisztaságr...

Jól csinálom a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés

Kb 3 hete mesélek a lányomnak az oviról, hogy oda csak bugyiba lehet menni és hogy a nagylányok már mind bilibe vagy wc-be pisilnek, kakilnak. 1 hétig csak ismerkedett a bilivel, ha akart ráült, ilyenkor beszélgettünk, hogy mire való. Következő héten még mindig pelenkában volt egész nap, de többször megkértem, hogy üljön a bilire és pisiljen bele, hiszen ő már nagylány. Ilyenkor általában pisilt is bele, én megdicsértem, ő pedig kérte vissza a pelusát (és persze abba is pisilt). Tegnap levettem róla a pelenkát, és bugyit adtam rá. Megbeszéltük, hogy szól ha pisilnie vagy kakilnia kell. Tegnap és ma is kb 40%-ban szólt előtte és időben a bilire ültettem, a többi alkalommal pedig szólt és megmutatta, hogy hova pisilt. Ilyenkor megnyugtatom, hogy nincsen semmi baj, adok rá száraz ruhát, és megkérem, hogy legközelebb a bilibe pisiljen. Megérti, mert ő is mondogatja nekem, hogy nem szabad a bugyiba, a bilibe kell.

Szerintetek jó úton haladunk, vagy változtassak valamin?

2 és fél éves, 2 hónap múlva kezdené az ovit, mert mennem kell vissza dolgozni.


2011. szept. 13. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csinálod, bár én így 2 hónappal ovi előtt már nem bilire szoktatnám, hanem rendes vécére!
2011. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az oviban szerintem sincs bili. Ha eltelik egy szerinted hosszú idő a pisit követően és nem szól, az sem baj, ha ráülteted és belepisil. A legjobb lenne, ha nem kérné a pelust. Nálunk a kedvenc baba is wcbe/bigyóba pisil/kakil. ÉS elhagyta a pelusát...
2011. szept. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
igen tök jól.próbálj ne nagy ügyet csinálni belőle,és ha bugyit adsz rá,2 óránként kísérjen el téged pisilni a wc-be.és akkor kevesebb lesz a baleset,aztán annak ő is örülni fog.és előbb utóbb szólni fog rendesen.
2011. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ennyit kell erről beszélni? Én elmondtam 2-3x a fiamnak, hogy a bili mire való és a wc, levettem a pelenkáját, egy-két baleset volt, majd egyik napról a másikra szobatiszta lett és a délutáni alváshoz sem kell pelenka. Éjszakára kap pelenkát, ami nem tetszik neki és ált. üres reggelre, így mostmár azt sem kap éjjelre. Nem kell túl feszültnek lenned. Érzik a gyerekek.
2011. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. Alig 2,5éves volt ekkor. Azóta is egyedül megy a wcre, bilire, most 2év8 hónapos.
2011. szept. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra se szidd meg, ha véletlenül becsurog a pisi.
2011. szept. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Először azért a bilire szoktatom, mert még fél a nagy wc-től, nem mer ráülni még szűkítővel sem. Remélem pár hét alatt megbarátkozik vele. :-)
2011. szept. 14. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!