Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hároméves kisfiúnak babakonyha...

Hároméves kisfiúnak babakonyha jó ötlet? Nem lányos ajándék?

Figyelt kérdés
Saját gyerekem kinőtte, odaadnám unokaöcsémnek, aki három éves, de nem tudom, mit szólnának a szülei, sógornőmmel nem vagyunk túl jóban, mindenen problémázik. Félek, hogy megsértődne, hogy túl "lányos" ajándék. Kék színű egyébként, sok edénnyel, amik sárgák és zöldek, néhány lila. Elemes, a tűzhelyrésze világít és hangokat ad ki, tekergethető gombjai vannak, szerintem jópofa. Szívesen játszana vele szerintetek egy kisfiú?

2021. jún. 24. 07:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%
Szeretik a konyhát a fiúk is, nem olyan, mint egy rózsaszín barbie unikornis, ami igenis lányos játék és (legalábbis nálunk) hozzá se nyúlnak a fiúk. Szóval add nyugodtan oda a konyhát, de előtte kérdezd meg, helyigényes, stb.
2021. jún. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lányként volt villanyvonatom, autóim, építőjáték...

A babákat leszartam :D

Gyereket most sem akarok, de 100000%-ig a férfiakat szeretem :D

2021. jún. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lány létemre egy játék barkács készlet volt a kedvencem. Egyetlen következménye, amit látok, hogy imádok kézműveskedni. Ne mond, hogy bárkit is zavarna, ha a gyereke szeretne főzni 😁

Azért persze kérdezd meg, mert biztos ami biztos, de bolond az a szülő, aki egy tök értelmetlen sztereotípia miatt nem engedi.

2021. jún. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
72%
Van rá esély, hogy élvezni fogja, szívesen játszik majd vele. De nem 100%, ahogy a lányoknál sem. Az, meg hogy most kisfiú, nem biztos hogy azt jelenti, hogy később is az lesz. Ott van az egyik unokatesóm példának. Régen mindig babázott, főzicskézett, csak a lányos rózsaszín ruhákat volt hajlandó felvenni. Ez később sem változott és 13 évesen bejelentette, hogy ő valójában lány. Szóval az, hogy nemileg fiú vagy lány valaki, a mentalitásban nem jelent semmit.
2021. jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszi, persze, hogy megkérdezem előtte, úgy nem is enged semmit, hogy meg ne kérdezzük tőle, csak attól féltem, már az ötleten is besértődik. Iszonyú fura dolgai vannak. Megerősítést kerestem, hogy a kisfiúk is jól el tudnak játszani vele.
2021. jún. 24. 09:16
 16/24 anonim ***** válasza:
97%
Kérdezd meg, de amúgy szerintem a konyha egy uniszex dolog. Nyílván az is számít, hogy mit lát otthon, ha mindig csak anya főz akkor lehet, hogy lányos dolognak tartja a kissrác, viszont akkor nagyobb gondok is vannak, ha azt hiszi, hogy csak a nő "dolga" az ilyen
2021. jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Én kisfiam is szereti. Nem hiszek ezekben a sztereotípiákban, ráadásul ha most magunkból kell kiindulnia, akkor nálunk a családmodell egyébként is az, hogy a férfi főz, mivel nálunk férjem imád főzni. Én inkább csak segédkezek benne, vagy takarítok, amíg készíti az ebédet. Persze én is tudok főzni, de kettőn közül mindig is ő volt a nagyobb szakács, és a híres séfek és szakácsok is többnyire férfiak. Úgyhogy nem tudom honnan jön ez a sztereotípia, hogy ez nem férfias. Szerintem főzni tök uniszex dolog.
2021. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
98%

Vagy szereti majd, vagy nem. Egy próbát megér.

Én lányként pl nem szerettem az ilyen játékokat.

2021. jún. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg!


Lehet nincs is rá helyük.



Nekem imádja a fiam..

2021. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezd meg a sógornődet (vagy a párod, ha neki testvére, vagy te az ő párját, ha úgy vagytok testvérek). Lehet, hogy örülnének neki, lehet, hogy rosszat látna benne, ezt előre nem lehet megmondani. Szerintem sincs semmi baj az ilyesmivel, butaság, hogy csak lányok játszhatnának vele.
2021. jún. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!