Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekkel hogy jártok boltba?

Kisgyerekkel hogy jártok boltba?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kisfiam, nincs segítségem. Már most hisztizik a boltban, ha meglát valami neki tetszőt. Ez nem csak játék, hanem pl üdítős doboz, üveg stb. Ilyenkor sír, hisztizik, néha sikít is, hogy az neki kell. Próbáltam, hogy viszünk játékot vagy a kezébe adok valamit, de nem vált be. Egy kicsit elvan ugyan, de utána elkezdi ledobálni.

Hogy oldjátok meg a vásárlást kisgyerekkel? Utálom, hogy mindenki minket néz. Még nem érti, hogy csak egy valamit választhat. Játékboltba már egyáltalán nem megyünk, mert mindenre mutogat és sír, hogy kell. Egyik nap kapott egy dömpert, meg egy szirénázó autót. Az autó nála maradt, hogy játsszon vele. Bementünk a Pepcoba, erre ott meglátott valami kisautót és üvöltött.



2021. jún. 30. 08:30
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
90%

10#


Te gyökér.. Bolti dolgozó vagyok és anya. Oltári baromságot böfögtél ide.

2021. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nincs segítség. Mindenki messze van. Azért meg nem fogok bébiszittert fizetni, hogy elmenjek a boltba. Miért hátráltatja ez a többi vásárlót, dolgozót? Nem értem.
2021. jún. 30. 08:52
 13/35 anonim ***** válasza:
80%

mivel hátráltatja? hülye vagy?

egyébként meg tényleg csak nemet kell mondani. elvégre azért vannak a szülők, hogy neveljék a gyereket. és túl lehet élni a hisztiket. a gyerekeknek szükségük van a korlátokra. megtanulja, hogy nem ér el vele semmit, akkor abbahagyja. inkább az a fontos, hogy te higgadt legyél ilyenkor. tökmindegy, hogy mit gondolnak mások.

2021. jún. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
88%

Ez a mai kor betegsége! A gyereket passzoljuk le, alap helyzeteket ne tanítsuk meg neki... 👏


Kérdező.. Hisztizik had hisztizzen.A fejlődése része.. Még nem elég érett az idegrendszere azért hisztizik a kicsi gyerek.

Most kell tanítani,követlezetesnek maradni. 100x 1000x is elmondani,hogy nem.

2021. jún. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
79%

A mi babának 14 hónapos. Alapvetően heti bevásárlásokat csinálok. Van amikor netről rendelek, tegnap este mentem el, miután elaltattam. (Egyszer ébredt meg, az apja visszaaltatta)

Volt amikor hétvégén mentem alvás időben, addig az apja volt vele (gondolom azért a ferjednek is van szabad napja amikor ellehet vele egy órát?!)

Amióta nagyobb voltunk már 3-an is, akkor őt beültettük a kocsiba, szórakoztattuk, amíg bedobaltunk mindent ami kell.


Amikor pár dologért megyünk a kisboltba (heti pár alkalommal) akkor általában babakocsiban van és adok valamint a kezébe amit nézegethet, de nem pék áru vagy ilyesmi. Mivel ezek kis bevásárlások, gyorsan meg is vagyunk,mire elunná már kinn is vagyunk 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

2021. jún. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
76%

Előre elmondom, mit veszünk, csak azt veszünk, nem korzózunk. Kicsi babakocsiban, nagyobb már segít. Tolja a minikocsit, segít keresni, felrakhatja a szalagra.

Soha nem engedek a követelőzésnek. Soha nem esznek a boltban fizetés előtt.

Játékboltba pedig be nem mennék soha gyerekkel. Eleve online rendelek játékot, nem impulzív módon, hanem körbejárva a témát.

5 és 2 évesek, a nagyobb auti.

2021. jún. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy oldottam meg, hogy egyszer sem 'vettem neki' semmit a boltban, így egyáltalán nem is várja el. Természetesen otthon adom neki, amit vettem, de nem köti össze a kettőt. Próbált nyúlni dolgokért, mondtam, hogy nem szabad, és megértette. Neked is ezt tanácsolnám, de mondjuk már mindegy, már tudja, hogy onnan vannak a dolgok. A lányom csak nézelődik, ha veszek neki valamit, azt direkt a háta mögött, hogy ne kösse össze a kettőt.
2021. jún. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk az a rendszer egész kiskora óta, hogy egy apróságot választhat, így nincs hiszti, végig azon gondolkodik, hogy mit válasszon.
2021. jún. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
91%
Az a kulcs, hogy ne foglalkozz azzal ki néz meg ki nem. Szarni rá. Gyerek. Most tanulja a dolgokat. Te csak azzal foglalkozz, hogy megtanítsd hogyan kell viselkedni meg mit szabad. 22 hósom már viszi a kosarat, nem kapkod össze mindent, nem hisztizik hogy ez is kell meg az is. Még a kasszánál néha van baj, de mindig mondom neki hogy vissza fogja kapni amit választott csak ki kell fizetni. Boltban nem eszünk, nem bontunk semmit. Ezt már ő is felfogja. Nem volt egyszerű, volt hiszti is, de sose érdekelt ki mit gondol vagy hogy néz
2021. jún. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
87%
Nekem szerencsére olyan gyereket dobott a gép, hogy leszarja a boltban megvehető cuccokat. Persze hiszti néha van, de inkább azért, mert ő állandóan menne, aztán nem hagyom, hogy elkóboroljon a Tescóban. Ezen nagyon ki tud akadni. Mostanában az a trükk válik be, hogy beültetem a bevásárló kocsiba, és ő mondhatja meg, hogy merre menjünk. Ezt persze nem úgy kell elképzelni, hogy keringünk össze-vissza, hanem mondom neki, hogy venni kell még zsemlét is, mutasd meg, merre menjünk a zsemlékért. Durva, hogy két éves korára ennyire ismeri a Tescót.
2021. jún. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!