Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekkel hogy jártok boltba?

Kisgyerekkel hogy jártok boltba?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kisfiam, nincs segítségem. Már most hisztizik a boltban, ha meglát valami neki tetszőt. Ez nem csak játék, hanem pl üdítős doboz, üveg stb. Ilyenkor sír, hisztizik, néha sikít is, hogy az neki kell. Próbáltam, hogy viszünk játékot vagy a kezébe adok valamit, de nem vált be. Egy kicsit elvan ugyan, de utána elkezdi ledobálni.

Hogy oldjátok meg a vásárlást kisgyerekkel? Utálom, hogy mindenki minket néz. Még nem érti, hogy csak egy valamit választhat. Játékboltba már egyáltalán nem megyünk, mert mindenre mutogat és sír, hogy kell. Egyik nap kapott egy dömpert, meg egy szirénázó autót. Az autó nála maradt, hogy játsszon vele. Bementünk a Pepcoba, erre ott meglátott valami kisautót és üvöltött.



2021. jún. 30. 08:30
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
85%
Ha lehet, én se megyek boltba. Játékboltba meg pláne nem, az hatalmas öngól. Neten szoktam nagybevásárolni, már csak azért is, mert rossz a gerincem, és felhozzák az ajtónkig és a legtöbb dolog ugyanannyiba kerül. Szóval gyerekkel max. a nem sorbanállós ügyeket, mint beugrom egy zsemléért a pékségbe vagy egy dezodorért a drogériába... stb. intézem, azt amíg kicsik voltak, babakocsival. Szupermarket felejtős, azt én is nehezen bírom türelemmel. Amikor nagyobbak lettek, meg már meg lehetett beszélni, hogy egy dolgot választhatnak (később, hogy annak, milyen számmal kezdődjön az ára:)). Párszor persze volt hiszti, de leginkább akkor, ha sokat kellett állni vagy játszótérről hazafelé hót fáradtan mentünk. De az sem volt annyira vészes és aztán kinőtték. De kánikula van, vírus van... és utálok egyébként is vásárolni :)
2021. jún. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
81%

Következetes NEM. a gyerek feszegeti a határokat. Nem kell engedni. Rá fog jönni h semmi ertelme a hisztinek. Ki kell bekkelni ezt az időt míg rájön...


4gyerekes anya.

2021. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
84%

Mindkét gyerekkel babakocsival jártam boltba. Nekünk az jött be, hogy egy apróságot választhat, turó rudi mondjuk, de csak akkor kapja meg ha jól viselkedett és kifizettük. Következetesen nem kapta meg, ha nem viselkedett normálisan, nem volt kiskapu. Az egyik 2 alkalom után megértette és rendeződött, második gyerkőcnek meg 22, de végül csak sikerült.

Úgy vásároltam, hogy tartósmélelmiszert sokat spájzoltam, hogy minél kevesebbet legyünk a boltba.

2021. jún. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
69%
Ja, még annyi, hogy játékboltba sosem vittem, csak ha konkrétan neki akartunk venni valamit
2021. jún. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
81%

Sokan írjatok, hogy játékboltba nem jártok. Pedig ugyanaz a helyzet, mint az élelmiszerbolttal. Ott is le kell fektetni a szabályokat és kivárni, hogy megszokja, hogy ott is viselkedni kell.

-Nem menni játékboltba, ha épp nem akarsz neki venni semmit,csak nézelődni.

-Csak annyi játékot veszel, amit előzetesen megígérsz. Ha ennél többet akar, választania kell, melyiket kéri, melyiket hagyjátok ott. Senkit se érdekel a hiszti, a játékboltosok megszokták, a többi anyukának sem új ez a helyzet szóval nem értem, mit aggódtok :)

2021. jún. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
84%

A nagy 6 éves, vele kiskorától azt csinálom, hogy valami apróságot választhat (ilyen dörmi, túró rudi meg hasonló szinten), kb 2 évesen megértette, hogy azt megkapja, további hiszti nincs, különben azt se veszem meg. Ha sír, akkor sír, ez van, 2-3x kicsit kellemetlen, aztán rájön, ki a szitu, és leszokik róla. A kisebbik most 2,5 éves, ő nem is akar megvenni mindent, ellenben korzózni akar a boltban, meg futkosni. Ezt nyilván nem lehet, vagy jön normálisan, vagy ül a bevásárlókocsiban. Itt is 2-3x hisztizik, ez van, aztán megtanulja.

Játékboltba szerintem még életemben nem tettem be a lábam, azt online intézem, nekem egyszerűbb kényelmesen, nagyobb kínálatból válogatni, a gyereket meg tényleg öngyilkosság oda bevinni :D

2021. jún. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
32%
Én utálok egyedül vásárolni!Általában a férjemmel szoktunk.Nem szeretek ipekedni.Viszint előfordul,hogy a lányommal ketten megyünk.Soha semmiért nem hisztizik!19 honapos.A fiam sem hisztizett soha semmiért.
2021. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
74%
Annyira irigylem azokat, akiknél a nem működik! Nálunk 6 éve a nem az nem, mégis megy a balhé...
2021. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
42%

Én alapból nem értem ezt a "boltbajárást", gyerek nélkül sem mentem naponta, 2-3 naponta boltba, mert nem akartam erre pazarolni az időmet.


2 havonta elmegyünk a férjemmel egy nagybevásárlásra, veszünk egy jó nagy adagot a nemromlandó élelmiszerekből, aztán már csak a zöldségeshez kell beugrani heti 1-2 alkalommal, hát ott a gyerek sem nagyon tud min elcsábulni, legalábbis sosem hiszti tett még karalábéért.


A pékárut általában itthon sütik, ha nem, akkor az meg már tényleg nem nagy fáradtság beugrani érte a férjemnek.

2021. jún. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
55%

"Sokan írjatok, hogy játékboltba nem jártok. Pedig ugyanaz a helyzet, mint az élelmiszerbolttal"

Nem, nem ugyanaz. Mert azzal, hogy játékboltba nem viszem, nem csak a hisztit, hanem a felesleges ácsingózást is megelőzhetem. A gyereknek konkrétan fogalma sincs így, hogy mennyiféle játék létezik és így nem csábul el minden szartól. Egyszerűbb boldog gyerekkor. ;)

(A játékötleteket, hogy mit szeretne, így csak az oviból hozza, ahol azért válogatott a kínálat.)

2021. jún. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!