Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondolsz, a te gyerekednek...

Mit gondolsz, a te gyerekednek mennyi idő kell, mielőtt kettesben hagyhatnád valakivel?

Figyelt kérdés

Tehát a te gyereked milyen gyorsan "fogad el" új embert úgy, hogy más nincs ott? Tehát te nem vagy az épületben, hanem rábízod valakire!


Ovis gyerekeknél érdekelne leginkább, ha mondjuk van egy új ember, mennyi idő kellene hozzá, hogy a gyereked ne üvöltsön vele kettesben, hanem eljátsszanak egyedül pár órát nappal?


2021. júl. 7. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most 2,5 éves

Fél éves korában előjött a korai szepa, akkor a szobából nem tehettem ki a lábam. 1,5 éves korában javult a helyzet. Onnantól 1-1,5 órát ott vagyok vele (pl mamánál, közelebbi ismerősnél) és mehetek. Olyan emberrel, akit kevésbé ismer (nem találkoznak heti szinten) nem tudom ott hagyni

2021. júl. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez gyerek függő.

A 2 és fél éves fiamat bárkivel ott tudnám hagyni, mindigis ilyen volt kicsinek is.

A 12 éves öcsém pedig a mai napig csak azzal van el, akit ismer. Ha idegennel otthagyjuk, leül szótlanul és nem beszélget. A 18éves öcsém is ilyen. Vadidegenekkel egyáltalán nem áll szóba. Mindigis ilyenek voltak.

2021. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Nincs ilyennel probléma, neki tök mindegy, hogy kivel van
2021. júl. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Ez gyerek füghő.

Na meg sokat számít h mennyire szimpi neki az adott személy.

Az egyik kollégámat hazavittem kocsival (szakad az eső) tök ismeretlen volt a lányomnak.(4)Mégis nagyon jól elvoltak a kocsiban még a fiamért bementem a suliba.

A sógornőmmel mégsem volt el soha. Pedig nagyon aranyos, kedves nő.

2021. júl. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első gyerekem “bárkivel hazamenne” típus, ő születése óta elvolt mindenkivel.

Második már érzékenyebb, igaz még pici, de szerintem ő is hasonló lesz, csak szenzitívebb talán.

Ha a gyereked így reagál, szerintem vagy idő kell neki (akár egy intenzív fél év is hogy sokszor 1 társaságban vagytok azzal a személlyel közben) vagy szimplán nem tud alkalmazkodni az ilyen dolgokhoz.

2021. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
4 éves, attól függ mennyire szimpatikus neki vagy milyen napja van. Van amikor a nagymamájával sem akar szívesen maradni, pedig imádja. Máskor meg vadidegennel elmenne egy perc után akárhová (emiatt nagyon kell rá figyelni, simán elmenne bárkivel). Oviba szoktatásnál úgy beszéltük meg, hogy bekísérem és ha hívnak visszamegyek, ha nem akkor 1 órát maradhat. Nem akart hazajönni, mert játszani akart még az óvonénivel, akit sose látott elötte (nem volt családlátogatás stb). Máskor meg alig akart ottmaradni.
2021. júl. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Egyik gyerekemet 10 p után

Másiknak kicsit több kell


Mindkettő rajtam keresztül ítèli meg azokat, akiket megismernek.

2021. júl. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Néhány perc, amíg megbeszéljük.
2021. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő. 1-10 év köztiekkel foglalkoztam korábban (leginkább 3 éves kortól). Volt olyan gyermek, előre szólt anyukája, hogy mindenki mellett, aki idegen, először félve elbúj egy kissé (anyja mögé, fa mögé stb), mert kémlel, kíváncsi, de csak óvatosan, hogy ki ez a másik ember vajon.

Van kisgyerek, aki idegenhez is szinte "vakon rohan", akár megöleli, megpuszilja, holott életében nem látta még.

És van, akihez idő kell, mert szorong. Ritkábban akár traumatizált.

Egy szakember le tudja rövidíteni az időt, ami alatt oldódik a gyermek. Volt, hogy hónapok alatt tudtak feloldani egy bizoynos gyermeket, mert külföldiként költöztek Magyaro-ra, és nem tudot magyarul a gyermek (egyes szakembereknek se sikerült). Nálam három nap alatt megnyílt, bár, igaz, a szakmám kisgyermekekkel kapcsolatos, és érzékem is van a kisgyermekekkel foglalkozáshoz.


Summa: nem igazán lehet egységes képet felvázolni a kisgyermekekről a tekintetben, hogyan fogadják az idegeneket. Részben életkor is befolyásolja (pl 6-10 hónapos korban az első szeparációs szorongás, a második pedig másfél év körül), a gyerek temperamentuma is, és az is, hogy szorong-e, az is, hogy traumatizált-e, stb.

2021. júl. 9. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!