Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek viszonylag korán lett...

Akinek viszonylag korán lett szobatiszta a gyereke és teljesen magától, nem erőltetve, az elmesélné, mikor és hogyan történt?

Figyelt kérdés
2021. júl. 9. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Leírom, de garantáltan le fog sok mindenki pontozni.

Mind a négy gyerekem 2-2,5 éves kor közt lett szobatiszta.

Amikor már hosszú ideig száraz pelenkájuk volt nap közben, akkor kezdtek leszokni.

Már korábban is beszéltünk arról velük, meg elöttük, hogy a "nagyok" nem használnak pelenkát a WC-be végzik a pisit, kakit, de ez csak néha jött szóba, illetve hoyg ha nincs pelenkájuk, akkor szép bugyit/alsónadrágot tudnak hotdani, mint a felnöttek.

Mindegyik gyerek egyszercsak bejelentette, nekik nem kell többet a pelenka - és ettöl kezdve néhány, tényleg ritka balesettöl eltekinve nem is kellett.

2021. júl. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

A lányom nekem is 2,5 évesen nyáron lett szobatiszta.

Először nappalra. Egyszerűen nem adtam rá pelust és sokszor kérdeztem, hogy kell-e pisilnie. Egy idő után már nem kellett kérdezem, ment magától.

Éjszakára úgy lett, hogy reggel többször száraz volt a pelus. Amikor nem adtam rá minden este mondtam, hogy nincs rajta pelus, ne pisiljen.A


Fiam is így lett reggelre, viszont ő éjszakára még pelusos, mert sosem száraz reggel. Ébredezéskor még elengedi magát. 3,5 éves.

2021. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 éves volt áprilisban a fiam. Én szimplán nem adtam rá pelenkát. Eleinte még a gatyába ment. Ráültettem fél óránként a bilire, de semmi nem volt vagy 1 hétig. Akkor volt az első pisi bele. Na ott volt tapsvihar, jutalom matrica, felhívtuk az apját is egyből, minden csinnadratta.

Onnan egyre többször ült rá. Kb 2 hónap alatt jutottunk el a nappali szobatisztaságra. Azóta nem volt pisis gatya. Ma már nem is szól, megoldja.

A kakival kicsit tovább küzdöttünk, az plusz 2 hét volt onnan.


Ma már teljesen szobatiszta (nappal) 2év 3 hónapos.

2021. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én kislányom másfél-2 éves kora között lett szobatiszta. Márciusi. Egész nyáron pelenka nélkül volt, amikor tehettük. Ahogy beköszöntött a rosszabb idő, visszaadtam rá a pelust, ám ekkor már zavarta. A bilit már ismerte, így kérdeztem tőle, hogy pisi? És ültettem a bilire. Nagyon gyorsan ráérzett. Télen a játszótérről már sovány malacvágtában kellett hazamenni, mert nem volt hajlandó pelusba pisilni.
2021. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem három gyerekem van 2 fiú és 1 lány. Már nagyok. (19,16,11) évesek. A fiúk 2 éves korukban lettek szobatiszták. KB 1- 2 hét alatt. Levettem róluk a pelust és próbáltam a WC re terelni őket. A kislány 1.5 évesen lett teljesen szobatiszta. Egy déli alvásnal szólt, hogy pisilni kell. Először azt hittem szivat és nem akar aludni. Szólt még1x. A harmadik szólásnal már majdnem sírva mondta, hogy pisilni kell. Kimentunk a budira és kész azóta szobatiszta. Estére sem kellett onnan a pelus. Ő a középő. Egyébként ő volt bolcsis azt hittem a bölcsiben visszaszokik a pelusra de nem. Még 2 gyerek volt rajta kívül 3 csopian szobatiszta. A többi gyerek is megtanulta tőlük a budi használtat s pár hónap alatt az egész csoport szobatiszta lett így. Kivétel az a gyerekek akire otthon rahuztak a pelust bölcsi után. Nagyon jó gyerek mind a 3. :)
2021. júl. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindhárom fiam 2 év 3 hónap körül lett szobatiszta. A bilihez kb másfél éves koruktól szoktattam, de teljesen véletlenszerűen volt eredmény, maguktól sosem szóltak, viszont megtanulták, hogy mire való. Aztán levettem róluk a pelenkát, és alulra semmit nem adtam nekik otthonra. Így pár nap alatt szobatiszták lettek.
2021. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!