Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kisgyerekkel...

Másfél éves kisgyerekkel hogyan oldanátok meg egésznapos programot?

Figyelt kérdés

Általában 6 és 7 között kel, 7 és 8 között reggelizik, 11-11:30 körül ebéd, déltől 2-ig alszik. 3 körül uzsi, 6-7 körül vacsi, 8 körül alvás.

A jövő héten mennénk reggel 7 körül Győrbe, férjemnek kell vinnie a kocsit szervizbe. Arra gondolt, menjünk el mi is, a kocsi ott marad a szervizben, mi meg elmegyünk az állatkertbe. Valamikor délután mennénk haza, amikor elkészül az autó.

Aggódom, mert hogyan tudjuk így megoldani az ebédet és a napközbeni alvást? Régóta nem próbáltam babakocsiban altatni, nem tudom, sikerülne-e.

Adnátok tanácsot, hogy ez így kivitelezhető, megoldható?

Vagy inkább maradjunk itthon? Sok lenne egy másfél évesnek az egész napos program? Általában reggel és délután vagyunk játszón, 2-3 órát egyben. Hosszabb programunk nem volt mostanában.


2021. júl. 9. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Én elmennék. Babakocsiba ha tényleg álmos lesz elfog aludni. Ebéd meg valahol esztek és őt is meg etetitek. Ennyi idősen simán csináltunk programokat.
2021. júl. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Meg lehet próbálni. Ha nem alszik el a babakocsiban, akkor valószínűleg az autóban el fog. Ha utána ki tudjátok emelni úgy, hogy nem ébred föl, akkor jól is kijöhet az egész. Igaz, ha nagyon elcsúszik az alvása, akkor később fog este elaludni.

Viszont az is igaz, hogy az állatkert ennyi idős gyereknek még nem akkora élmény, hogy emiatt érdemes lenne megvariálni a napját.

Függ attól is, milyen hőmérsékletet mondanak aznapra. Ha az lesz, mint tegnap (csütörtökön), akkor inkább ne menjetek. De talán ilyen hőség nem lesz mostanában újra.

2021. júl. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Simán bírni fogja. Ha álmos lesz, elalszik a babakocsiban, és igenis hatalmas élmény egy másfél évesnek az állatkert!! Aztán esztek valahol, neki is adtok belőle. Tízóraira meg uzsira veszel neki szopogatós gyümölcspürét vagy banánt keksszel. Nem kell túlizgulni. Ha egy nap kevesebbet alszik, hát ez van, semmi baja nem lesz tőle. Kell neki az új élmény! Én biztos hogy mennék. Na persze ha nem lesz 35 fok tűző napsütés árnyék nélkül...
2021. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Érzem az írásodon, hogy aggódsz. Ha ez így van, akkor bármi is lesz, nehezen indulsz majd el. Lehet hogy elindulsz, de végig fogod aggódni.

Nyugi. Egy gyerek sokkal rugalmasabb. Lehet hogy elcsúszik egy kicsit az alvása, evése, de a következő naptól újra tudjátok tartani a napirendet. Gondolj bele, mi van akkor amikor esküvő van, lagzi vagy karácsonyi családi utazás? Lesz még sokkal több ilyen egész napos program még.

Mi ennyi idősen elmentünk a Balatonra kempingezni a másfél évesünkkel és egy szabály volt: ha fárad, tudjon hol aludni. Babakocsi, hordozó, pokróc, bármi. Bármit csináltunk, úgy készültünk hogy vagy rajtam a hordozóban vagy valahol fekve aludni fog. És semmi gond nem volt. Az a szerencse hogy ilyenkor már az evésen sem kell agyalni, mert tud bármit enni boltból, étteremből, büféből.

2021. júl. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

"Aggódom, mert hogyan tudjuk így megoldani az ebédet és a napközbeni alvást?"


Másfél évesen már nyilván mindent eszik, ergo rendelsz neki is valamit az étteremben, ahol majd ebédeltek. Aludni meg elalszik a babakocsiban, vagy ha nem, akkor majd este otthon.

2021. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt az egyet mérlegelném, hogy mit csinálnak az autóval. Ha csak valami szimpla olajcsere, akkor mennék simán. Nem lesz semmi baja a gyereknek, ha egy nap elcsúszik a napirendje. Ha valami nagyobb szervíz, ahol esetleg kiderülhet olyasmi, hogy a kocsi mégsem lesz kész, mert nincs valami alkatrész, és haza sem tudtok menni, akkor inkább meggondolnám. De csak emiatt, nem azért, hogy mit fog enni a gyerek.
2021. júl. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek zöldet adtam.

A kocsi kötelező szervizre megy, szerencsére nincs baja.

Igen, én tényleg aggódós vagyok, ez igaz 🙈

Igazatok van, lazábban kell vennem a dolgokat, kb mindent, nem csak a gyereknevelést...

Ha nem lesz nagy hőség, megyünk, belevàgunk 🦸👶🙋

2021. júl. 9. 20:13
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Hajrá, tök jó lesz!
2021. júl. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Simán mennék. Mi 11 hónapossal Sziciliába mentünk repülővel.A gyerekek sokkal jobban alkalmazkodnak mint gondolnánk. Ahogy a fêrjem szokta kedvesen mondani a probléma Anya fejében van. Mi vagyunk akik túlaggódjuk a dolgokat. És amúgy tök kedves ötlet a férjed részéről,hogy együtt töltsétek a napot. Râadásul egy másfél éves már mindent eszik, még az sincs,hogy hogy fogom megszoptatni stb. Jó szórakozást!
2021. júl. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
En csak a meleg miatt aggodnek masert nem. Ilyen meleg idoben nem komfortos
2021. júl. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!