Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kisgyerekkel...

Másfél éves kisgyerekkel hogyan oldanátok meg egésznapos programot?

Figyelt kérdés

Általában 6 és 7 között kel, 7 és 8 között reggelizik, 11-11:30 körül ebéd, déltől 2-ig alszik. 3 körül uzsi, 6-7 körül vacsi, 8 körül alvás.

A jövő héten mennénk reggel 7 körül Győrbe, férjemnek kell vinnie a kocsit szervizbe. Arra gondolt, menjünk el mi is, a kocsi ott marad a szervizben, mi meg elmegyünk az állatkertbe. Valamikor délután mennénk haza, amikor elkészül az autó.

Aggódom, mert hogyan tudjuk így megoldani az ebédet és a napközbeni alvást? Régóta nem próbáltam babakocsiban altatni, nem tudom, sikerülne-e.

Adnátok tanácsot, hogy ez így kivitelezhető, megoldható?

Vagy inkább maradjunk itthon? Sok lenne egy másfél évesnek az egész napos program? Általában reggel és délután vagyunk játszón, 2-3 órát egyben. Hosszabb programunk nem volt mostanában.


2021. júl. 9. 17:58
1 2
 11/13 Derjaderja ***** válasza:
50%

Gyerekfüggő. Nekem mindkét gyerek elég merev abban, hogy nem lehet őket alvó állapotban megmozdítani, illetve hogy bármennyit, ha 10 percet is alszik, utána 3-4 órával lehet csak újra elaltatni.

Ezért én kerülöm az este autózós progikat, vagy tudomásul veszem, hogy aznap èjfélig fog tartani az altatás.

De ilyesmitől nem fèlnék, hogy ott kell étkezni.

Az állatkert valamennyire élmény, tetszik nekik a nyüzsi, de nem igazàn értik.

2021. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
79%
Mi 19 hónaposan vittük ugyan, de szinte ugyanez a napirend. Úgy készültünk, hogy majd a babakocsiban alszik, hát nem aludt. Nem izgultuk túl, beültünk egy étterembe, evett egy jót (majdnem bevágta a felnőtt adagot 😅), aztán hazafelé elaludt az autóban és másnap ment tovább a szokásos menetrendben minden. :)
2021. júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
55%

6 hónapos korától hordtuk a gyereket Nyíregyházáról Budapestre kórházba (SOTE 1), 4 éves koráig!


Mindent meg lehet oldani, ha akarod.

Nekünk ebben benne volt 2x4 óra vonat is, mert kényelmesebb volt babával, kisgyerekkel, mint az autó. Bár autónk is van.

Vonat, villamos, egyebek... A lányom még élvezte is!


Sok játék, pihenőidő biztosítása fontos. Egyen, aludjon.

Nekem a lányom 2 éves koráig szopott, szóval azt is megoldottuk, hogy más ne lássa.


Mindig vendéglőben, étteremben, menüs helyen ettünk, mikor hol.


Igen, bajos az alvás miatt (a lányom csak 5 éves korától nem igényli kötelező jelleggel az ebéd utáni alvást. Ezt be kell tervezni.)


Szóval ne gondold túl, de ne is akarj egész nap menni!

2021. júl. 10. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!