Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bakteriális fertőzés után...

Bakteriális fertőzés után tapasztaltál hasonlót gyermekednél?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák!


Nem vagyok az evésre rágörcsölő anyuka, már réges rég elengedtem, ezt muszáj leszögeznem.(első gyerekem igazi fényevő gyermek, most 6 évesen már nagyon szuperül eszik)


Középső gyermekem (3.5 éves) mindig nagyon jó étkű volt.

2 hónappal ezelőtt összeszedett valamilyen bakteriális fertőzést.

5 napig lázas volt, rá ment a mandulájára. Soha nem verte még ennyire le betegség, 3 napig csak aludt a gyerek. Pedig volt már kéz-láb-száj vírusos is. 16 kilóról lefogyott. Mai napig nem tudta vissza szedni, 13 kg. Fáradékony azóta is, étvágya pocsék. Nagyon sokszor eszik 2 falatot majd közli, hogy ő sokat evett, jóllakott. Mondanám, hogy jó meleg van, senki nem eszik úgy, nem robot stb. De szó szorosan egész nap ha nem kérdezem meg nem e éhes eszébe nem jutna,hogy kellene enni.

Nincs nasika meg egyebek ami eltömítené, szóval ezt is ki lehet húzni. Bár már lassan ott tartok, hogy még az is jobb lenne talán..

Kapott akkor antibiotikumot, de sajnos nem emlékszem rá mi volt a neve, viszont számomra teljesen új fajta volt. ( nem a szokásos augmentin, aktil és társai, de hatóanyagát tekintve lehet hasonló)

Az egyik lábkörbe ezzel együtt bebarnult, majd szabályosan feldagadt, úgy nézett ki mintha leakarna esni a körme. ( ahogy olvasgattam elvileg bakteriális fertőzés, antibiotikum okozhat ilyet)

Kapja a vitamint, szereti a gyümölcsöt is.

Sovány, kilátszik mindene.

Borzalmasan aggaszt, hogy a gyerekem azóta teljesen kicserélődött.

Van valakinek hasonló tapasztalata?



2021. júl. 27. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen bacija volt,de mikor a gyerekemnek epstein barr okozta mononukleózisa lett (ami vírus,de penicilinnel kezelték a fertőződés érdekében és a torka iszonyat volt) akkor ugyanez volt étvágytalan, fáradékony és mondták, hogy ez hónapokig is eltarthat ( nem tartott végul) nektek kitenyésztették a bacit?
2021. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, semmit. Megvizsgálta a gyerekdokink majd felírta az antibiotikumot és ennyi. 🤷‍♀️
2021. júl. 27. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor simán lehet neki is egy ilyen vírusfertőzés, én tünetmentesen átestem rajta, a gyerek meg kórházba került. A gyerekdoki nekunk is sima bacit sejtett, írt fel gyógyszert csak aztán rosstabbul lett.

Szerintem beszélj az orvossal, egy vérkép semmiképp nem ártana, valami vitamin hiány is lehet.

2021. júl. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. Mindenképp fogok a dokival beszélni, mert ez nem állapot.

vitaminhiányt kizárnám, folyamatosan kapják, sajnos a nagyobbikom gyengébbi

2021. júl. 27. 21:49
 5/7 A kérdező kommentje:

Gyengébb immunrendszerű, ő mindent haza hoz mai napig az oviból.

Vashiányos sem lehet, imádja a húst, a májkrémet.

De még is látszik, hogy más a gyerekem amióta beteg volt.


Amit még tudok mondani, hogy egy kisfiú volt még ugyan ilyen beteg mint a lányom, párhúzamosan vele egyidőben

2021. júl. 27. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Probiotikumot is adsz neki? Annyit biztos megér a téma, hogy felhívod a dokit, elmondod ugyanezt.
2021. júl. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, kúraszerűen. Én bélgyulladásos vagyok, szóval alap a probiotikum itthon.
2021. júl. 28. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!