Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A rosszalkodó gyerekre miért...

A rosszalkodó gyerekre miért nem szólnak rá?

Figyelt kérdés

Én egy nagyobb üzletben dolgozok, de elképedek egyes anyukákon. A gyerek dobálja az árut, visítva futkozik, ütögeti a polcokat, leszór sok mindent a polcról, iszonyatosan zavarja a többi vásárlót, anyuka/apuka pedig mintha semmi sem lenne, vásárolgat, nézeget tovább.

Ugyanezt tapasztaltam orvosi rendelőben és színházban, moziban is. Üvöltözik a gyerek, vagy üvöltözve, rohangálva játszanak egymással, zavarnak mindenkit, de a szülő mégsem szól rá. Ha valaki felemeli ez ellen a szavát, és rászól a gyerekre, anyuka/apuka mélységesen felháborodik, és mindenki sz@r, csak ők nem.


Speciel pont a mi üzletünkben történt, hogy a drága parfümöknél szórakozott két gyerek, futkároztak, sikítoztak, mire az egyik elcsúszott, és levert a polcról 3-4 darab drága parfümöt, amik ripityára törtek. Jött a főnököm, és megmondta az anyukának, hogy ezeket most szépen kifizetik, és a gyerekek addig nem kívánatosak az üzletben, amíg meg nem tanulnak viselkedni. Volt hiszti, felháborodás, anyuka szerint csak játszottak a gyerekek. Eleinte nem akarták kifizetni az összetört dolgokat, de aztán muszáj volt. Anyuka meg kijelentette, hogy ide többet nem jönnek, mert itt milyen gyerekellenes mindenki.


Másik eset, amikor ültem a vonaton, és a gyerek az én lábamat rugdosta, mire rászóltam, erre anyuka rám förmedt, hogy pofa be, mit zavar, a gyerek csak játszik.


Miért esik sok szülőnek nehezére rászólni a gyerekre, vagy megregulázni a rendetlenkedő, másokat igencsak zavaró, vagy már kárt okozó gyereküket?

Sokszor látom, hogy akármit csinálhat a gyerek, a szülő nem szól rá....



2017. nov. 21. 07:31
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%
Mert az olyan szülő önmaga is igénytelen proli. Ezért fel sem tűnik neki a problémásan viselkedő gyereke. Látnád az olyan családok otthonát. Csak az jutna róla az ember eszébe hogy óriási a genetikai változatosság az emberi fajon belül, és inkább átmenetet láthatunk az ember és a majom között.
2017. nov. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
Meg ez nem gyerek-ellenesség hanem hülye-ellenesség. Nem mindegy. (Azért írtam kötőjellel hogy jobban olvasható legyen).
2017. nov. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
62%
Az komoly, hogy a gyerek osszetorte a parfumoket, es az anyuka nem akarta kifizetni... Van gyerekem, 18 eves koraig en felelek erte, ha valamiben kart tesz, azt az en dolgom helyrehozni, vagy megteriteni. Elhiszem, hogy nagyon zavaro a futkarozo, mindent ledobalo gyerek. Sajnos a mai tarsadalmi berendezkedesbol adodoan a gyerekes szuloknek egyedul kell helytallniuk a mindennapokban, sok helyen nincs plusz segitseg, es egy ido utan egyszeruen mar sok szulo barmit elvisel, csak hogy legyen ket perc nyugta. Addig ezt el sem tudtam kepzelni, ameddig nem lett gyerekem, es en is rosszalloan neztem a “neveletlen kolykokre”, akiket en “biztos megneveltem volna, ha az enyemek lettek volna”. Aha... Tegnap ultem a konyhaasztalnal, mellettem a gyerekem, megragta, majd kikopte es eldobalta mindenfele a mandarint. Ez nekem mar tobb ponton is rossz, mert nagyon ellene vagyok az etel pazarlasanak, eleve annak is, hogy dobalja, takaritani sem akarok minden masodpercben, es raadasul egy magas barszeken ult, mert a sajat szekeben most nem akar valamiert, igy folyamatosan figyelnem kellett, hogy biztonsagosan ul-e rajta. En meg ultem az asztalnal, es neztem ki a fejembol, pedig tegnap meg egesz kipihent voltam. Ma nem tudom, mi lesz, miutan aludtam 5 orat, azt is megszakitasokkal, es fel 5 ota fent vagyok, mert folyton felebred. Es ez csak egy gyerek, el nem tudom kepzelni, milyen lehet kettovel vagy tobbel. A boltokban mondjuk en nem engedem neki, hogy minden megfogjon es szetdobaljon, de pl. az etteremben multkor a fogtisztito palcikakkal meg a soval jatszott, a pincer odajott, es mogorvan elvette tole. Nem azt mondom, megertem, miutan a teat is felig kiboritotta, de ez egy gyerekeknek valo parkban levo etterem volt, elvileg gyerekbarat, gyerekmenu, stb., ezert meglepodtem a banasmodon, ennek ellenere is adtunk borravalot, mert szegyelltem a rumlit, amit magunk utan hagytunk, de tobbet biztos nem megyek oda, ha nem kenyszerulok ra, es ajanlani sem fogom a helyet. Bar a pincert elnezve nem is fogjak banni. Azt, hogy a gyereknek megemgedik, hogy valakit rugdosson, es a raszolas utan is meg ok vannak felhaborodva, nagyon gaznak tartom, az enyemnek sosem engednem.
2017. nov. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
76%
Azért nem lehet itt sem általánosítani, én többségében 4-5 éves alatt még "élettanilag" hangos, de nagyjából normálisan fogott gyerekekkel szoktam találkozni, leszámítva egy-két épp helyileg kezelni próbált túlpörgést vagy bánatot. De persze vannak, akik szimplán addig nem törődnek a gyerekkel, amíg épp őket nem zavarja, van, ahol a gyerek tényleg hiperaktív és egyszerűen fizikailag nem bír vele, és van, ahol meg a szülő inkább kiszolgál vagy lapít és nem akar konfrontálódni a saját gyerekével (vagy fáradtság okán vagy sokszor pont attól való félelmében, nehogy még nagyobb jelenet legyen belőle).
2017. nov. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
20%
Off; melyik parfümös üveg törik. Én elég béna vagyok, több is kicsúszott már a kezemből de egyik sem tört. Főleg nem egy drágább minőség. Legfeljebb akkor törne, ha teljes erőből földhöz vágnám, de akkor már a járólap is megadná magát.
2017. nov. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a gyerek temperamentumától is függ. Ismerek több ikres családot, ahol az egyik gyerek kisangyal, a másikat rendszeresen a csillárról szedik le. Kétlem, hogy eltérően nevelnék őket.


A lányommal szerencsém van, nagyon nyugodt típus, ő inkább beszél és fel-alá mászkál, de rohangálni boltban nem szokott. Inkább lecövekel és elbambul - ilyenkor útban lehet.

De olyan volt, hogy én akadtam ki. Drogéria, pénztárnál sorban állunk (3 éves gyerek). Még 3-4 ember volt előttünk, eszembe jutott, hogy elfelejtettem valamit. Gyereknek mondom, hogy tartsa a sort, ha előrébb mennek, lépjen utánuk, de ne mozduljon onnan. Egy perc múlva jövök vissza, következő jelenetet láttam. Gyerek hátrafordulva mosolyogva megkérdezi a mögötte álló nőt, hogy mit vett, illetve mutatja a saját italát, hogy ő azt. A nő úgy leb..ta, hogy milyen udvariatlan és mit képzel...

Belenéztem a kosarába, tisztítószerek, csokik voltak benne, még csak nem is "kínos" kategóriás termékek. Hogy őt miért zavarta, hogy beszédbe elegyedett vele egy 3 éves..? Ráadásul tényleg udvarias volt. Az meg, hogy mutogatja, hogy ő mit vesz..büszke volt magára, hogy "egyedül" vásárolt, na bumm.


Illetve taxiban volt olyan, hogy mi hátul ültünk, akivel utaztam kipattant, hogy bent hagyott valamit. A lányom meg előrehajolt a saját cuccait elpakolni az első ülésről. Aztán megtetszett neki a csupafény műszerfal. Lazán rákönyökölt a sofőr vállára és kérdezgette, hogy mi micsoda. Mondtam a sofőrnek, hogy bocsi, szóljon, ha zavaró. A srác vigyorogva mondta, hogy dehogy tök cuki, hagyjam - annyira nem nehéz, hogy zavarja a vállán könyöklés. Végigmutogatta a műszereket, majd udvariasan elhárította a lányom ajánlatát, hogy ő vezet hazáig. Abba viszont beleegyezett, hogy ez a kocsi a lányomé (meg a felettünk elhúzó repülő, a mellettünk levő Tesco...jól állunk, autóparkunk van, Boeing-ünk, hipermarketünk :)) Na, ő kapott jattot rendesen, ügyes volt :)

2017. nov. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
89%

Azert nem szolnak rajuk, mert addig sem oket rangatja. A minap volt a boltban egy 4 gyerekes csalad, a baba aludt a kocsiban, de a masik 3 (4-6 ev kozottiek) szetkaptak a penztar kornyeket amig a kis csalad sorbanallt. Anyuka csak all es latszik az arcan hogy "hu legalabb beken hagynak..."


Valahogy ahol tobb gyerek van es kis korkulonbseg ott beleviszik egymast a baromsagokba (pl. egyik all (!) a bevasarlokocsiban, masik tologatja mindennek neki, a harmadik meg orjongve tapsol nekik), a szulok meg valahogy nem veszik eszre hogy hahooo nem otthon vannak, ahol mar olyannyira megszokta a fuluk az orjongest hogy emiatt mar mashol sem veszik eszre / tartjak gaznak.


Ismerek olyan csaladot ahol nincs ez, de teny hogy ritka.

2017. nov. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
44%

Azèrt a fogpiszkálós meg sós játéknál elvenni szerintem nagyon durva a pincér részéről. Az azért van kint, hogy használd nyugodtan, akár az egészet rá is boríthatnád a kajára és belapátolhatnád, ha akarnád.


Másik oldalról én még 12 évesen is ha unatkoztam a fogpiszkálókkal játszottam. Tudtam hogy nem illik, de a fene sem akart egy asztalnál csendben ülni, amíg a rokonok beszélgetnek felnőtt dolgokról az én szórakozásomra meg mindenki tesz.


Pedig 12 éves voltam.


Biztos rászóltam volna a pincérre, ha elveszi a gyerektől az ingyen használható dolgokat, mind fizető vendégek vagyunk, jattot is szoktam adni, ha véletlen kosz keletkezik az is a dolga, hogy letakarítsa az asztalt. Ha én öntöm ki az almalevet véletlen az pont ugyanolyan, mintha a gyerek önti ki véletlen a sót. Jobb étteremben ez elő sem fordulhatott volna, úgy dobnák ki a pincért, hogy ihajj.


A boltba viszont én csak akkor viszek gyereket, ha nem tudom máshogy megoldani, pont azért, mert egy fáradt, nyűgös, éhes gyerekre sem észérvekkel, sem erővel, sem megfélemlítéssel sem lehet hatni. Gondolom tudnád, ha lenne gyereked. Ha veréssel fenyegeted sem maradna nyugton, hiszen a gyerekeknek alapból is kevés önfegyelme van, nemhogy még feszült helyzetben fáradtan.


Ilyenkor elég arra gondolnod, hogy jobban megértsd, hogy neked felnőttként milyen nehéz mondjuk diétát tartani. Mennyivel csábítóbb egy fehér kenyér és mennyivel jobb a lángos illata, mikor nem lehet. Pedig te felnőtt vagy, és még csak nem is vagy fáradt vagy nyűgös.


Na gyerekszemmel minden ilyen betartandó szabály sokkal sokkal nehezebb, ha pedig még fáradtak vagy éhesek vagy egyszerűen elegük van, lehetetlen számukra az önkontroll.


Fogalmam sincs miért nem elnézőbbek az 5 év alattiakkal az emberek szabálybetartás terén, mikor ők sem képesek minden elhatározást végigvinni felnőtt létükre, ha meg sikerül is, vért izzadnak közben.


Arra is gondolhatnál, hogy nem jókedvükből viszik a kisgyereket magukkal, hanem mert muszáj.


Amúgy az anyuka tapló volt, az eltöröd fizeted szabály ősrégi és mindenki ismeri.


Másrészt gondolom tesztereket törtek el, mivel az van a polcok elején, azt teljesenáron kiszámlázni elég nagy bunkóság, én is csökkentett árat kértem volna rá.


Egy gyerek sem tud hibátlanul viselkedni, ha rosszul érzi magát valami miatt. Még a felnőttek sem.


A lábrugdosós anyuka is tapló volt, bár kérdés, mit mondtál a gyereknek.


Ha ráförmedtél és esetleg lekezelő voltál a kicsivel, akkor csakazértis védte a gyereket az anyuka. Ha azt mondtad neki, hogy "kérlek ne rugdosd a lábam, mert fáj", akkor az anyuka volt itt is paraszt.


Bunkó emberek nem csak az anyukák között vannak, mindenki lehet alapból olyan, de lehet nekik is csak rossz napjuk.


Én nagyon normális és udvarias vagyok legtöbbször, de párnapja oddéb taszajtottam egy tinicsajt, aki miatt nem tudtunk leszállni. Úgy utálom az olyanokat, akik tesznek másra tömegközlekedésen, beállnak az útba, pedig ülőhely id van, hátizsák a hátukon vagy maguk mellett, nekem meg le kell szállnom egy kisgyerekkel, ő pedig nem nézne körbe, hogy útban van e. 10ből kilencszer megkérem, hogy engedjen át, de nekem is eldurran az agyam néha, amikor kevesebbet bírok külső tényezők hatására, olyankor én is lehetek bunkó anyuka, aki tesz másokra.

2017. nov. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
89%

Ezek a dolgok azért tényleg szélsőségesek, de amúgy szerintem nemcsak nevelésen, hanem a gyermek természetén is múlik, mert vannak nagyon vehemens gyerekek is.


Mondjuk ha az én gyerekem ilyen volna, biztos, hogy nem mennék vele bevásárolni, csak ha már megérti hogy ezt vagy azt nem szabad.Az enyém most két éves, elég sok minden meg van neki engedve, mégsem hisztizett soha még egy szelet csokiárt sem a boltban, de ő alapból elég nyugodt gyermek.De ha rosszabb napja van, mégis mennem kell bevásárolni, akkor babakocsiba teszem (most még megtehetem), mert onnan tutira nem fog kimászni kárt okozni (de mondom, egyébként sem jellemző rá, szóval továbbra is úgy gondolom, ez nem csak nevelésen múlik).


Ha a gyermekem kárt okozna a boltban, azt természetesen meg kell téríteni, nem szabad terelni, arra hivatkozni, hogy a gyerek csinálta, aki nem tudja mit tesz, nincs még felelősségérzete, mert persze, egy bizonyos kor alatt még megmagyarázni is nehéz egy gyermeknek dolgokat, mert egyszerűen még nem elég érett arra, hogy megértse a következményeket, de ekkor nagyon fontos, hogy ott legyen vele a szülő, aki elháríthatja időben az esetleges károkozást.

2017. nov. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
17%

Ha boltban dolgozol, akkor biztosan rengeteg lekezelő, bunkó, beszólogató, ideges emberrel találkozol, akik rajtad akarják levezetni a feszkót. Nem hiszem, hogy a gyerekekkel lenne a legnagyobb problémád. Csak senki nem venne komolyan egy olyan kijelentést, hogy a 40-es korosztály modortalan és ideges. Miért viselkednek veled úgy ahogy? Kb körberöhögnének és és azt mondanák, ilyen napod volt.

De ha a gyerekeket célzod meg;miért hisztizik, miért nem nevelik, minek ennyi gyerek? Akkor rengeteg követőd lesz. A fél banda igazat ad neked és bezzegel, a másik fele pedig magyarázkodik.

2017. nov. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!