Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valamit én rontottam el?...

Valamit én rontottam el? Miért viselkedik az iskolában neveletlenül a 14 éves lányom, amikor otthon meg be tudja tartani a szabályokat?

Figyelt kérdés

8.os a lányom és az utóbbi időkben többször is panaszkodtak a tanárok, hogy nem önmaga az utolsó tanévben és nem tartja be a házirendet.

4 szaktanári beírása van a tanévben, ebből 2 beszélgetés/beszólás volt a tanórán, kettő pedig egyéb fegyelmezetlenség az udvaron és az étkezőben. Pénteken kapott egy osztályfőnöki figyelmeztetést, amit el se akartam hinni (nem tudtam eldönteni, hogy sírjak-e vagy nevessek); aznap a védőnő nézte meg a diákok hajuk higiéniai állapotát, amit a lányom nagyon is jó tudott, hogy jönni fog. Az osztálytársai közül többen is biztatták, hogy földigilisztát tegyen a hajába és úgy nézze meg a védőnő (kesztyűben volt), mire a védőnő ijedtében kirohant az osztályteremből. A tanár mindjárt tudta, hogy miről van szó, mert az osztálytársak nevettek és a lányom az igazgatói irodába csöppent egy pillantás alatt és engem is behívtak az iskolába.

Nagyon elszomorodtam és elsüllyedtem szégyenemben az irodában, hogy miért lett ilyen hirtelen rosszindulatú ember belőle. Eddig nyugodt, jószívű volt de ezek szerint a kamaszkor kezd bekövetkezni nála vagy nem tudom.



2020. dec. 6. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Elmosolyodtam, komolyan..


Tudom, hogy kellemetlen neked, de ezek nem súlyos dolgok. Valószínűleg a társai viszik bele,ő meg nem mond nemet, mert meg akar felelni nekik. És jó bulinak tartja.


Ez még most nem komoly, de azért a középiskolában nem kellene folytatnia..


Én elbeszélgetnék vele a következményekről, és szigorúan eltiltanám különböző dolgaitól, ha nem áll le.


Ez már a kamaszkor, úgyhogy kösd fel a gatyád!

2020. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és nem rontottál el semmit! Kamasz. Ennyi.
2020. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Xddd
2020. dec. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Ha most nem fogod meg akkor kesobb rosszabb lesz.

Ilyen vicc miatt karacsonyig tevet sem latna.

2020. dec. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenek nálunk is voltak, nekem volt olyan, hogy heti szinten hívták be a szüleimet, azt hiszem pont 8.osztályban, de ettől még normális, szabálykövető felnőtt lettem.Ha nem lennének ilyenek min szórakoznának az osztálytalálkozókon? :)
2020. dec. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Én is voltam kamasz, mégsem csináltam ilyen hülyeségeket. Nem lehet mindent a kamaszkorra fogni. A lányod azt hiszi, hogy az iskolában mindent lehet, mert már úgyis kilóg a fél lába az általánosból. Fura, de minden kamasz viselkedik idiótán.
2020. dec. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek a 6-os válaszolóval, én is voltam kamasz, ellenkeztem a szüleimmel stb., de ilyen óriási baromságot eszembe se jutott volna csinálni.
2020. dec. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

6-7. válaszolóvel értek egyet.

Habár alapesetben nem vagyok a büntetéssel nevelés híve, de itt bizony büntetnék. Mondjuk, kb. amit 4-es írt: szokásaitoktól függően a tévét vagy internetet vagy mobiltelefont több hétre letiltanám.

Az tényleg érdekes, hogy otthon hogyhogy tud viselkedni.

2020. dec. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Bellatrix:3 ***** válasza:
76%

Ó én az ő korában ceruzát állítottam egy osztálytársam nyakába mert szemtelen volt. És ez szörnyűbb mint a giliszta. De könyörgöm amiért csinál az ember gyermekkorába néhány hülyeséget ettől még nem lesz rosszindulatú. Én sem lettem bűnöző sem rosszindulatú csak egyszerűen gyerek aki feszegeti a határait. Sőt az ő korában folyton dumáltam órán meg vissza-vissza szóltam a tanároknak. Bár nálunk minden piti hülyeség miatt mem adtak beírást vagy igazgatóit pedig annó az egész iskolába mi voltunk a legrosszabb osztály.

A gyerekek egy része ebben a korban igenis csinálnak hülyeséget. Attól nem lesz rosszabb.

25/N

2020. dec. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
Sajnos rossz társaságba keveredett, a többiek viszik bele a rosszba. Nem hinném, hogy te rontottál el valamit. Attól függetlenül azért elbeszélgetnék vele, és legyen szankció is.
2020. dec. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!