Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gáz keresztszülői...

Mennyire gáz keresztszülői felkérést visszavonni?

Figyelt kérdés

Mikor terhes lettem a fiammal, férjem mar felkérte a keresztszülőket. A férjem legjobb barátja és annak feleségére esett a választás (mindenképp egy párt akartunk, kb 3 pár jött számításba, ők voltak a legalkalmasabbak. Legalábbis azt hittük). Maga a keresztelő nem lett megtartva, először az én egészségem miatt, majd a covid szólt közbe.


Mikor megszületett a fiunk, a keresztapa örült neki nagyon, a keresztanya már húzta a száját. Az irigység miatt, nekik nem lehet gyerekük. Fiunk első szülinapjáig még minden okés volt (azt a fogadtatást leszámítva).

Eljöttek, felköszöntötték mindig, érdeklődtek felőle, voltak közös programok is.


Aztán úgy kb 1 éves korára elkezdtek, főleg a csaj távolodni.

A csajnak lett valami nagy barátnője, az ő gyerekei lettek a minden. Emellett megtudta, hogy újra terhes lettem (a kórházban van ismerőse, tőle. Mi még senkinek nem mondtuk el). Az a baba el is ment.

Rá nemsokra megfogant a lányunk. Őt tényleg szó szerint nem mondtuk el a 12.hétig senkinek. Akkor megtudták, majd olyan szinten kiakadt a csaj, hónaookig nem beszélt velünk. Az uj barátnő és a gyerekei lettek a minden... A keresztapa eljött ugyan úgy hozzánk, stb.


Mostmár újra beszélünk, 32 hetes terhes vagyok a lányunkkal. Erre a csaj, hogy 2 hét mulva menjünk ide, jövőhónapba nyaraljunk együtt, stb...

Na én meg mondtam, hogy az utolsó hónapban sehova nem szeretnék menni, ne haragudjon meg. De, megharagudott.

Én meg a fejehez vágtam, hogy felejtse is el a fiunkat, köszönjúk az eddigieket, de én innentől kezdve nem szeretnék semmi kapcsolatot vele.


Úgy volt, a 2 gyerek egyszerre lesz megkeresztelve, de már nem vagyok benne biztos.


Férjem pártatlan.


Ti mit tennétek?

2és fél éves egyébként a fiunk.


2021. aug. 2. 08:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Túl gondolod ezt a keresztelőt.

Miért baj, ha csak keresztapja lesz aki szereti őket?

Ha ennyire sok bajod van kit válassz akkor inkább engedd el ezt a keresztelőt.

Felesleges idegeskedés!

2021. aug. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Mivel lányunknak már megvannak a keresztszülei, így fiunknak is szeretnénk keresztanyát is.

Nem engedjük el a dolgot semmiképp, csak nem tudom mitévő legyek.


Mert a keresztapával semmi bajom. De ha a keresztapa mellé pl barátnőm kérem fel keresztanyának, a keresztapa felesége ezt nem fogja engedni, a keresztapa így nem vállalja van egy olyan sanda gyanúm (nagyon durván az asszony hordja a nadrágot náluk)

De ha nem ő lesz a keresztapja a fiunknak, az meg férjemnek esne nagyon rosszul.

2021. aug. 2. 09:19
 3/24 anonim ***** válasza:
36%

Nekünk eleve szóba se került, hogy a barátaink jelenlegi párjai legyenek keresztszülők...

Nagyon nagyon ragaszkodtok a katolikus valláshoz? Mert ha neagyisten mondjuk megfelelne a protestáns vallás is, ott lehetne több keresztszülő.

Kerestek mégegy párt és 4 keresztszülő lesz és mindenki eldönti mennyire szeretne részt venni a gyerek életében.

De ha muszáj a katolikus vallás, és a f.szi nem vállalja a hülye felesége nélkül, de ti csak őt akarjátok akkor nincs nagyon választas, le kell nyelni a békát.

A fő kérdésre válaszolva: vissza lehet vonni a keresztszülői felkérést, már nincs akkora jelentősége a vallásnak, azt csináltok amit akartok.

2021. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
Egyszerűbb lenne ha mindkét gyereknek ugyanazok lennének a keresztszülei
2021. aug. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem gáz vagy nem gáz kérdés. Olyan, mintha nem szeretnéd a vőlegényed, de hozzámennél, mert gáz szakítani.

Ha megromlott a kapcsolat, mondd meg. Mi gáz ahhoz képest, pontosabban mért baj, ha egy a bizalmadat elvesztett ember behisztizik?

2021. aug. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%
Azért kell ennyi keresztszülő, hogy pénzeljék a gyerekeket?
2021. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem ragaszkodunk a keresztény valláshoz, de ahhoz igen, hogy 1 keresztapa, 1 keresztanya.


A 2 gyereknek nem lesznek ugyan azok a keresztszülei.


Akkor még férjemnél futok pár kört, hogy mit csináljunk, vagy elfogadja, hogy a barátja +a barátnőm, és nem egy komplett pár, vagy akkor a 3.pár lesz felkérve... nekem az a nő nem lesz a gyerekem keresztanyja.

2021. aug. 2. 09:49
 8/24 anonim ***** válasza:
95%

"Nem ragaszkodunk a keresztény valláshoz, de ahhoz igen, hogy 1 keresztapa, 1 keresztanya."

Ne haragudj, de teljesen fölösleges a keresztelő ezzel a hozzáállással. A keresztelő nem a keresztszülőkről szól, hanem arról, hogy a gyerek keresztény legyen és ti megfogadjátok, hogy eszerint nevelitek, a keresztszülők meg ebben támogatnak. Ha ez nincs meg, akkor nincs miről beszélni.

Amúgy lehet egy keresztszülő is, nem kötelező a kettő. Sőt, ha kettő van, akkor sem kötelező, hogy házaspár legyen.

Hivatalosan, ha meg is romlik a kapcsolat, attól még keresztszülő marad az, akit a kereszteléskor beírtak a gyerek mellé a keresztelési anyakönyvbe. Az más kérdés, hogy nem tartjátok a kapcsolatot vagy családon belül nem hívjátok így. Átírni, "levetetni" nem lehet hivatalosan (nem is lenne értelme).

2021. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Csak halkan jegyzem meg, hogy ha az én páromat kérné fel valaki keresztszulonek és közölné, hogy engem, a feleségét mégsem, mert nem szimpatizál velem, akkor a férjem azonnal nemet mondana. Minden értelmes ember a párja melle áll ilyen helyzetben.
2021. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
20%

Ugye tudod, a keresztszükő azért "van", hogy ha veled valami történne, ő vállal felelősséget / neveli fel a gyerekedet.

Ezt amúgy hogy képzeltétek, hogy csak a férjet kéritek fel?

Ha megtörténik a baj, akkor a pár elválik és csak a pasi neveli majd a gyerekeket?

2021. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!