Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gáz keresztszülői...

Mennyire gáz keresztszülői felkérést visszavonni?

Figyelt kérdés

Mikor terhes lettem a fiammal, férjem mar felkérte a keresztszülőket. A férjem legjobb barátja és annak feleségére esett a választás (mindenképp egy párt akartunk, kb 3 pár jött számításba, ők voltak a legalkalmasabbak. Legalábbis azt hittük). Maga a keresztelő nem lett megtartva, először az én egészségem miatt, majd a covid szólt közbe.


Mikor megszületett a fiunk, a keresztapa örült neki nagyon, a keresztanya már húzta a száját. Az irigység miatt, nekik nem lehet gyerekük. Fiunk első szülinapjáig még minden okés volt (azt a fogadtatást leszámítva).

Eljöttek, felköszöntötték mindig, érdeklődtek felőle, voltak közös programok is.


Aztán úgy kb 1 éves korára elkezdtek, főleg a csaj távolodni.

A csajnak lett valami nagy barátnője, az ő gyerekei lettek a minden. Emellett megtudta, hogy újra terhes lettem (a kórházban van ismerőse, tőle. Mi még senkinek nem mondtuk el). Az a baba el is ment.

Rá nemsokra megfogant a lányunk. Őt tényleg szó szerint nem mondtuk el a 12.hétig senkinek. Akkor megtudták, majd olyan szinten kiakadt a csaj, hónaookig nem beszélt velünk. Az uj barátnő és a gyerekei lettek a minden... A keresztapa eljött ugyan úgy hozzánk, stb.


Mostmár újra beszélünk, 32 hetes terhes vagyok a lányunkkal. Erre a csaj, hogy 2 hét mulva menjünk ide, jövőhónapba nyaraljunk együtt, stb...

Na én meg mondtam, hogy az utolsó hónapban sehova nem szeretnék menni, ne haragudjon meg. De, megharagudott.

Én meg a fejehez vágtam, hogy felejtse is el a fiunkat, köszönjúk az eddigieket, de én innentől kezdve nem szeretnék semmi kapcsolatot vele.


Úgy volt, a 2 gyerek egyszerre lesz megkeresztelve, de már nem vagyok benne biztos.


Férjem pártatlan.


Ti mit tennétek?

2és fél éves egyébként a fiunk.


2021. aug. 2. 08:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%

10!


Száz évvel ezelőtt volt ez. Ma a keresztszulonek semmi köze hivatalosan a gyerekhez. A keresztség egyházi szentség, elemiféle rokoni kapcsolat nem jön létre a gyerek és a keresztszülő között.

2021. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
29%

10, azért ez ennyire nem bonyolult.

Ha a keresztszülők nem egy pár, de az örökbefogadást is vállalják, akkor megegyeznek abban ha megtörténik a baj, akkor ki fogja a párjával magához venni. Ennyi...


Különben bármikor elválhatnak akkor is, ha párként lesznek keresztszülők...

2021. aug. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

12!


Az meg van, hogy a keresztszülő még mindig nem közeli rokon? A szülők halála eseten a testvérem, vagy a nagyszülők jönnek szóba. Örökbefogadás meg kb esélytelen, max csaldbafogadas lesz az

2021. aug. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%
Te nagyon túltolod ezt a dolgot. A keresztszülő egy jelképes dolog. Semmi jelentőssége ma már mivel senki nem vallásos. Mi pl ezért meg sem kereszteltük a gyerekeket.
2021. aug. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
23%

10

Te valami vallási szektás vagy? A vallásnak semmi köze a gyámsághoz. Gyámja csak közvetlen családtag lehet egyáltalán nem veszik figyelembe, hogy milyen vallási szertartás keretében krntek fel erre embereket.

2021. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

#12 vagyok, ezt úgy értettem, ha nincs a családban más, aki befogadná a gyereket, vagy a szülők nem rokonokra akarják bízni, hanem arra a bizonyos barátra/barátokra.

És mellesleg még szeretnék megkeresztelni a gyereküket.

De az igaz, hogy itt nem sok jelentősége van annak, hogy keresztszülő-e, csak most az a téma, ezért írtam így. Hogy ha az én legjobb barátnőmnek nem a párja a keresztapa, attól még befogadhatják.

2021. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

16

Mégegyszer a keresztszülőségnek semmi jogi háttere nincs. Ha a gyereknek nincs közvetlen csalástagja aki befogadná akkor megy az intézetbe. A keresztszülőnek pont annyi esélye van örökbefogadni őket mint egy vadidegennek.

2021. aug. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
18%

#17

Én is ezt mondom, hogy nem számít a keresztszülőség jogi téren.

Ha a legjobb barátnőmre szeretném bízni a gyerekem, teljesen mindegy, hogy keresztszülő-e.


Az írásodból úgy tűnik, mintha azt mondanád, hogy barát nem veheti magához a gyerekem, hanem repül az intézetbe. Csak mert ez nincs így.

A mi városunkban is volt egy kislány, akit a haldokló édesanya barátnője vett magához.

2021. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
63%

18

Ha lepapírozzàk előtte akkor van erre lehetőség, de keresztelő keretében ilyen nem történik. Körbemennek elveszik a fehér borítékot és csá. Semmi jelentőssége nincs.

2021. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
30%

De én is ezt mondom :D

Csak mivel a keresztszülők a téma és az, hogy ők hogyan vegyék magukhoz, ezért került csak elő a keresztszülő szó.

Csak ezért lett leírva a keresztszülő szó, mert ez a téma. De mondtam, hogy maga az a tény, hogy keresztszülő, nem számít jogilag. Ezért is pl. tök mindegy h pár vagy nem pár.

2021. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!