Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gáz keresztszülői...

Mennyire gáz keresztszülői felkérést visszavonni?

Figyelt kérdés

Mikor terhes lettem a fiammal, férjem mar felkérte a keresztszülőket. A férjem legjobb barátja és annak feleségére esett a választás (mindenképp egy párt akartunk, kb 3 pár jött számításba, ők voltak a legalkalmasabbak. Legalábbis azt hittük). Maga a keresztelő nem lett megtartva, először az én egészségem miatt, majd a covid szólt közbe.


Mikor megszületett a fiunk, a keresztapa örült neki nagyon, a keresztanya már húzta a száját. Az irigység miatt, nekik nem lehet gyerekük. Fiunk első szülinapjáig még minden okés volt (azt a fogadtatást leszámítva).

Eljöttek, felköszöntötték mindig, érdeklődtek felőle, voltak közös programok is.


Aztán úgy kb 1 éves korára elkezdtek, főleg a csaj távolodni.

A csajnak lett valami nagy barátnője, az ő gyerekei lettek a minden. Emellett megtudta, hogy újra terhes lettem (a kórházban van ismerőse, tőle. Mi még senkinek nem mondtuk el). Az a baba el is ment.

Rá nemsokra megfogant a lányunk. Őt tényleg szó szerint nem mondtuk el a 12.hétig senkinek. Akkor megtudták, majd olyan szinten kiakadt a csaj, hónaookig nem beszélt velünk. Az uj barátnő és a gyerekei lettek a minden... A keresztapa eljött ugyan úgy hozzánk, stb.


Mostmár újra beszélünk, 32 hetes terhes vagyok a lányunkkal. Erre a csaj, hogy 2 hét mulva menjünk ide, jövőhónapba nyaraljunk együtt, stb...

Na én meg mondtam, hogy az utolsó hónapban sehova nem szeretnék menni, ne haragudjon meg. De, megharagudott.

Én meg a fejehez vágtam, hogy felejtse is el a fiunkat, köszönjúk az eddigieket, de én innentől kezdve nem szeretnék semmi kapcsolatot vele.


Úgy volt, a 2 gyerek egyszerre lesz megkeresztelve, de már nem vagyok benne biztos.


Férjem pártatlan.


Ti mit tennétek?

2és fél éves egyébként a fiunk.


2021. aug. 2. 08:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
59%
Mégegyszer a keresztszülőség egy vallasi dolog. Nem jár vele semmi. Nem fognak senkit semmilyen formában örökbefogadni. Nem erről szól. Nekem is van 5 keresztgyerekem 3-at közülük életemben először és utoljára a keresztelőn láttam. Egyiket sem fogadnám örökbe,nincs is rá jogalapom szerencsére. Téma lezárva.
2021. aug. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
53%

Ugyanazt mondjuk, mégis elbeszélünk egymás mellett, na mindegy :D

Téma lezárva.

2021. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
70%

"Nem ragaszkodunk a keresztény valláshoz" - akkor meg minek keresztelitek meg a gyereket?

Ha csak a puccparádé kell, akkor teljesen mindegy, kit kérsz fel, később úgysem lesz jelentősége, hiszen a keresztszülő feladata a vallásos nevelése a gyereknek. Ha nálad nincs ilyen szempont, akkor tényleg nem értem, minek neked ez az egész. Komolyan, nevetséges, hogy mások komoly vallási szertartásából egy jelentéktelen, üres semmit csinálsz, csak mert ez felétek a divat, vagy reménykedsz, hogy majd pénzt kap a gyerek.

2021. aug. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
79%
Hat nekem se te se ez a no nem tul szimpatikus. Tul bonyolitod full ertelmetlen a hozzaallasod lehet ebbol lett a masiknak is elege!
2021. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!