Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engem meddig terhel a felelőss...

Engem meddig terhel a felelősség a játszótéren?

Figyelt kérdés
Kisváros külterületén lévő játszótér, kevés gyerek jár oda. Általában egyedül vagyunk ott a gyerekemmel, de van, hogy jön négy-öt másik gyerek is. 5-7 évesek, szülők nélkül. A gyerekem kicsi, igényli, hogy én is játszak vele, olyankor a többi gyerek is becsatlakozik hozzánk. Ha valami baleset éri őket, nekem kell figyelnem rájuk is, mert én vagyok ott az egyetlen felnőtt? Persze ha valami baj történik, intézkednék, de meddig kellene beleszólnom, hogy mit csinálnak? Pl. fejjel lefelé csimpaszkodnak a mászókán majd fejre esnek, azért én leszek a hibás mert nem szóltam, nem figyeltem?
2021. aug. 3. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
99%
Nem érezném felelősnek magam, ha a szüleiket érdekelné, hogy mi történik velük, akkor nem engednék le őket egyedül. A saját gyerekedért nyilván felelős vagy, de a többiért nem, nem te kérted, hogy hadd vigyázz rájuk.
2021. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem te lennél a hibás, hanem a szülők, akik egyedül hagyják őket. Neked semmi felelősséged nincs feléjük.
2021. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vonhatnak felelősségre, a szüleik dolga, hogy figyeljenek rájuk. Nyilván ha az egyik fejre esik és nem kel fel, akkor kiabálhatsz segítségért, de téged senki nem fog számon kérni, hogy miért esett fejre.
2021. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha baleset után nem hívsz segítséget, hanem csak elsétálsz akkor te vagy a felelős, amúgy a szülő ilyen kis gyerek esetén köteles lenne ott lenni.Bíróságon is a szülő lenne a felelős hisz nem felügyelte a saját gyerekét.
2021. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy mennek ki ezek a gyerekek, hogy ti nem vagytok ott, és akkor történik valami, akkor is felelősnek éreznéd magad?

Nyilván ha valami történik, akkor hívj segítséget, de amúgy nem a te felelősséged vigyázni rájuk.

2021. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Nekem eszembe sem jutott a másik gyerekeket figyelni, amikor játszótérre vittem a keresztfiam.
2021. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A saját gyereked dolgaiért vagy felelős, ha a tiéd pici, nem figyelhetsz a másik gyerekre is, mert a tiéd elszalad vagy más baj éri. Ha történik az idegen gyerekkel valami, hívj mentőt. Nem kérte senki, hogy vigyázz más gyerekére. Persze ha olyat csinál, amit nagyon nem kellene, megkérdezném, hogy anyukád megengedi?
2021. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez amúgy nagyon jó kérdés.

Emberileg, a személy épsége, élete miatt fontos lehet szólni, hogy önveszélyes dolgot csinálnak és ha fejre esnek bajuk lehet. Hisz te vagy az egyetlen aki erre megelőző hatással lehet.

Viszont nem a te gyereked, jogilag vagy etikailag(?) - amúgy nem tudom ilyen dolgok benne vannak az emberi jogokban vagy törvényekben? - nincs jogod beleszólni, ahogy egy boltban sem szólhat a néni, hogy ne vegyen rágót a gyerek/szülő mert megfulladhat tőle.

Ha az én gyerekem kerülne bajba (tegyük félre a felelőtlenség és egyéb kérdéseket) és egy intő szó mentené meg az életét, örülnék az idegennek.

De valóban, egy másik életre úgy lehetsz csak hatással ha közvetlen közöd van hozzá. Például melletted esik a busz elé, de meg tudod fogni időben vagy kiesik az erkélyről egy virágcserép, csak te látod az esetet és kiáltasz, hogy menjen arrébb gyorsan.

2021. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak téged felelősségre vonni, csak a szülőket. Annyit persze megtehetsz jófejségből, hogy rájuk szólsz, ha épp veszélyes dolgot csinálnának, de nem kell követned őket a tiéd helyett.
2021. aug. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig. Neked az a dolgod, hogy a SAJÁT gyerekedre figyelj.
2021. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!