Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engem meddig terhel a felelőss...

Engem meddig terhel a felelősség a játszótéren?

Figyelt kérdés
Kisváros külterületén lévő játszótér, kevés gyerek jár oda. Általában egyedül vagyunk ott a gyerekemmel, de van, hogy jön négy-öt másik gyerek is. 5-7 évesek, szülők nélkül. A gyerekem kicsi, igényli, hogy én is játszak vele, olyankor a többi gyerek is becsatlakozik hozzánk. Ha valami baleset éri őket, nekem kell figyelnem rájuk is, mert én vagyok ott az egyetlen felnőtt? Persze ha valami baj történik, intézkednék, de meddig kellene beleszólnom, hogy mit csinálnak? Pl. fejjel lefelé csimpaszkodnak a mászókán majd fejre esnek, azért én leszek a hibás mert nem szóltam, nem figyeltem?
2021. aug. 3. 11:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Segítségnyújtás elmulasztasaban lehet téged felelősségre vonni, ha látod hogy pl súlyosan megsérül egy gyerek és nem nézed meg mi baja lett, nem hivsz mentőt. De írtad hogy természetesen ilyen esetben nem néznél félre hanem hívnal orvost, így a radeso felelősség kérdése megoldva:)

A szülő baja ha azt se tudja hol van és mit csinál az ekkora gyereke... Nem is értem hogy lehet ilyen piciket egyedül hagyni koszalni. De gondolom alkesz szülők otthon fetrenfenek és vilagukat nem tudják..

2021. aug. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!