Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen "hülyeségekkel" szembes...

Milyen "hülyeségekkel" szembesültél a gyereked óvodájában/iskolájában?

Figyelt kérdés
Úgy értem a kérdést, hogy volt valami olyan tényező, szabály, kérés, amivel nagyon nem értettél egyet, vagy feleslegesnek gondoltad? (Akár házirend, akár pedagógus kérése)

2021. aug. 5. 13:56
1 2
 11/16 flora08 ***** válasza:
83%
A legfurcsább szokás, amit óvodában tapasztaltam: azok a nagycsoportosok, akik nem visznek már alvókát, ajándékot kapnak. (Ez nekem már eleve fura, mert ha le kell feküdni pihenni, miért ne vihetne magával egy kis plüsst.) De ha mégis visz, akkor vissza kell adni az ajándékot 🤷
2021. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%

Lehet hogy sokan most az óvónőkkel fognak egyetérteni de akkor is leírom. Óviban a lányom azért nem mehetett farsangra mert nem akart beöltözni semminek sem. Ez közöltük velük, és az lett rá a válaszuk hogy akkor ne is jöjjön.

Szerintem undorító az ilyen hozzáállás.

2021. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%
12.! Lehet, hogy a kislány rosszul érezte volna magát, látván, hogy mindenki beöltözött. Mást nem tudok elképzelni, de akkor sem volt helyes az óvoda hozzáállása.
2021. aug. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
90%
Ilyenkor kell valami bátorító dolgot mondani neki, hogy saját magának öltözött vagy ilyesmi
2021. aug. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem lehet bemenni a szülőknek az iskolába esőben/hidegben is kint kell várakozni a suli előtt míg ki nem jönnek, mert alsóban (elvileg) nem engedik el őket. Ezt annyira komolyan veszik, hogy elsőben a legelső napon mikor még nem is tudta a gyerek hogy hol lesz az osztálya, lekiabált minket a portás, hogy hogy képzelem, hogy be akarom kísérni, meg segíteni akarok neki bevinni a cuccokat, eléggé negatív élmény volt. Első előtt költöztünk oda a suli melletti legelső társasházba, úgy hogy hamar rászoktattuk, hogy egyedül járjon suliba, aztán már egyedül is mehetett haza, ő volt az egyedüli gyerek aki el volt engedve napközi után, a suli előtt a dohányzó szülők között nem nagyon akartunk rá várni (meg aztán jött a kovid első hullám már nem volt ilyen probléma, aztán született a kistesó, vele meg főleg nem akartunk ott várakozni a cigizők között)

Másik értelmetlen hülyeség a kötelező nyakkendő... Ki kellett fizetni első osztály elején, hogy kapni fog mindenki és 8. Végéig hordani kell... Most szeptemberben kezdi a 3. Osztályt és azóta sincs nyakkendő, azóta már volt aki elment az osztályukból, volt új gyerek is, meg már az 5. Tanító nénije lesz.

Stb.

2021. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 flora08 ***** válasza:
90%
12-es, ez a hozzáállás tényleg szomorú :( Óvónő vagyok, minden évben van olyan gyerek a csoportban, aki nem akar beöltözni farsangkor. A kiscsoportosoknál a leggyakoribb, de az idősebbek között is van aki nem szereti, nincs ebben semmi rossz. (Őszintén szólva, én is a gyerekek kedvéért öltözök be, egy aranyos jelmezzel nincs bajom, de mondjuk egy vicceset nem tudnék elviselni magamon.) Soha nem csináltunk ügyet belőle, így a gyerekek sem. Ha esetleg valaki rákérdezett, hogy ő miért nem öltözött be, őszintén elmondtuk, hogy ő így érzi jól magát. És ment tovább a buli. Ennyi. 11-es voltam. Amit a korábbi válaszomban leírtam, a másik tagóvodánkban szokás.
2021. aug. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!