Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most komolyan, van, aki...

Most komolyan, van, aki betartja a napirendet?

Figyelt kérdés

Lehetetlen betartani. Az ember megy boltba, ügyintézni, rokonokhoz, telekre, nyaralni, gyümölcsöt szedni, ha a gyerek nem tud elaludni, akkor fél órára már nem teszi le, mert akkor kitolódna az egész többi része a napnak, beteg lesz, esik, hisztik, takarítás, főzés, vendégség, barátok, last minute programok..Jelentkezzen már, aki betartja a napirendjét a gyereknek valóban.. Egyedül az étkezések fixek, de az sem mindig asztalnál, és azok is van, hogy csúsznak, vagy épp nem főétel az ebéd, csak szendvics, mert kirándulunk. Minden második nap van/volt valami, ami miatt nincs betartva a napirendünk, és ez az elmúlt években így volt. Nem hiszem el, hogy akinek van élete, az képes mindent a gyerek napirendjéhez igazítani.. A legapróbb dolgoktól, pl ő akarja felvenni a cipőt és ez fél órás csúszásba és 2-3 üvöltésbe kerül egészen odáig, hogy le kell menni leszedni a meggyet.. mindig minden beesik valamikor, gyakran aznap, vagy előző nap.


Nem csak nyáron, de nyáron kifejezetten. Munkaidőben is, ha délután dolog van, vagy később szeded fel a gyereket, vagy korábban, de ha már ott vagytok és hamarabb végeztetek, akkor már legyen program is, hisz mellettetek a fagyizó.. Nem tudok elképzelni ilyet kisgyerekkel sem, nagyobbal meg egyáltalán nem. Azt igen, hogy leírod, hogy reggeli, ovi/játék, ebéd, foglalkozás/játék/ügyintézés/kirándulás vacsora fürdés alvás.. aztán néha kimarad a fürdés, mert a gyerek már hazafelé elaludt, vagy elcsúsztatok.. vagy kimarad a vacsi, mert csúszott az ebéd, a gyerek meg nem éhes 6kor, mert 3 körül evett..


Szerintem ennél szorosabbat, de még ezt sem tudja betartani az, akinek van élete.. Evés, valami, evés, valami, evés, fürdés, alvás.. kb így éltünk/élünk, időpontok nélkül, de ugye ezek is változnak gyakran..


Ti milyen napirendet tartotok és mennyire sikerül betartani?


2021. aug. 6. 22:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, milyen korú gyerekről írsz, de nálunk a dolgok sorrendje van meg első sorban, nem az órához igazodunk. Már csak azért sem, mert nem is mindig ébred reggel ugyanakkor (1 éves), és így eleve nem tudom minden nap ugyanakkor altatni pl napközben, hiszen még nem is álmos.

De amúgy az, hogy egyszer-egyszer nem pont úgy alakul a nap, mint ahogy normál esetben, az nem hiszem, hogy gondot okozna. Mi alapvetően tartunk egy napirendet, elég jól működik, mert még ha barátokkal is vagyunk, ha álmos a szentem, bizony bealszik tömegben is (de ezért nem mindegy, milyen idős gyerekről van szó, 1 évesen még simán felkéredzkedik a kezembe és bealszik, 5 évesen meg azért ez már talán nehézkesebb), szóval nálunk az, hogy mindig van valami akció, az nem annyira zavar be. Bár meggyet szedni nem szoktunk, de összejárunk a társasággal és el szoktunk tölteni velük teljes délutánokat, amikor bizony simán alakul úgy (pl ma is), hogy hazafelé alszik el a kocsiban és így kimarad a fürdés az alvás előtt. Hát na bumm. Attól még az idő 90%-ban kb betartjuk a napirendet.

2021. aug. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Mit meg nem adnek ha a gyerek barhol elaludna... de csak itthon a megszokott szobaban nyugiban. De akkor min 2 ora 2x. Ha epp uton vagyunk akkor az autoban is de csak ugy a kezemben valahol vagy csak lerakni nem lehet. 1 eves alig varom hogy csak 1x aludjon! Akkor konnyebb lenne menni. Szoval csak azt akartam mondani hogy van olyan hogy belekenyszerul az ember.
2021. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Jó, egy éves, baba, akkoriban alig mozdultunk ki, kb heti egyszer, úgy valamennyire ment, bár ott is volt egy csomó olyan, hogy eltért az alvása, evése, vásárolni kellett menni alvásidőben.. Úgy olyan 70%ban összejött. 90 nem volt, elég sokat látogattunk rokont, de akkor még éreztem, hogy van rendszer(és éreztem, hogy nincs életem, be vagyok zárva, mert nagyrészt csak gyerekezés van)


Kisgyerekkel gondoltam, mondjuk 2.5-10 éves korig, ovis, kisiskolás időszak.

2021. aug. 6. 23:09
 4/20 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk van napirendünk, de nyilván lehetetlen maximálisan betartani. Van egy alap vázunk, amit követünk de olykor vannak benn csúszások. Szerintem viszont azért jó írni egy ilyet, mert legalább tudod,hogy mi mi után jön, és ha maga a rendszer ugyanaz, akkor nem fontos hogy az órák is ilyen szigorúan legyenek véve.
2021. aug. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nekünk van a téli napirend, és most a nyári ami csak az esi alvásnál más.

Reggel 8-9 ébred ha telken vagyunk akkor kint szaladgál kb 13 ig

Alszik én főzök vagy napozok, mert a parton állok mellette mint a cövek😁. Itthon ha fel kell, pakolászom eszik majd kimegyünk.

Kb 15 ig alszik telken ilyenkor le a balcsira majd ott vagyunk 21 ig, vagy korábban haza és megyünk valamerre, ilyenkor csúszik alvás ,otthon, hidegidőben 9 után alvás, balcsin 11 körül, nem minden nap.

Kaja az is fix 1 óra +, -.

De nekem is jó, hogy tudom mikor mizu, meg hogy az alvásidő az én időm sokszor.

2021. aug. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ennél nálam sokkal fixebb a naporend és tartom is, pedig 2 3 év alttim van.

Ha nem tartom, akkor mindenki hü lye vel az élen.


Minden tevékenységet hozzájuk osztok be..

Vannak pici időbeli csúszások..


Viszont ha nagyon borul, akkor borítékolom a következményt l.


Viszont tuti gáz lesz, ha valamelyik ovis lesz már vagy én is dolgozom, úgyh megértelek.


Nekem annyi a mázlim, h. A gyerekek bárhol alsznk

2021. aug. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
5 vagyok 2 múlt, az én fiam csak a kiságyban alszik autóban is ha pont alvásidőbe megyünk.
2021. aug. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 2 èves a lànyom ès igen, betartom. Nem tűpontosan, alvàsok 1 òràt csùsznak nèha, attòl függ hogyan kell, mennyire fàradt. Tehàt rugalmas, az ő igènyètől függ a napirend, ami folyamatosan vàltozik, biztos vagyok benne, jogy pàr hònap mùlva màs időpontban lesz az altatàs.

Plusz a gyerekem nem az a fajta, aki, ha àlmos beàjul. Ő tùlpörög.

2021. aug. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Épp úgy vagyok, mint a 8-as. Csak az én gyerekem 3 éves. Nem ájul be sehol. Ágy kell neki és hosszan altatom mire elalszik. Tartom a napirendet, de persze nem percre pontosan. Ha néha kimarad a napi alvás nem vágok eret magamon, de rendszert nem csinálok belőle. Gyakorlatilag mindent online intézek alvásidőben, vagy a munkahelyemről ha van rá időm.
2021. aug. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%

Nekünk se volt napirendünk 2 éves kora után hétvégén nem is aludt ha itthon volt,csak bölcsibe így az volt hogy ha kedvünk támadt kirándultunk,vásároltam ,főztem stb viszont cserébe hétkor már aludt reggelig .

Orvosként is 7 kor lettem aludni és aludt.

Iskolásként meg 9 fél10 kör megyünk aludni mert reggel iskola,most nyáron később fekszünk le van olyan is és senki nem kelti fel addig alszik míg jól esik neki .

2021. aug. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!