Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most komolyan, van, aki...

Most komolyan, van, aki betartja a napirendet?

Figyelt kérdés

Lehetetlen betartani. Az ember megy boltba, ügyintézni, rokonokhoz, telekre, nyaralni, gyümölcsöt szedni, ha a gyerek nem tud elaludni, akkor fél órára már nem teszi le, mert akkor kitolódna az egész többi része a napnak, beteg lesz, esik, hisztik, takarítás, főzés, vendégség, barátok, last minute programok..Jelentkezzen már, aki betartja a napirendjét a gyereknek valóban.. Egyedül az étkezések fixek, de az sem mindig asztalnál, és azok is van, hogy csúsznak, vagy épp nem főétel az ebéd, csak szendvics, mert kirándulunk. Minden második nap van/volt valami, ami miatt nincs betartva a napirendünk, és ez az elmúlt években így volt. Nem hiszem el, hogy akinek van élete, az képes mindent a gyerek napirendjéhez igazítani.. A legapróbb dolgoktól, pl ő akarja felvenni a cipőt és ez fél órás csúszásba és 2-3 üvöltésbe kerül egészen odáig, hogy le kell menni leszedni a meggyet.. mindig minden beesik valamikor, gyakran aznap, vagy előző nap.


Nem csak nyáron, de nyáron kifejezetten. Munkaidőben is, ha délután dolog van, vagy később szeded fel a gyereket, vagy korábban, de ha már ott vagytok és hamarabb végeztetek, akkor már legyen program is, hisz mellettetek a fagyizó.. Nem tudok elképzelni ilyet kisgyerekkel sem, nagyobbal meg egyáltalán nem. Azt igen, hogy leírod, hogy reggeli, ovi/játék, ebéd, foglalkozás/játék/ügyintézés/kirándulás vacsora fürdés alvás.. aztán néha kimarad a fürdés, mert a gyerek már hazafelé elaludt, vagy elcsúsztatok.. vagy kimarad a vacsi, mert csúszott az ebéd, a gyerek meg nem éhes 6kor, mert 3 körül evett..


Szerintem ennél szorosabbat, de még ezt sem tudja betartani az, akinek van élete.. Evés, valami, evés, valami, evés, fürdés, alvás.. kb így éltünk/élünk, időpontok nélkül, de ugye ezek is változnak gyakran..


Ti milyen napirendet tartotok és mennyire sikerül betartani?


2021. aug. 6. 22:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%
Hát én próbálkoztam anno, mivel annyira nyomatják ezt mindenhol, de soha nem sikerült semmi - mondjuk bele is őrülnék
2021. aug. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Betartom. 4 és 2 évesek a gyerekeim. Sok lemondással jár, de így jobb. A nagyobbik eddigi életében pl egyszer nem aludt délben és 21orakkor már mindkettő mindig (nyilván volt pár kivétel) alszik. Én totál kivagyok attól, hogy semmi sponteneitás nincs az életünkben, de ők ezt szokták meg és azokon a ritka alkalmakkor amikor nem tartottuk, óriási hiszti, vinnyogas volt.
2021. aug. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A napirend nem azt jelenti, hogy a dolgok percre/órára pontosan követik egymást, hanem hogy a dolgok sorrendisége adott. Két kislányom van, egy 4 éves és egy 9 hónapos, és ilyen értelemben mi igen, tartjuk a napirendet.
2021. aug. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Én nagyjából betartom.

Ma már egyszer alszik csak nap közben, és az max 20 percet csúszik, de igazából nagyon álmos addigra. Inkább az van hogy próbálom húzni az időt addig.


Az evések is nagyjából ugyanakkor vannak, illetve az esti rutin is ugyanakkor kezdődik.


Ami nem fix, az az hogy meddig alszik reggel 5-7 között szokott kelni, ha 5 körül akkor kis nyűgösséggel húzzuk ki az alvásig, ha inkább 7, akkor meg kicsit akaratos elalváskor, de eltud aludni.

A séta az időjárástól és a kedvtől függ, ha pl kánikula van akkor reggel, és elalvás előtt, télen pedig inkább ebéd után.

Nincs kert, nincsenek rokonok, a barátok babásak. Ha van valami program akkor egybekötöm a sétával.

Nyaralni már nem voltunk egy ideje, szerintem jövőre megyünk legközelebb.

2021. aug. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

/2 vagyok


/5: ezek szerint nem valtozik a gyerek ha ilyen eleve? Basszus pedig remenykedtem...

2021. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Volt napirendünk, van és lesz is és a sarkalatos pontjait be is tartjuk mindig.

A gyerekek alakították mindig is, ahhoz alkalmazkodtunk és őszintén nekünk is jó. 6 és 2 évesek. Nyaralás alatt is tartjuk, nyilván értelemszerű rugalmassággal. Pl: a nagy 2,5 éves kora óta nem alszik, de a kicsi most még igen, így délben ő megpihen. Ha kell a strandon, de nem hagyja ki. Akkor se ha Görögországban vagyunk, akkor se ha a nagyinál.

2021. aug. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%
Az én fiam még csak 7 hónapos, nemigen van napirend. Olvasom itt gyakorin mindig a babák órára pontos napirendjét, és nem értem, hogy hogyan...
2021. aug. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

7 hónaposan már kellene lennie napirendnek és valószínűleg van is, csak nem tartod annak. A napirend nem óarend, hanem a cselekvések egymás utánisága körülbelüli nagyságrenddel ugyanakkor.

Pl: ébredés-reggeli-séta-ebéd-alvás-uzsonna-séta-benti jàték-vacsi-alvás.

+A napirend folyamatosan alakul egy csecsemőnél, hisz pl: az alvásigénye is változik. Kb. akkor válik először hosszabb időre állandóvá, amikor átáll a napi egy alvásra.

2021. aug. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
31%

4 és 6 évesek a gyerekeim és a napirend elég fix.

Nyilván picit eltérnek a hétköznapok mikor ovi van, és a hétvége mikor lazábban lehet alakítani.

De pl nálunk az alvás az szent, nincs olyan hogy kimarad a, délutáni alvás, mert (főleg) a, kicsinek szüksége van rá.

Tehát nem csinálunk semmilyen egész napos programot, van délelőtti és délutáni progi és a kettő között alvás. Ez fix és ebből nem engedek. Vannak az ismerosi körben olyanok akik ezt nem értik meg és pl meghivnak vendegsegbe ebedre meg hogy maradjunk ott estig és vérig sertodnek mikor azt mondom hogy nem megyek ebédre mert utána nem tudnának aludni. Vagy nem maradok ott két gyerekkel este 10-ig hanem igenis 7-kor elindulok haza hogy időben le tudjam őket tenni.

2021. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A teendok sorrendje a fix babanal a nap folyaman es az egesz esti rituale 19oratol mind3 gyereknek.

A nagyok 8-10evesek. Annyi allandosagot viszek az eletukbe amennyit csak tudok.

Babakorban pedig az alvashoz igazitom a csalad eletet, a baba pedig "asszisztal" a tobbi programhoz. Tehat pl utazasnal mindig szempont h a kicsi mikor lesz almos, elotte eszunk esigy alszik masfel orat a kocsiban (ha utazos a nap).

Ha ugyintezni kell, azt alvasidoben babakocsiban alvo gyerekkel abszolvalom stb.

Ha tul sok a program es keves idot hagyok kiereszteni a gozt azon a nagyok is befeszulnek. En ezekre figyelek leginkabb.

2021. aug. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!