Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sem én sem az apjáék nem...

Sem én sem az apjáék nem bírunk már vele, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, az egyik kislányunk nagyon kicsi kora óta kezelhetetlen. Nem tudok rá más szót mondani. Egész kicsinek nagyon sírós baba volt orvosról orvosra jártunk vele,de nem találtak semmit. Az első szava a nem volt és azóta is az esetek nagyon nagy részében ezt használja. Most lassan 5 évesen szerintem túl vagyunk már minden vizsgálaton, orvoson. Járunk vele szakemberhez, tornára mindenhova ahová küldenek. Az apukájával rengeteget vitatkoztunk, többnyire rajta.

2 éve külön mentünk. Sokat vannak náluk (van egy párja) is a gyerekek, most 1 hete a lányom náluk van mert már nem bírtam tovább. Nemrég hívott az exem párja, hogy ő ezt nem bírja. Megértem. Kertünk újabb időpontot. Gyógyszer, ilyen kicsi gyereknek? Az egyik nagymama azt mondja ő már bentlakásos oviba küldte volna. Nagyon fáradt vagyok.



2021. aug. 8. 17:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Semmi konkrétum.
2021. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Nem beteg, hanem neveletlen.
2021. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%
Sajnálom, nekünk is van hasonló csöppségünk, szerencsére ennyire talán nem gáz a helyzet, de eléggé ki tud ő is készíteni minket. Anyja végigdrogozta+nyugtatózta a terhességet, és ez sajnos a picin is látszik. Pszichológus csak 5 éves kor fölött ír fel nyugtatót, addig a citromfű teát szokták javasolni, hát nem tudom használ-e, de egy próbát megér.
2021. aug. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Mindent leírtál, csak konkrét eseteket nem.

Írj le több konkrét esetet. Boltban mit csinált, ami neveletlen, oviban, otthon, nyílt utcán, postán, kocsiban? Ezekre mind-mind írj egyet.

És te ezeknél a helyzeteknél hogy viselkedtél? Mit csináltál? Mit próbáltál eddig?

2021. aug. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
99%
Megérné egy jó gyerekpszichológushoz vinni, mert lehet figyelemzavaros vagy hiperaktív, ezt megfelelöen lehet kezelni, fejleszteni, de minél korábban el kell kezdeni, mert késöbb már nem javítható a dolog.
2021. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nagyon pici kora óta agresszív magával, a testvéreivel, velünk. Az oviba csak 4 órát lehet bent és van mostmár miatta egy plusz segítő a csoportban. Igazából semmit nem találtak nála. Kis idegi fejletlenséget állapítottak meg, arra jó volt a torna.

Egyik pillanatról a másikra úgy be tudja magát pörgetni, boltba már nem tudok elmenni vele egyedül mióta ájulásig üvöltötte magát és minket nézett az egész Tesco.

Játszótér hasonló. Nem nagyon tudunk vele menni, ha valami nem úgy van ahogy azt ő szeretné üt, karmol. Az első ovis hetünk után már nálunk járt a családsegítő, sajnos nagyon profin hazudik. Magát is bántja ha úgy kívánja a helyzet és másra keni. Akkor éppen ránk, hogy mi verjük őt.

A hangulatingadozásai hajmeresztőek,és borzasztóan okos mindezek ellenére tudja ki előtt hogy kell viselkednie, profin manipulál.

2021. aug. 8. 18:23
 7/20 A kérdező kommentje:
Pszichológus, pszichiáter, gyermekvédelmi tanácsadó, neurológus, természetgyógyász, sámán (komolyan) már mindenhol voltunk.
2021. aug. 8. 18:25
 8/20 anonim ***** válasza:
35%

Két nagy pofon ha bármi rosszat csinál, ellenkezik stb.

Nem beteg hanem neveletlen

2021. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Baba kora óta?

Volt már, hogy hideg víz alá raktam, büntetőszék, egyedül volt a szobában amíg lenyugodott stb stb amit interneten és a könyvekben olvastam már mindent kipróbáltam a 4 év alatt. Utána mindig leülünk vele megbeszéljük a dolgokat, vagyis próbáljuk.

2021. aug. 8. 18:34
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
Mivel fegyelmezitek? Milyen következményei vannak a hisztijeinek, dühkitöréseknek?
2021. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!