Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyünk, ha a gyerekünk...

Mit tegyünk, ha a gyerekünk nem akar a kertben játszani?

Figyelt kérdés

Júniusban költöztünk ki egy belvárosi lakásból egy kertesházba, amit legfőképpen a hatéves fiúk miatt tettünk: jót levegőt és egy olyan tág teret akartunk számára, ahol a környékbeli gyerekekkel felszabadultan futkározhat.


Sajnos semmi érdeklődést nem mutat a kert iránt. Leginkább a szobájában gubbaszt, képes könyveket lapozgat, legózik, a gépen játszik, és zenét hallgat. Csendes és magának való, nehezen tudjuk rávenni, hogy akár csak egy fél órára is kijöjjön játszani.


Nem szeretnénk, ha az egész kiköltözésünk feleslegesnek bizonyulna, és azt sem, ha így telne el a gyerekkora. Úgy gondoljuk, hogy egy egészséges gyereknek az a dolga, hogy kiabálva és rohangálva kiélje magát felnőttkoráig.


Mit tegyünk? Vigyük pszichológushoz? Esetleg tudtok valamilyen alternatív megoldást erre a problémára?



2019. aug. 10. 14:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Türelem

Ne eröltesdétek, mert megutáltatjátok vele az egészet.


Megszokta, hogy nincs kert.


Mentek vele úgy, mintha játszótérre mennétek?


Medence van?

2019. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%
Nem minden gyereket vonz a kinti jatek. Emiatt nagy baromsag volt koltozni.
2019. aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%
Hát igen, régen a szobafogság volt a büntetés, most meg ha kiküldenek. Esetleg egy kutya, nem szeretne egyet, amivel játszhatna kint? Közös programok, bringázás, kirándulás? Már egy 6 éves szintjén persze.
2019. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
48%

3!


44 éves vagyok, sosem szerettem kint játszani. Most kertes házban élek, mert a ferjemnek ez volt a vágya: gyűlölöm.

2019. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
55%

4


Mert soha senki nem szerettette meg veled...



Egy kutya valóban jó ötlet.. Vagy trambulin..


De egyedül ne legyen kinn

2019. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%

5!


Van egy húgom, ő imádott kint jatszani. Plusz voltak szomszéd gyerekek, unokatestvérek is. Az emberek nem egyformák. Én bent szerettem lenni, egy jo konyvvel. A Nyomorultak le tudott kötni 10 évesen, a fogócska meg hasonlók nem.

2019. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
64%

Már boccs, de mi alapján vettétek készpénznek azt, hogy a gyereketek majd fejhangon visítva akar naphosszat rohangálni a prérin? És legfőképpen miért gondoljátok azt, hogy minden gyerek így érzi jól magát?


Érdemes lett volna a kiköltözés előtt elvinni őt egy pszichológushoz (ha már ti ennyire nem ismeritek a karakterét), akinek a "diagnózisa" függvényében kellett volna meghozni a döntést a kiköltözésről. Valószínűleg egy szakértő gyerekpszichológus megállapította volna azt, hogy attól, hogy az introvertált gyereketeket kivisztek városból, az még nem fog hirtelen extrovertálttá változni.


És semmi baj azzal, hogy ő ilyen kis csendes. Ez van, ő ilyen, és ez nem jelenti azt, hogy ne lenne belül épp olyan boldog a könyvecskéjét lapozgatva, mint az, aki focizni vagy fogócskázni szeret. Ebből is millió dolgot ki lehet hozni (sőt, pont az ilyen gyerekekből lesznek pl. egyetemi tanárok), csak ne akarjatok olyan dolgokat ráerőltetni, amiket ő nem szeret, mert így lehet igazán tönkretenni egy gyerek egész életét. Ez többet árt, mint a kert hiánya.

2019. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%
Ebben a melegben meg is értem, hogy nem akar kint lenni... lehet ősszel már más lesz a helyzet ha hűvösödik. Ne erőltessétek, mert csak azt éritek el vele, hogy ki se akar majd egyáltalán menni!
2019. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Hamarosan kezdődik a suli. Majd akkor szívesebben lesz kint, semhogy leckét csináljon. :-))
2019. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
17%
Én megmondanám neki,hogy most olvasás befejezve,megyünk ki a kertbe.Kellene háziállat,medence,ilyesmik.
2019. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!