Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és féléves kisfiam nagyon...

3 és féléves kisfiam nagyon keveset kakil, ma adtam neki glicerines kúpot, mert múlt hét péntek óta nem volt szeklet. Szeptemberben kezdi az ovit, tartok tőle ott sem fog. Mit ajanlotok? Használtunk már széklet lázítókat is.

Figyelt kérdés
2021. aug. 11. 11:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Amellett ha sok cukrosat eszik nem is lesz étvágya normális ételre.

Azt is csinálhatod így melegben, hogy veszel jégkrém formát és lefagyasztassz neki gyümölcslevet gyümölcsdarabokkal, joghurtot.

Nekem nagyon szeretik a gyerekeim.

2021. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%

Az egy bunkó válasz kivételével egyetértek, csak kiegészítésképpen elmondom, kérdező, a babán székrekedést okoz. (Nem beszélve h -ritka kivétellel-erősen vegyszerzik, a trópuokról való importáláshoz.)

Tehát teljesen hagyjátok el a banánt. A többi sok válaszban írták a friss gyümit, zöldséget. Még annyi, hogy nagyon tudom javasolni mindenkinek a napot 1-2 szem rostos, friss gyümivel kezdeni önmagában fogyasztva, nyersen, és üres gyomorra, elsőként a nap során, várva utána legalább egy-másfél órát a köv táplálkozásig, különösen az almafajták többsége megfelelő. Még nyerőbb, ha ez előtt egy pohár ásványvizet (nem csapvizet) elfogyaszt az ember, és 20 perccel később az almát.

Beindítja az emésztésa nap kezdetén.

A nap folyamán a zöldséget is nyersen javaslom (kivéve, ami ehetetlen nyersen pl padlizsán), de azt már lehet együtt fogyasztani bármi mással is.

Továbbá amiket írtak a többiek: a bolti cukrok bevitelét jelentősen csökkenteni, így az édességeket is.

Ja, és székrekedést okozhat a tej (laktózérzékenyi s lehet a gyereked, ki tudja), valamint a lisztes áruk (lisztéérzékenység), és a gluténes gabonák (gluténérzékenység), mint búza, rozs, árpa.

Gluténmentes a rizs, de a fehér rizs vitaminhiányt okoz, barnarozst javaslok. A köles is gluténmentes.

(A drágábbak között vannak nagyon finom gluténmentes gabonák, pl kinoa/quinoa, hajdina, stb, főleg a fehéár színű, teát a normál hajdina a természetesebb.)

Egészben meg szoktam főzni a gabonát, vagy töretet. A liszteket kerüljétek, ha lehet.

2021. aug. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%
Elírtam, tehát babán heylyett banán, barnarozs helyett barnaRIZS.
2021. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
#11 köszönöm a tippet😉
2021. aug. 11. 17:49
 15/16 A kérdező kommentje:
#12 köszönöm a részletes információt!🙏
2021. aug. 11. 17:51
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem rég a Mira vizet ajánlották, az italába keverve.
2021. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!