Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 3 éves ikerfiaim nem...

Lassan 3 éves ikerfiaim nem beszélnek?

Figyelt kérdés
Voltunk logopedusnal azt mondta nincs probléma velük, de szavakat se mondanak csak párat. Nyögnek, hisztiztek de megszolalni nem tudnak. Ikrek. Volt így más is, mikor kezdett el beszélni, aki ennyire későn sem beszélt?
2021. aug. 11. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hallásvizsgálat volt? Biztos van valami ha még ennyi idősen se beszélnek.
2021. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 3 éves 2 hónaposan kezdett beszélni, de szavai voltak már másfél évesen is. A helyi nevelési tanácsadóban kellene segítséget kérni. A logopédus nem tudja, hogy van-e valamilyen más ok a háttérben. Hallásvizsgálat mindenképpen kell, azzal kezdődik a komplex vizsgálat.
2021. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Olyan 30 szó körül mondanak. Hallasvizsgalat nem volt. Szavak első betűit mondják.
2021. aug. 11. 11:52
 4/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam már beutalot kérni orvostól, de azt mondta 2 is, hogy ikrek és fiuk, közösségbe kerülés előtt nem küldik sehova, majd ha utána sem kezdenek beszélni.
2021. aug. 11. 11:55
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Akkor beirattam volna bölcsibe őket. Sztem sem az ikerség, sem a nemük nem meghatározó. Fiam van. Nincs 2 éves és már kezd 2 szavas mondatokban beszélni. Az ovinak meg ha jól tudom feltétele is a beszéd.
2021. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Akkor most mennek oviba? Addig várhatsz, ha nem indul be, lépj valamerre, magánúton is fel lehet mérni őket. Mi két éves kora után már jártunk fejlesztésre, úgyhogy lehetőség van rá, más kérdés, hogy nem sok értelmét láttam a fejlesztésnek. Oviba beveszik őket, ha nem beszélnek, csak a szobatisztaság feltétel.
2021. aug. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
6 Nálunk a beszéd is feltétel az oviba. Ezek szerint ez is mindenhol más
2021. aug. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
Ha egymással kommunikálnak, értik egymást, és te is érted őket, akkor ez nekik elég, nem fordítanak rá energiát. És amúgy is fiúk. Majd ha közösségbe kerülnek és meg akarják magukat értetni, akkor lesznek ott modnatok pikk-pakk.
2021. aug. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen mennek oviba, már 3 hónapja szobatisztak, 1 hét alatt azok lettek. Egyébként mindent értenek, elmagyarazzak, amit akarnak.

Bölcsibe sajnos nem vették be őket, mert nem dolgozok.

2021. aug. 11. 12:46
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Akkor tényleg arra várnak nálatok a szakemberek is, hogy kiderüljön, közösségben hogy alakul majd. Egyelőre inkább motivációjuk nincs beszélni, hiszen szükségük sincs rá.
2021. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!