Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 3 éves ikerfiaim nem...

Lassan 3 éves ikerfiaim nem beszélnek?

Figyelt kérdés
Voltunk logopedusnal azt mondta nincs probléma velük, de szavakat se mondanak csak párat. Nyögnek, hisztiztek de megszolalni nem tudnak. Ikrek. Volt így más is, mikor kezdett el beszélni, aki ennyire későn sem beszélt?
2021. aug. 11. 11:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként a védőnő vagy gyermek orvos adhatott volna papírt, hogy ezért kell bölcsibe menniük és azzal felvették volna őket. Csak utána kell járni
2021. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%
Az én gyerekem is nagyon sokáig nem beszélt. 3 éves kora után valamikor egyszercsak beindult neki.
2021. aug. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, hogy ők is adhatnak papírt. Bölcsiben is direkt mondtam, hogy a beszéd miatt szeretném, hogy járjanak, erre az volt a válasz, hogy ott nincs logopédus. Mondtam, hogy a közösség miatt gondoltam.
2021. aug. 11. 13:45
 14/16 anonim ***** válasza:
20%

A bölcsőde nem beszédfejlesztö intézet, az mehet bölcsibe akinek az anyja dolgozik, vagy rokkant és nem tud rá vigyázni otthon. Nem annyira különleges ha egy 3 éves nem beszél és senkit nem is érdekel, emiatt nem veszik be bölcsibe.

Minden kiscsoportban van olyan gyerek aki nem beszél, legtöbbször őszre már beszélnek, nem kell aggódni, ha gond van akkor az óvodába jár ki logopédus és ha szerzel nekik sni kódot, akkor ellátást is kapnak. Az sni-t leveszik iskola előtt.

2021. aug. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Óvónő vagyok.

Sajnos egyre gyakoribb jelenség, hogy még nem beszélnek a gyerekek, akik megkezdik a kiscsoportot. De jól mondja az orvos, eddig mindig azt tapasztaltam, hogy 3-4 hónapon belül megindul a beszédfejlődés a közösség hatására.

2021. aug. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Örülök neki, remélem nálunk is így alakul. Pedig tényleg mondokazunk, mesét olvasok nekik sokat, telefont sosem adtam a kezükbe. Mondokakat is végig elmutogatjak, tapsolnak, forognak közben, csak épp nem mondják.
2021. aug. 12. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!