Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a gyereked rossz tulajdons...

Mik a gyereked rossz tulajdonságai és hogyan próbálsz változtatni rajtuk?

Figyelt kérdés
2021. aug. 12. 09:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Hú, hány karaktert bír el ez a beviteli mező? :DDD


Viccet félretéve, nem akarom minden hibájukat javítani, csak a fontosakra koncentrálok, pl. rendrakás, rendszeretet. Ebből nem engedek, akkor se, ha minden alkalommal fölre veri magát, ha nagytakarítani kell, ez zéró tolerancia nálam. Vagy ilyen például a fogmosás, amit nem engedek összecsapni, van fogselymezés, stb. Ezek komoly problémákhoz vezetnek.


Az, hogy amúgy egymást idegesítik, tiszteletlenenk egymással, beszólogatnak egymásnak (nyilván a korral jár nekik), vagy gyűjti a szerintem felesleges kacatokat, hogy 3x kell szólnom, mire odaérnek reggelizni, vagy megeszi a kaját, aztán közli, hogy igazából mást akart enni... ezeket elengedem például.


Én sem vagyok tökéletes, az apjuk sem, nyilván. Szelektálni kell, mi a fontos, és mi nem az.

2021. aug. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De érdekes, én pont fordítva csinálnám, a gyerek jelleme fontosabb szerintem, mint a környezete rendben tartása, de oké. Hogy teszel a rendetlenség ellen? Állsz felettük és ellenőrzöd és sulykolod beléjük, hogy legyenek alaposak?
2021. aug. 12. 10:06
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Van min. 2 gyereked? Mióta beszélni tudnak veszekszenek... Engem már meg sem hat.


Amúgy nem, nem állok felettünk, de elvárom, hogy tegyenek rendet maguk után. Szerinted ez nem jellemfejlesztés? A felelősségvállalás, rendszerezés, következetesség? Nagy a képzavar odaát. Gondolkodj rajta még egy kicsit!

2021. aug. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

?? Neked meg mi bajod? Attól, hogy nem értek egyet, a kérdés arról szólt, hogy mi a rossz tulajdonság és HOGYAN változtatsz rajta. Az én gyerekem pl önző, és úgy próbálok rajta változtatni, hogy elmondom minden alkalommal mennyire megbántott(engem vagy mást)és ha letojja, beküldöm a szobájába gondolkozni és nem jöhet ki, csak ha elmondja mit csinált rosszul és hogy kellett volna jól. Én is elvárom/elvárnám, hogy ne csak magára gondoljon, de a kérdés az volt, hogy hogyan változtatsz rajta. Az "elvárom" meg a "nem engedem", az nem módszer. Tök oké, ha rendszeretet akarsz beléjük nevelni(még ha én nem is tartom fontosnak), de HOGYAN teszed?


Egyébként én jó vagyok felelősségvállalásban, hobbim a rendszerezés és nagyon következetes vagyok, de a lakásom egy káosz, viszont a hűtőben termékcsoportok szerint vannak az ételek, a földön meg kupacokban mindenfajta holmi, a szekrényben meg színek és évszakok és kedvencek szerint a ruha. Szóval szerintem ezek nem függnek össze, rendszerezni senki sem tanított, csak szeretek, rendet rakni viszont utálok.


Hogy veszed rá őket arra, hogy azt csinálják, amit nem akarnak, hogy meglegyen bennük a belső vágy a rendre?

2021. aug. 12. 10:22
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen rendben van hogy valamennyi rendet megkövetel valaki. A rendben tartott környezet nem jellem kérdése, hanem nevelésé. Ha kicsit szétszórtabb fajta is, azt tudja hol van a helye a szennyesnek, meg a mosogatnivalóbak, es tudja hogy a játékoknak a dobozban a helye mert legóra lépni fáj, és rohadt almát találni a kanapé alatt kellemetlen.



Na de hogy a kérdésre is válaszoljak, jelenleg a válogatósság zavar egyedül. Nem baj ha virgonc, meg szaladgál, de az igen hogy nem akar inni és enni.


Úgy kezelem, hogy kínálom és én is iszok, eszek, de nem fogom tömni meg zsarolni.


Nem baj ha nincs kedve x kaját megenni, ajánlok neki egészséges alternatívát (gyümölcsöt) amit tudom hogy fixen megeszik. Nálunk még édességgel se tudom tömni, meg ízesített vízzel mert nem szereti. Jelenleg csak a gyümölcs. Totyogósról beszélünk.

2021. aug. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Tehát lehetőséget biztosítasz neki, hogy magától dönthessen/változzon és jó példát mutatsz, de pl nem szidod, nem keltesz benne lelkiismeretfurdalást, nem parancsolsz rá, nem rakod el a dolgait, nem nyomod vissza a székre, hogy egyen és nem fogod le és nyomod bele az egészséges kaját. Megvárod(és reménykedsz), hogy belül megjelenik benne a változás iránti vágy, addig meg elnézed a zavaró viselkedését bízva abban, hogy idővel jobb lesz. Klassz, köszi a hasznos választ.


Látod, ezzel sem értek teljesen egyet, de megértem és tök hasznos, régebben én is így gondoltam, csak aztán nem jött a változás.

2021. aug. 12. 10:49
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
Pl. kislányom sokszor hisztizni kezd, ha valamit nem kap meg, amit szeretne. Tegnap egy ilyen helyzetben (elég mérgesen) elmondtam neki, hogy ha mindenkivel így viselkedik, akkor szépen elege lesz belőle mindenkinek, és senki nem akar majd vele barátkozni, játszani. De azért rögtön hozzátettem, hogy tudom, hogy tud ő nagyon aranyos is lenni, és ha így viselkedik másokkal, akkor szeretni fogják.
2021. aug. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

7


Szerintem ezzel csak arra tanítod, hogy nincs feltétel nélküli szeretet és a viselkedése alapján fogják szeretni/nem szeretni. Ettől később szorongani fog, hogy most helyesen viselkedik-e, szeretik e.

2021. aug. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

7-es, baromságot írtál.


A feltétel nélküli szeretet megkapja tőlünk, a szüleitől, meg a nagyszülőktől.


Egy óvodástárs, iskolás társ, munkatárs, óvónő, tanár, főnök, szomszéd pedig VALÓBAN nem fogja feltétel nélkül szeretni. Egy összeférhetetlen embertől igenis elhúzódnak a többiek, nem fogják kedvelni, a tanár/főnök rossz esetben pikkelni fog rá, ill. általában mindenkitől azt a stílust fogja visszakapni tőlük, ahogyan ő viselkedik velük.


Feltétel nélküli szeretet van, de nem mindenkitől! Aki azt képzeli, hogy bárkivel bárhogy viselkedhet, akkor is mindenki szeretni fogja, az nagyon el van tévedve.

2021. aug. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
8-ra reagáltam, nem saját magamra. :-)))
2021. aug. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!