Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a gyereked rossz tulajdons...

Mik a gyereked rossz tulajdonságai és hogyan próbálsz változtatni rajtuk?

Figyelt kérdés
2021. aug. 12. 09:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Lehet úgy is nem egyet érteni, hogy nem baromságozod le amit írtam :)


Nem azt mondtam, hogy ne tanítsd a "helyes" viselkedésre, csak SZERINTEM összekapcsolni a szeretettel káros.

2021. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem az van hogy nem akarja megenni az egészséges kaját. Amit megeszik meg megiszik az egészséges, csak nem főtt étel, meg nem az amit a család enne.


Már nem baba, a kisgyerekkor határán van, de még nem tudja kifejezni magát rendesen, és szeretném tudni mi baja az étellel (állag, hőmérséklet, egyéb bajok).


Nekem egy válogatós férjem van, akit az anyja próbált egyrészt trükkökkel, másrészt erővel evésre bírni. A trükkök és az átverés miatt bizalmatlan az étellel kapcsolatban, emiatt egy csomó ideig kihagytam a számára nem tetsző dolgokat, de úgy nem volt finom.

Türelemmel eljutottam oda, hogy használok már mindent ami kell az ételhez, csak a tudomásával eltüntetem azt amit nem szeret. Abban kiegyeztünk, hogy nem fog találni "darabkát" (hagyma, fokhagyma, fűszerek) és elviseli a zöldfűszert is már. Szagoltattam vele és elismerte hogy illatos stb, az anyja meg csak simán átverte meg erőltette.

Olyan szinten voltak étkezési problémái, hogy 10 év alatt sikerült több kevesebb sikerrel javítanom rajta.

Mikor 20 évesen összejöttünk 185/60 kiló volt és pattogatott kukoricát evett egész nap.


Na ezt nem akarom. Megszeretném szerettetni az ételeket a gyerekkel, de még ha nem is szereti meg, ne gyűlölje. Akkor van esély rá, hogy tinédzserként pl rákap az evésre, nem pedig görcsbe rándul a gyomra.

2021. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%
Nem lehet tökéletes, hiba nélküli gyereket faragni, és élni sem lehet hiba nélkül. A rossz tulajdonságok hozzánk tartoznak, a jóval, rosszal lesz egész egy személyiség, egy egyéniség mindenki. Ha a rossztulajdonságával másoknak árt, akkor megpróbálok mindent megtenni, hogy javítsak rajta, de azon kívül, hogy szülőként jó példát mutatunk, sokmindent nem tehetünk.
2021. aug. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Persze, de a nevelés arról szól, hogy alakítod, tanítod a jóra. Nem tudsz mindent kigyomlálni, de azért a nagyját meg lehet próbálni..


Szerintem részben igaza van a 11esnek, meg a másik válaszolónak is.. A viselkedés fontos, hisztis embert valóban elkerülnek, de ha normálisan megtanulja kifejezni az akaratát, akkor tök sok barátja lehet. Tehát nem az a baja, hogy ellenkezik, hanem ahogy ezt közli másokkal..


És igen, csak a szülők szeretnek feltétel nélkül, sokszor még ők sem, a többi ember szeretete attól függ, hogyan viselkedünk, miket teszünk..szívás, de ez van.


Nem kell túlzásba esni amúgy.. csak egy vagy két rossz tulajdonságot akartam és megküzdési stratégiát hozzá. Érvelni pl tök jó, ahogy a hisztis gyereknek érvel az anyukája és szembesíti a következményekkel, próbál az eszére és az érzelmeire hatni egyszerre. Szerintem ez tök jó, mint meghagyni neki a lehetőséget a döntésre, ahogy a válogatós gyereknél.. tanulhatnak a saját bőrükön és mondhatjuk is mit kell tenni, mindkettő tök oké és még egyikben sincs kényszer, de vajon nagyobbaknál is beválik e?

2021. aug. 12. 12:18
 15/19 anonim ***** válasza:

A lányom elég erőszakos és telhetetlen, nagyon ingerkereső. Ez egyrészt a személyisége miatt van, másrészt tanult viselkedés.

5 éves koráig anyámék mellett laktunk, aki szépen rászoktatta arra, hogy ahányszor vásárolni megy, hoz neki valamit, amivel nem is lenne gond, de neki kb heti program a nagybevásárlás, hétköznap a napi boltjáratoknál meg csúszott a kindertojás stb. Hiába kértem, hogy ne csinálja, csinálta, max nem előttem adta a gyereknek. Ahányszor átment hozzá a lányom, csoki, cukor stb. Szóval a lényeg, hogy alapbeállítás lett, hogy mindig kap valamit. Most 6 éves, baromira küzdök azzal, hogy ezt leépítsem. Minden egyes nap, mikor hazajön az oviból, az az első kérdése, hogy van-e meglepi, ha nincs, elkenődik, nyafog, szenved, esetleg sír. Ha boltban valamire nemet mondunk, hiszti. Most nincs oviban nyáron, minden nap menne valami extra programra, ha nem megyünk, csalódott, szenved. Nyilván nem megyünk amúgy mindig, csak egészséges szinten, így nem érvényesül állandóan az akarata, ahogy megelepi sincs itthon napi szinten, mégse bír ezekről leszállni. Már 1 éve kínlódunk. Semmi sem elég neki, mindig új élmény, új inger, új valami kell.

Meg se próbálja elfoglalni magát, folyton nyúz, hogy játsszunk vele, ami ugye megintcsak kivitelezhetetlen egész nap, mert van házimunka, én dolgozom is itthonról, apjuknak is van munkahelye. Nyilván játszom vele, de nem tudok egész nap, és neki az nem jó, hogy babázunk mondjuk 1 órát, aztán megyek a dolgomra, és később játszunk még együtt, mert ahogy jelzem, hogy most már mennem kell, jön a sírás és a könyörgés, hogy ne menjek. Nem enged, nem köt kompromisszumot, mindig nyafogás, bőgés, könyörgés a vége.

Van egy 2,5 éves öccse, ő tökre az ellentéte, baromi jól elvan többnyire, megvan a közös játék, szépen megérti, hogy akkor most az a rész jön, hogy egyedül is játsszon kicsit, nem erőszakos, nem telhetetlen. Látszik, hogy ő még kicsi volt, mikor elköltöztünk, nem szokott rá a hülyeségekre. Imádom a lányomat is nyilván, de néha nagyon nehéz így vele.

Mivel már 6 éves, egyre inkább próbálok az értelmére hatni, azaz elmagyarázom, hogy nem lehet minden nap pl. állatkertbe vagy strandra menni, munka is van, kötelesség is van, nem lehet minden szart megvenni, amit meglát, pénzből élünk, meg egyébként se így működik ez. Látszólag érti, aztán 5 perc múlva megint vinnyog valamiért. Nyilván nem engedünk ennek teret, nem kap 5 percenként csak úgy valamit, ha kap is, ki kell érdemelnie, hacsak nincs épp szülinap vagy ilyesmi. El kell fogadnia, hogy anya most főz/apa füvet nyír, és nem tud vele játszani, csak utána. Szóval alapvetően magyarázásra és következetességre játszom, de mivel ugye évekig érték anyám mellett ellentétes hatások, sajnos valószínűleg nem 5 perc lesz erről leszoktatni.

2021. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Szóval te is magyarázol meg egyszerűen nemet mondasz és nem csinálod, amit akar(meglepi, program, játék). Ez is tök jó, és érdekes is.


Nálunk én voltam olyan, mint nálatok a nagyi, a gyerek mindig kapott mindent, heti 3-4x voltunk valahol, próbáltam én is meglepivel csábítani a programokra, hogyha jön vásárolni és viselkedik, kap valamit, hát nálunk sosem működött, a gyerek a mai napig érdektelen az ajándékokkal szemben, ingyen dolgokkal szemben és programokkal szemben.. Nem akar moziba menni, mert már volt, nem akar strandra menni, már tavasszal volt, nem akar állatkertbe menni, tropicariumba, minipoliszba.. egyedül játszóházra tudom rávenni, meg egy játszótérre, de azért is könyörögni kell jóideje. Szerintem a nagyi volt nálatok sem, hanem egyszerűen máshogy reagál.. Velem alig akar játszani, mert sokat játszunk, néha elvonul, mikor unot ajánlok, vagy kirakóst, olvasásra szokott csak kapható lenni, meg ha rá kell firkálni a lábamra "tetoválást".. nekem úgy tűnik a gyerek csak figyelmet szeretne és erős akaratú, ezért kifejezésre juttatja, akár hisztivel is..


Tudom nem kéne beleszólni, de szerintem egy hét alatt rátok unna, ha folyton a sarkában lennétek, hogy mit csináljunk, mit játszunk, gyere elkaplak, gyerek megölelgetlek, gyere ide egy puszira, gyere megfésüllek, gyere megcsinálom a hajad, gyere rajzolok neked bajuszt, kifestem a körmöd és ezt folyamatosan ráömlesztve, hogy ne legyen nyugta. Első nap még bejönne neki, talán a másodikon is, harmadikon már szabadulna, egy hét alatt meg megtanulná értékelni az egyedüllétet:) 6 éves, már igényelné a személyes teret, ha alig jutna neki, hogy vágjon, térképet rajzoljon, ragasszon, színezzen.. Engem már un a gyerek, annyit voltunk együtt, csak olyan helyre megy, ahol más gyerekek is vannak és haverkodhat, pedig erősen "el van kényeztetve" a társaságommal és közös programokkal. Ha ingyen kapna valamit, már magától mondja, hogy köszönöm nem kérem, van otthon, vagy nem szeretném, akkor se, ha erősködök, hogy vegye már el(pl mekis játékra is mondja, ha veszek happymealt).. Nem hiszem, hogy anyukád tehet róla, nálunk ugyanez nem vált be, pedig én szerettem volna, ha várja mit kap, de csak az elején érdekelte..

2021. aug. 13. 08:56
 17/19 anonim ***** válasza:

De durva, hogy mennyire ellentétesek. Nem, sajnos nem un ránk akkor se, ha direkt túltoljuk a vele való foglalkozást, sőt, vérszemet kap :D Próbáltuk már ezt is, meg ugye ha van pl. 1 hét nyaralás, az is róluk szól, állandóan együtt vagyunk, aktívan játszunk vele is akár külön stb. De nem unja meg basszus, hanem hazamegyünk, és jobban a seggünkben van, mint előtte, 2 percet nem bír ki, mert megszokja, hogy nagyon le van kötve, és hirtelen nem tud megbirkózni azzal, hogy most magát kéne feltalálnia. Egyedül akkor nem akarja, hogy a nyakába lihegjünk, ha van másik (korabeli) gyerek, akivel játszhat. Vagy ha épp az öccsével megvan az összhang és elvannak együtt. De rühell egyedül lenni, mindenhez kell neki társaság, akkor is, ha olyat játszik, ami egyszemélyes, legyél ott vele és nézzed. El is mondja, hogy oké, játszik ő a szobájában, de gyere fel és legyél ott. A kicsi tök más, ő olyan, hogy igen, magától elege lesz, és odébb megy egyedül molyolni, nem kell neki állandóan társaság, valami izgalom, valami inger.

Abban amúgy igazad van, hogy nem kizárólag a nagyi a hibás nyilván, ehhez kell egy olyan személyiség, aki vevő is erre. De a lányom személyisége meg pont ilyen, és sajnos anyum viselkedése nagyon durván felerősítette benne ezt a telhetetlenséget. A te gyereked valószínűleg introvertált, nem élvezi a nyüzsgést, elvan a saját kis világában, ezét őt nem tudtad meghatni ezekkel. Az én lányom baromi társaságigényes és imád menni, neki álom lenne akár napi váltásban a strand, tropicarium, cirkusz, állatkert, játszóház stb.

2021. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A gyerekemnek van egy jelleme, ami egy egész, nem jó és rossz tulajdonságokhalmaza. Nem akarom a jellemét megváltoztatni, sem a tulajdonságait. Egy családban élünk, és amit teszek, azt azért teszem, hogy együtt tudjunk működni a családban. De ez egy összefüggő rendszer, amin mindenki alakít. Nem látom kívülről elemeire bontva a problémákat és nem is akarom. Mondjuk szerencsére nincsenek is olyan kirívó vagy súlyos problémák, mint amilyenek egy

pl viselkedészavaros gyerek esetében. De pl a gyerekem gyakran pontatlan, húzza az időt. Figyelmeztetem, úgy kalkulálom az indulást, hogy beleférjünk az időbe, alkalmasint sürgetem, de van, hogy ő szól valamiért. Általában a család normál működésén belül meg tudunk oldani mindent, megbeszélésel, meggyőzéssel.

2021. aug. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
fingik, sörözik és káromkodik. nem szokott érdekelni, nagy gyerek már.
2021. aug. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!