Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vinnéd bölcsibe a gyermeked...

Vinnéd bölcsibe a gyermeked azért, hogy...?

Figyelt kérdés

A dilemma: ha nem megy bölcsibe, nem indul el az értelmi fejlődése, beszéde a rengeteg fejlesztés ellenére sem. Gyógypedagógus, orvos megmondta.


Ha viszed bölcsibe, "erőszakkal" szokatják a szobatisztaságra, annak ellenére, hogy egyáltalán nem érett rá, papírja van róla, hogy 3 évesen inkontinens.


Melyik a fontosabb? Az, hogy beszéljen, és ezzel fontos agyi folyamatok induljanak be (olyan gondolkodási sémák, amik csak a beszéddel kezdődnek, ő ebben el van maradva, általános fejlettségi szintje sokmindenben 1 éves szintű, de NEM értelmi fogyatékos)

Vagy megóvnád a szobatisztaságra szoktatástól (utánjelzés sincs, leveszik róla a pelust, és félóránként menni kell pisilni).


Otthon, fejlesztő foglalkozáson a további fejlődése már nem biztosítható, csak közösségben.


2021. aug. 14. 15:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%

"Otthon, fejlesztő foglalkozáson a további fejlődése már nem biztosítható, csak közösségben"


Ezt mi támasztja alá?

Neurológus nekünk is ezt mondta, 1,5 éves kortól forszírozta a bölcsit, de nem értettünk egyet. Nem írattuk be, biztos voltam benne, hogy neki mi kellünk, plusz idő. Bölcsiben a közösségen kívül semmilyen fejlesztést nem kapott volna, így pedig heti 4-szer hordtuk.

Halasztással 4 (!) évesen kezdte az ovit is. Úgy hogy 3 év 8 hónaposan lett szobatiszta és ovikezdésre a megkésett beszédfejlődésen is tovább léptünk. Megkésett mozgásfejlődésű is volt.

2021. aug. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%

Én bölcsődei gondozónő vagyok, miért vennek le a pelenkát, hogy össze pisiljen, kakiljon mindent?

Mi pont vissza adjuk, és akkor van levéve ha a gyerek szól nem a szülő és időm sincs 30 percenként gyerekeket bilire ültetni, és nem is fogom ha ő nem akarja.

2021. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
22%
3 évesen már nem veszik be a bölcsibe. Szobatisztaságra meg biztos hogy nem kényszerítik
2021. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%
4 eves koráig járhat bölcsibe orvosi papírral.
2021. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%

4!


Maradhat a bölcsiben négy éves korig. De itt egy 3 évesről van szó, akit most akarnak beíratni. Sok értelme nincs a kicsik közé kerülnie, nem gondolod? Amennyiben valóban értelmi problémai vannak, mmar minimum egy eve javasolta volna az orvos

2021. aug. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom. Milyen típus a gyerek? Nekem is mondták, hogy jót tenne, de szerintem az elején nem volt jó ötlet, berakni egy csomó gyerek közé, amikor nem tudja kifejezni magát és egymást érik a konfliktusok, csalódások, nem tud problémát kezelni egyszerűen, a legtöbb gondozónőnek meg nincs extra türelme a nem beszélő gyerek érdekeit képviselni, és azt sem tudja, hogy mikor hazudik(nyilván nem gonoszságból, hanem rossz helyzetfelismerésből) a 2-3 éves a bölcsiben, hogy ki volt ott először, vagy hogy ki mit vett el a másiktól, vagy hogy nem engedte be a kisházba, meg ilyenek. Teljesen kikészít bizonyos típusú gyereket az ilyesmi.. Képzeld el, hogy te vagy egy beszélő társaságban sok viselkedni nem tudó ember közt és nem tudod megvédeni magad szavakkal, csak jól letlnak, ha elveszed a játékot(amit az előbb a másik vett el, mert szerinte az az övé), de nem tudja meg soha senki.. Szerintem ez a világ legrosszabb ötlete, csak akkor szabad megtenni, ha megbízol a gondozónőben!


Egyébként én csanába jártam volna a gyerekkel minden egyes nap. Amúgy bölcsiben is van fejlesztés!

2021. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%
Vannak fejlesztő bölcsődék óvodák. Utána kell nézni és olyanba vinni, ahol fejlesztik is.
2021. aug. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

6, mi kijelölt fejlesztő bölcsis csoportba vihettük volna, de csak papíron volt megfelelő, nem tudtak megfelelő számú fejlesztést biztosítani.

Most ott fog kezdeni a kicsi, csak normál csoportban, de rajta nincs is mit fejleszteni..(első voltam)

Az idő a mi esetünkben minket igazolt. A megfelelő biztos családi háttér és az idő nagyobb fejlesztő volt, mint az erőszakos szocializáció.

Abból profitált igazán, hogy az egészséges ütemben fejlődő társaihoz képest viszonylag felzárkózva kezdhette az ovit és nem dobjuk be úgy, hogy még mutogatással se tudja kifejezni magát.

2021. aug. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
47%

Minden szülő azt hiszi ő adja a legtöbb gondoskodást hisz ő

nevelte stb., csak a bibi, hogy egészségügy téren zéró tapasztalata van egy bölcsishez képest. Eleve elutasítani a segítséget önző dolog lenne. Meg kéne próbálni és ha nem sikerül akkor jöhet a " majd én megoldom" felfogás.

2021. aug. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%
Honnan veszed, hogy erőszakkal szobatisztaságra szoktatnák? Nem olyan jó buli óránként átöltöztetni a gyereket. Simán előfordulhat, hogy ha látja, hogy a többieknek nincs pelenkája ő is szólni fog, hogy kell.
2021. aug. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!