Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más két éves is ilyen?

Más két éves is ilyen?

Figyelt kérdés
Az autóban 10perc után kiborul, visitani kezd, nem lehet megnyugtatni, lefoglalni. Nem tudom elvinni játszótérre, csak olyan áron, hogy odafelé feszeng a babakocsiban, ha meg haza szeretném hozni, akkor már visszatenni nem tudom, mert szintén megfeszul és sikítva ordít. Gyalog nem bírja meg az utat és tartok is attól, hogy kirántja a kezét. Ha a lakásban vagyunk és becsukjuk a hűtő, bejárati vagy bármilyen ajtót, akkor szintén hanyatt vágja magát és fél óra üvöltés. Tanítani pl testrészek nevére, nem tudom mert nincs hozzá türelme. Tényleg ilyen a dackorszak?

2021. aug. 22. 10:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
73%

2 éves múlt hónap elején a fiam.

Most voltunk nyaralni, 3 órás út volt, hang nélkül kibírta.

Babakocsiba 1 éve nem ült, akár 1 órát id lesétál.


Ez az ajtó becsukás hiszti... nem hinném, hogy ez így rendben van.

2021. aug. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Tudom hogy azért üvölt az ajtó miatt, mert kint szeretne lenni. Vagy a hűtő, mert épp nézné benne a dolgokat. Csak az felfoghatatlan számomra, hogy egyszerűen ha bármi nem úgy történik ahogy szeretne akkor egyből üvölt. Abban bizok, hq valamennyire megtanul beszélni, akkor próbálja majd a dolgok nagyreszet szavakkal jelezni, hogy neki az nem tetszik épp..
2021. aug. 22. 10:46
 13/31 anonim ***** válasza:
79%
Idegrenszeri fejletlenség.
2021. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ADHD, energikus, nehezen kezelhető, irtó makacs, türelmetlen, figyelmetlen.. Ez szerintem nem sima dackorszak, ha azt érzed nem oké, akkor nem oké.


Nálunk naponta többször volt, hogy olyan volt, mint amit leírtál, de én próbálkoztam zárt területen, és kirántotta, mikor pedig nem engedtem, vörös volt a keze, úgy szorítottam, dehát muszáj volt.. Babakocsiban üvöltött, az nem volt opció, inkább cipeltem, azt bírta. Nálunk auti és adhd, nagyon kibukott, volt mikor fejét verte a földbe, meg az ajtófélfába, illetve ütött, rugkapált, mint akit nyúznak. Más gyereke nem úgy "hisztizett", mint az enyém, hanem náluk az volt a hiszti, amit én még nyafinak könyveltem el, meg is lepődtem mikre panaszkodnak, hát a gyerek nem is vészes, nem leveti a földre magát, hogy koppan a feje, mint az enyém, hanem "elterült" és mikor rugkapált, akkor 5x lassabban mozgott keze lába, mint az enyémnek, illetve az ő gyerekeik halkabban visítottak és nem magukból kikelve, csak nyafizósan sírva. Az enyém üvöltött, mint aki nyúznak. Szerintem a legtöbben megérzik a különbséget, ha ez valami több.. Ha nem bírod, valószínű, hogy több! Ha bölcsiben lenne már megmondanák, hogy egyszerűen eltér mások viselkedésétől az övé. Lehet, hogy ugyanazt csinálja, de nagyobb intenzitással, többször!

2021. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
58%
Sztem nem kéne erőltetni azt a babakocsit. Persze hogy feszeng ha már nem akar belülni. Te se éreznéd jól magad ha akaratod ellenére, úgy hogy képes vagy járni, tolókocsiba kényszerítenének. A közlekedéstől meg nem félni kell hanem tanítani. Volt pár hiszti nálunk is mire megértette, hogy fogni kell a kezem ha átmegyünk az úton, de már magától nyújtja. Sőt megáll és szétnéz. Simán sétál akár 2 órát is. 23 hónapos. Ha valami nem úgy van ahogy neki tetszik, ő is hisztizik. Az a dackorszak velejárója. Van amelyik gyereknél intenzív van amelyiknél meg fel sem tűnik. A státusz kérdőív meg nem vizsga. Nincs semmi ha valamit nem tud. Nekem pl nem ugrik a fiam meg nem kérdezi mi az. Mi van akkor? Semmi. Direktbe tanítani még úgyse tudod. Nem leülni kell vele hanem a mindennapi tevékenységek közben mondani a dolgokat. Pl öltözés, játék közben.
2021. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
39%

És akkor mégis mikor óhajtod megtanítani utcán közlekedni a kezelhetetlen, neveletlen gyermekedet? 10 éves korában?


Meg kell mondani, hogy gyalog megyünk, fogni kell anya kezét és kész.

2021. aug. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
41%
16, ilyeneket azok találtak ki, akik nem láttak nehezen kezelhető 2 évest. Egyszerűen kitép a kezed a kezéből, ha pedig túl erősen szorítod, fájdalmat okozol neki, és nincs annyi "esze", hogy rendesen jöjjön.
2021. aug. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tanácsokat. Ma délután kiprobalom, hogy gyalog megyünk a jatszora.
2021. aug. 22. 12:01
 19/31 anonim ***** válasza:
79%

2 éves 2 hónaposom már majdnem 1 éve nem babakocsizik.Nwm szerette.

Nem lehet ,hogy te vagy vele türelmetlen egy kicsit?

2021. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
48%

Nem, az enyém nem ilyen. Ő egy hónap múlva lesz kettő.

Szokott hisztizni, de mivel nem első gyerek, sok meglepetést nem okozott ezzel. Az első gyerekem azért nálam is néha lecsapta a biztosítékot ezekkel. Most sokkal jobban kezelem, így nem jutottunk ide.


Játszótér, babakocsi, kocsi sztori. Elmondom neki, hogy vagy így, vagy sehogy sem megyünk. Ez van, P O N T.

Aztán ha szépen jön a hiszti mégis, akkor utána egy ideig ehhez tartom is magam. Nem megyünk sehova és el is mondom, hogy azért mert előre tisztáztuk a dolgot de nem tartotta magát hozzá, persze az ő nyelven mondom. Ez van. Érdekes.. megtanulta.


Főleg az első gyerekem próbálkozott anno, de ha nekiállt vergődni az utcán, én felcsaptam a vallamra és azon nyomban hazavittem. Nagy ló...t fogja nekem megmondani, hogy ő majd kiszaladgal az úttestre, mert nem akar babakocsiban ülni, na nem. Ráadásul én nekem 23honap van a kettő között szóval mindezt úgy, hogy éppen nagyonterhes voltam mikor bejött a dackorszak.


Amikor itthon vagyunk és valami ilyen van mint nálatok az ajtós dolog akkor nagyon egyszeru.. vele csukasd be. Mondd neki h segítsen. Csukja be. Nem fog sírni ha ő csinálja. Ne hagyd magad neki. Te vagy a főnök.


Ha nálunk ilyet csinalna én bemennek a nappaliba olvasgatni. Másfél óra hiszti.. ahhoz kell ám a közönség. Ha van is neki, akkor nem kell csodálkozni ha adja a műsort. Persze ne ignorald csak mondjad h ezzel nem éri el a célját és hogy ne morogjon menjünk játszani. És bemész "játszani"

2021. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!