Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más két éves is ilyen?

Más két éves is ilyen?

Figyelt kérdés
Az autóban 10perc után kiborul, visitani kezd, nem lehet megnyugtatni, lefoglalni. Nem tudom elvinni játszótérre, csak olyan áron, hogy odafelé feszeng a babakocsiban, ha meg haza szeretném hozni, akkor már visszatenni nem tudom, mert szintén megfeszul és sikítva ordít. Gyalog nem bírja meg az utat és tartok is attól, hogy kirántja a kezét. Ha a lakásban vagyunk és becsukjuk a hűtő, bejárati vagy bármilyen ajtót, akkor szintén hanyatt vágja magát és fél óra üvöltés. Tanítani pl testrészek nevére, nem tudom mert nincs hozzá türelme. Tényleg ilyen a dackorszak?

2021. aug. 22. 10:24
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
62%

Én is valami idegrendszeri zavarra gondolnék a nagy és hosszú hisztiből illetve az ajtózásból.

Lányom autista, nagy hisztikkel (melt down-nal) és rá van cuppanra az ajtó csukásra-nyitásra,de ezen felül még 100 másik dolga van, ami furcsa.

Ha úgy érzed, hogy a gyereked más, mint a többi/átlag, akkor tényleg gond van. Egy szülő, ha nyitott szemmel jár, előbb észreveheti a bajt, mint a védőnő vagy a gyerekorvos.

Ha csak ez a két dolog furcsa a fiadban, akkor ne idegeskedj, csak légy következetesebb és kitartóbb.

Az egyik hozzászóló savazta a kötődő nevelést. Az, hogy mindent ráhagyunk a gyerekre az nem kötődő/válaszkész nevelés, szimplán NEM nevelés.

2021. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!