Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor és hogyan szoktassam le...

Mikor és hogyan szoktassam le a cumiról?

Figyelt kérdés
Kezdettől van cumija, hosszú időn kersztül csak alváshoz volt, utcára nem és napközben sem otthon. Ez bölcsiben is működik,hogy csak alváshoz kapja meg. De bölcsi után szinte meg van veszve érte. És ha nem adom ordít érte. Tényleg látom,hogy szüksége van rá, fáradt, egész nap jól viselkedett, bújni akar hozzám és cumizni. De lassan 3 éves és nem tudom meddig normális ha cumizik. Az utcára,boltba nem engedem továbbra sem. De otthon egyre többször kéri. Félti a dolgait, az nem működik,hogy adjuk oda pónibabának vagy bárminek mert ez nem hatja meg. Az sem hogy már nagylány és nem kéne. Vagy ne erőltessem? Vagy egyszercsak vegyem el, ordít napig aztán kész?

2021. aug. 25. 20:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Mìg ennyire kimerìti a bölcsi, èn hagynàm. Szüksège van a megnyugtatasra, amit nyújt. Nem èletkorhoz kötött, hogy meddig cumizhat, hanem ameddig szüksège van rà.
2021. aug. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
4 éves 3 hónapos volt a nagy. Magától dobta el,oviba,utcára nem vitte csak otthon. A végén már szégyellte ☺ én nem bánom,hogy nem erőszakoskodtam. A kicsi 20 hónapos,addig cumizik míg szeretne szintén.
2021. aug. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
En elvettem egyszer es onnantol nem volt. Eg napig sirt de nem nagyon erdekelt
2021. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor ő nem volt oda érte annyira ezek szerint
2021. aug. 25. 21:18
 5/14 anonim ***** válasza:
Hm. Igaz, az én fiam még csak 1,5 éves, de elgondolkodtam a cumin, hogy lassan "le kéne tenni". Azthiszem tiktokon láttam egy videót, hogy levágják a cumi elejét. Ma le is vágtam, odaadtam neki, (próbáljuk nappal csak akkor odaadni, ha hiszti, nyűgi, sérelem van, amúgy csak alváshoz használja) kivette a szájából, nézegette, eldobta. Nem kellett. Persze megkapta a normálisat, amikor tényleg "kellett", amikor igényelte, de kíváncsi voltam, mit szól. Neki nem kell a "nemnormális cumi". Egy próbát talán megér.
2021. aug. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha ezt az enyém meglátná sírna és mondaná , miért vágtad el a cumikámat? ' ha nemnl látta h levágom akkor is. De ismerősöm megcsinálta ezt, pár napig sírt a kislány érte.
2021. aug. 26. 06:02
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsémnél az vált be hogy kistesója született, így ő lett a 2,5 éves nagyfiú. És képeket nézegettek hogy a nagyfiúk nem cumiznak, csak a babák. Aki szépen tud beszélni, és nem pelenkás nagyfiú, az nem cumizik. Egy ideig egész nap védte,őrizte a cumiját, pár hét után már csak alváshoz vette elő, majd kb. 3 hónap után letette magától, és nem kérte többet.
2021. aug. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kb azt írtam volna, mint az előző. A beszédfejlődést gátolja a cumi, jó, ha akár az előző által írt módon, akár más módon egy két éves leteszi a cumit. Ami még eszembe jutott módszer: valamilyen alkalmon, ünnepélyesen elviszi a cumi tündér. Odaadtuk a cicamamának, elvitte a kiscicáinak. Satöbbi. A kicsik a mese világában, a Mikulás mesében, húsvéti nyuszi mesében nőnek fel, ezek működő, természetes módszerek, persze van, ami az egyik gyereknél könnyen működik, a másiknál kevésbé, és fordítva.
2021. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Hülyeség. 4 évig cumizott 19 hónaposan már két szavas mondatokban beszélt!

Dolgoztam bölcsiben is,ott is a 2 éves cumisták többsége már szépen beszélt. Egy cumi ebben nem fogja gátolni a gyereket.

2021. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%
Előző: gyakran cumival a szájában...? Ezt komolyan mondod?? Engem érdekelne, ha te egy cumit tennél a szádba, milyen volna a kiejtésed, és mennyire könnyen tudnál beszélni így...
2021. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!