Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor és hogyan szoktassam le...

Mikor és hogyan szoktassam le a cumiról?

Figyelt kérdés
Kezdettől van cumija, hosszú időn kersztül csak alváshoz volt, utcára nem és napközben sem otthon. Ez bölcsiben is működik,hogy csak alváshoz kapja meg. De bölcsi után szinte meg van veszve érte. És ha nem adom ordít érte. Tényleg látom,hogy szüksége van rá, fáradt, egész nap jól viselkedett, bújni akar hozzám és cumizni. De lassan 3 éves és nem tudom meddig normális ha cumizik. Az utcára,boltba nem engedem továbbra sem. De otthon egyre többször kéri. Félti a dolgait, az nem működik,hogy adjuk oda pónibabának vagy bárminek mert ez nem hatja meg. Az sem hogy már nagylány és nem kéne. Vagy ne erőltessem? Vagy egyszercsak vegyem el, ordít napig aztán kész?

2021. aug. 25. 20:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%
Képzeld el most mondok egy durvát, ha egy gyerek beszél akkor kiveszi a cumit a szájából... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2021. aug. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
A beszéddel nincs gond,nyomja egész nap, de bizony az elejétől mondom neki,ha beszél vegye ki mert egy szót sem értek,és hogy ezért sem lehet egész nap nála mert nem tud tőle beszélni. Ezt meg is értette,gyakran ő mondta vissza ugyanezt, így az működik hogy csak alváshoz,meg hosszabb úton autóban lehet. Így is reggel nehezen teszi le van egy 5-10perc hiszti,de utána rendben van. Csak nem tudom oviban alváshoz lehet e.
2021. aug. 27. 13:21
 13/14 anonim ***** válasza:

Emberek, ne vicceljünk már... Gyerekfüggő, hogy melyik veszi ki a szájából a cumit, miközben beszél. Már bocsánat, de ha mindenki csak a saját gyerekéből indul ki, mert alig látta másét, akkor nem fogtok tudni érdemben egmyásnak segíteni gyermeknevelési kérdésben.

Ez a szakmám láttam már néhány kisgyereket. Az egyik kiveszi a szájából a cumit, ha beszél (bár nem feltétlen mindig), a másik meg általában nem veszi ki.

De azért bele kellett kötnie ebbe egyeseknek...

Úgyhogy a cumi egy kockázati tényező a beszédérésre nézve.


Random találni több cikket is erről a neten, bár erre pont nem én szorulnék rá, mert gyakorlatoztam kisgyerekekkel, és az elméletnek se vagyok híján erről.

Bár még a józan ész is elég hozzá, belátni.


Egy példa a sok közül:


[link]


"A cumi a beszédfejlődés szempontjából sem előnyös, sok esetben késhet a beszédfejlődés, a folyamatos cumi használat logopédiai problémákat okozhat.

dr. Szakács Krisztina"

2021. aug. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Menőcsajszi72 ***** válasza:
[link] igy konnyu
2022. aug. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!