Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen csalódásokat okozott a...

Milyen csalódásokat okozott a gyerekednek a COVID járvány?

Figyelt kérdés

Milyen dolgokról maradt le, vagy lett elhalasztva ami a gyereked számára "nagy" dolog lett volna? Vagy csak simán elszomorította? Esetleg történt olyan dolog a COVID kapcsán ami a gyereket is érintette?

(Ilyenekre gondolok pl., hogy nem találkozhatott a barátaival, nem mehetett el valahova, nem volt ilyen-olyan ünnepség megtartva, vagy el kellett valamit halasztani amit régóta/egész évben várt, stb.)



2021. aug. 27. 18:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%

3 évesen kezdődött az első hullám. 2020-ban nem igazán zavarta semmi, annyi, hogy nem tudott oviba menni.


4 évesen (2021) már szenvedett, hogy hol van ovi hol nincs, voltunk karanténban is, sokszor be voltunk zárva és nem történt velünk semmi.. Szociális igénye sose volt kielégítve és ez meglátszik rajta azóta is. Társaságban túlpörög.

Elveszítettük a mamámat, neki a dédit. Covid szövődmények miatt. Nagyszülőkkel alig találkozhattunk, évi 1x..... Azóta is folyton eszébe jut és mondja, hogy szomorú, hogy nincs már.


Összegezve, nála ez az egész időszak a viselkedésére lett hatással.

2021. aug. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%

6 éves. Nem járhatott úszásra, mert zárva volt az uszi, nem mentünk a szulinapjan jatszohazba, ami be volt ígérve. Nem mehetett a dediekhez, közben meg is halt a dedimama így el sem bucsuzhatott tőle.

Nagyon megviselte a gyerektarsasag hiánya és hogy folyton a kishugaval van összezárva, szinte meg is utálták egymást.

Az oviban mikor nyitva is volt elmaradt minden külön program és foglalkozás amit külsős oktató tartott volna.

Most elsős lesz és attól retteg hogy a suliban maszkot kell majd hordania.

Tavasszal 2 hónapon át ugatva kohogott reggelente, mindenféle kivizsgálására elvittuk, a végén gyerekpszichologusnal kotottjnk ki aki szerint psziches eredetű az egész betegeskedes, a felborult kis élete miatt.

Összefoglalva, eléggé ráment a gyerek elmúlt másfél éve. És egy kisgyereknel ez még iszonyú sok elveszett idő...

2021. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Andi80018 ***** válasza:
76%
Nem tudott úszni, és karatéra járni. Egyébként semmi...😀
2021. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 valaki : ***** válasza:
88%

Részvétem a nagynéni miatt. A franc se tudja, mi ez az egész. A párom 80 éves mamája pofánröhögte a koronavírust, szikkadt öregasszony, milliárd és egy betegséggel. Volt egy kis hőemelkedése aztán szevasz.

Én valószínűleg az voltam, mert 2 igazoltat ápoltam, egyszerűen semmit nem éreztem (ezért teszt se volt). Utána azonnal oltást kaptam, azt mondták azt fogom megérezni keményen, mert "ráoltanak". Semmi.

Ellenben a barátnőm apja nem idősen meghalt, csak cukorbeteg volt... Kollégám 32 éves, sportos, nagyon oda volt. Másik kollégám oltást kapott, majdnem kórházban kötött ki, mert éppen koronavírusos volt, csak nem tudta.

Hogy ez mitől függ... Pont ezért nem fognak dűlőre jutni az emberek ezzel kapcsolatban, mert valaki így, vski úgy.

A kérdésre válaszolva, nagyobbacska tesóm azt élte meg rosszul, hogy éppen beilleszkedett az új osztályba, aztán jött a digitális oktatás.

2021. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
40%

# 7


Csodálkozol? A kérdés is manipulatív és provokatív.

2021. aug. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

#15

Meséld már el kérlek, ebben a kérdésben mi a "provokatív"? Csakhogy legközelebb ne legyen az. Köszi!

2021. aug. 29. 07:25
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

#16


"Milyen csalódásokat okozott a gyerekednek a COVID járvány?"


Tudod mi a feltételes mód? Hogyne tudnád! Akkor mi a kérdés?


De kérdezek én is valamit:


Milyen csalódást okozott nektek már a szüleitek?

2021. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
87%
17 nyomi vagy, ezért biztosan nem a kérdező a hibás
2021. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

#18 🤦‍♂️


Jézusom, és még én vagyok nyomi..jól van. Hagyjuk.

2021. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%
20 végre egy jó döntés
2021. aug. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!